DotA 2

D

Deleted member 53418

Гостин
Decki ima nekoj key da mi dae :D ako moze ja g20 dena baram nikako na jdam me jeb*t :D sea ke ti daeme sea i niso ne iskaca :D
 

Адиктус

Дрф.
Член од
26 јануари 2008
Мислења
725
Поени од реакции
33
Сите херои ќе бидат достапни, нема врска за тоа. Играва ќе е F2P и ќе биде во стил на TF2 каде што купувате опрема за хероите (капи, оружја, облека и што не) кои нема да прават никаква измена во гејмплејот и нема да даваат предност. Веројатно голем дел од опремата ќе може да се купува или пак ќе се пада во кутии за кои треба клуч кој се купува.

Дел од интерфејсот за продавницата веќе е направен и е во играта (само што е скриен).
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
211
Поени од реакции
75
Абе нека напраа бар да може да се купи и да ги имам све хероите откључено и да играм ко чуек, не да "фармам" со сила за да откључуем херои пффффф глупост тешка. Не постои ништо free, ако сакаш да ги имаш сите херои и поскупо ќе излезе со овој модел... На LoL имам изиграно 2700-2800 партии одприлика и ги имам откључено одвај пола херои ... Мнооооогу глуп модел.... Дај напрај ја играта 40-50 евра, нека ја купи тој што му се игра и нека игра ко чуек, a не као кинески фармер /:

ONE - Си ја играл оригиналната Dota ? Сите херои беа отклучени за сите играчи и немаше runes/masteries и слични глупости што ти даваат предност од старт - сите почнуваат потполно исто без разлика дали си изиграл 1000000 партии или 1000 или 10 или 1 ! Дали ќе тепаш или не зависи чисто од pick ( каде што е многу битно сите да ги имаат на располагање сите херои ) и од skill.Тоа барам од играва

WTF бе, немој да ме јебеш. Јас имам ~1100, па имам 70-тина од 95 херои.
И друга работа, немаат кажано како ќе биде со хероите, дали ќе треба или нема да треба да се отклучуваат, така да џабе се праат муабети, коа ќе кажат тогаш.
 
Член од
23 март 2011
Мислења
303
Поени од реакции
148
Имам отклучено 62 Херои, 6 Rune Pages ( + runes, и тоа некои runes ги имам ставено во 2 комбинации на различни страни, значи имам runes кои ако не се повторуваат реално би наполниле 5 страни ) и имам уште 10K IP после 1655 победи и 1230 порази ( 2885 партии, не победи ). Како си успеал да отклучиш 70 херои со 1100 партии - немам појма али најверојатно или немаш ниеден пун rune page или си користел riot poins - трето нема.

Иначе за другиот муабет, не реков дека ќе се отклучуваат туку дека мене не би ми било по ќеиф да се отклучуваат. Ако не шпекулирамо малце на тема за игра која не е излезена - нема што да се прае муабет нели?

Башка како мислите оружја ќе може да се купат? Значи може да се падне да играм против некој што дал 5-10 евра специјално за оружја за одредена партиjа и да ги искиристи тие оружја у игра? wtf? Или е тоа само козметика ?
 
Член од
23 март 2011
Мислења
303
Поени од реакции
148
Пошто играта не е уште официјално излезена, не се знае точно ама би требало да работи на скоро секој "модерен" PC
Накратко - ако ти работат HoN и LoL како што треба би требало да ти работи и DOTA 2.



http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=1249&game=D

Dota 2 Minimum System Requirements:

* * * OS: Windows® 7 / Vista / Vista64 / XP
* * * Processor: Pentium 4 3.0GHz
* * * Memory: 1 GB for XP / 2GB for Vista
* * * Graphics: DirectX 9 compatible video card with 128 MB, Shader model 2.0. ATI X800, NVidia 6600 or better
* * * Hard Drive: At least 2.5 GB of free space
* * * Sound: DirectX 9.0c compatible sound card


Dota 2 Recommended System Requirements:

* * * OS: Windows® 7 / Vista / Vista64 / XP
* * * Processor: Intel core 2 duo 2.4GHz
* * * Memory: 1 GB for XP / 2GB for Vista
* * * Graphics: DirectX 9 compatible video card with Shader model 3.0. NVidia 7600, ATI X1600 or better
* * * Hard Drive: At least 2.5 GB of free space
* * * Sound: DirectX 9.0c compatible sound card
 
Член од
16 јануари 2011
Мислења
362
Поени од реакции
127
Пошто играта не е уште официјално излезена, не се знае точно ама би требало да работи на скоро секој "модерен" PC
Накратко - ако ти работат HoN и LoL како што треба би требало да ти работи и DOTA 2.



http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=1249&game=D

Dota 2 Minimum System Requirements:

* * * OS: Windows® 7 / Vista / Vista64 / XP
* * * Processor: Pentium 4 3.0GHz
* * * Memory: 1 GB for XP / 2GB for Vista
* * * Graphics: DirectX 9 compatible video card with 128 MB, Shader model 2.0. ATI X800, NVidia 6600 or better
* * * Hard Drive: At least 2.5 GB of free space
* * * Sound: DirectX 9.0c compatible sound card


Dota 2 Recommended System Requirements:

* * * OS: Windows® 7 / Vista / Vista64 / XP
* * * Processor: Intel core 2 duo 2.4GHz
* * * Memory: 1 GB for XP / 2GB for Vista
* * * Graphics: DirectX 9 compatible video card with Shader model 3.0. NVidia 7600, ATI X1600 or better
* * * Hard Drive: At least 2.5 GB of free space
* * * Sound: DirectX 9.0c compatible sound card
Јас кога ја играв бетата во јануари негде неможев ни на медиум да извадам солиден фпс. ХоН и ЛоЛ ги играм на све макс (без сенки) со 50-60 фпс. Сега може ја оптимизирале, ќе ја пробам пак денес.

Иначе имам:
core 2 duo 2.66ghz
3gb ram
nvidia geforce 9500gt 512mb
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Абе нека напраа бар да може да се купи и да ги имам све хероите откључено и да играм ко чуек, не да "фармам" со сила за да откључуем херои пффффф глупост тешка. Не постои ништо free, ако сакаш да ги имаш сите херои и поскупо ќе излезе со овој модел... На LoL имам изиграно 2700-2800 партии одприлика и ги имам откључено одвај пола херои ... Мнооооогу глуп модел.... Дај напрај ја играта 40-50 евра, нека ја купи тој што му се игра и нека игра ко чуек, a не као кинески фармер /:
Хероите сите ќе ги имаш отклучено иако е f2p играта.Шопот чисто ќе биде наменет за дрангулии како што ги има во TF2.Значи чисто козметик ајтеми ќе бидат.Онака ради курчење да ти изгледа херојот различно од другите.Ќе може да се купуваат и таунти,клучеви за кофчежиња како што е во TF2,скинови за куририте итн итн.
 

CrazYMinD

Искусен Кајганџија
Член од
9 февруари 2009
Мислења
36
Поени од реакции
0
Дали некој има бета key или пак да не знае како можам да добијам еве неколку дена се заебавам со тоа и никако да најдам бета key.Би бил благодарен доколку некој ми прати инавјт или ако има некој како за гифт (y):vozbud:
 

laceso

Zoomj †
Член од
17 мај 2011
Мислења
422
Поени од реакции
318
сеа ќе ти пратам, ти у меѓувреме прати ми ја твојата благодарност да ја изгравирам на пано.
мене ми требаат 2,3 кључа, ако има некој на залиха нека контактира.
 
Член од
2 декември 2010
Мислења
10
Поени од реакции
0
Дечки барам бета key за Дота 2, доколку некој може да ми прати key или invite би му бил благодарен. Нудам код за 2 Abyssus Runes за LoL, би ги дал за Dota 2 key. Доколку се најде некој, нека пише ќе му пратам Steam ID во PM.

Runes: http://store.razerzone.com/store/razerusa/en_US/pd/productID.206013100
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
LOOOLLLL sega dobiv KEY za DOTA 2 LOOOLL
 
Член од
20 октомври 2007
Мислења
208
Поени од реакции
5
Другари ајде ако сакате аднете ме на стим h_unter1 па да удриме една македонска дота :)) поздрав !!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom