DotA 2

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
Да нешто слично како во Team Fortress 2 што им е моментално.Значи купуваш таунти,капи,облека и такви останати дрангулии.Срамотилаци.Ја мислев ја спремаат играта за сериозен конкурент во еспортов, ама абер нема да има од тоа :D :D :D Имаше типов што ги копа овие информации од кодот, што го става valve со секој пач и слика од Аxe со докторски мантил,цвикера ко од времето на дедо ми и шешир во таков стил.Херјот личеше на ѓубре.Профи киндергарден стил :D:D
Абе нема врска тоа со Axe, тоа е на Dota 2 Test, ставија нов клиент пред некој ден, и сликата со Axe е во менито. Прво таму ќе излагаат апдејтите па после во Dota 2 Beta. Безвезе...
 
Член од
24 ноември 2011
Мислења
5
Поени од реакции
0
Што е фората, демек купуваш item со вистински пари и можеш да го имаш во back-pack цело време?
Нема врска, backpack-от е наменет да различни skin-ови за хероите и секаков можен едит, затоа е додаедна и steam workshop која за сега се користи за Team Fortress 2 и за Skyrim.
 
Член од
5 декември 2010
Мислења
700
Поени од реакции
157
Кога искача фулл верзијата? И има некој да ми даде бета клуч да ја пробам барем :(
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Кога искача фулл верзијата? И има некој да ми даде бета клуч да ја пробам барем :(
Кој ги знае Valve непредвидливи фаци се :) А за бета клуч тешко, еве и ја барам 2-3 клуча ми требаат за другари мои али неможе од нигде да се гагнам :)
 
Член од
23 март 2011
Мислења
303
Поени од реакции
148
Ако ја напраа како HoN/LoL ( да треба да купуваш/отклучуваш херои ) ќе ја расипа играта скроз /:. Ај ваљда нема таква глупост да напраа...
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Ако ја напраа како HoN/LoL ( да треба да купуваш/отклучуваш херои ) ќе ја расипа играта скроз /:. Ај ваљда нема таква глупост да напраа...
Мора да направат така, во зависност од Левелот и од IP што собираш од победи/губења. Иначе која е поентата во играње со некој од најјаките херои.
 
Член од
16 јануари 2011
Мислења
362
Поени од реакции
127
Мора да направат така, во зависност од Левелот и од IP што собираш од победи/губења. Иначе која е поентата во играње со некој од најјаките херои.
:eek:
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
211
Поени од реакции
75
Ако ја напраа како HoN/LoL ( да треба да купуваш/отклучуваш херои ) ќе ја расипа играта скроз /:. Ај ваљда нема таква глупост да напраа...
Нема врска, на LoL имаш 4 различни цени на херои, и со секој можиш да тепаш секој друг. Се си зависи од играчот.
 
I

Iblis

Гостин
Мора да направат така, во зависност од Левелот и од IP што собираш од победи/губења. Иначе која е поентата во играње со некој од најјаките херои.
Нешто како gosu player со IMBA херој Pawning newbeez?
И кој ќе игра? само тие со јаки херои?
 

DelPiero10

10ka
Член од
25 февруари 2012
Мислења
583
Поени од реакции
251
Јас мислам нема јаки -слаби херој сите херој си имаат свој предности- недостатоци, за секој си има свој лек
 
Член од
23 март 2011
Мислења
303
Поени од реакции
148
Абе нека напраа бар да може да се купи и да ги имам све хероите откључено и да играм ко чуек, не да "фармам" со сила за да откључуем херои пффффф глупост тешка. Не постои ништо free, ако сакаш да ги имаш сите херои и поскупо ќе излезе со овој модел... На LoL имам изиграно 2700-2800 партии одприлика и ги имам откључено одвај пола херои ... Мнооооогу глуп модел.... Дај напрај ја играта 40-50 евра, нека ја купи тој што му се игра и нека игра ко чуек, a не као кинески фармер /:

ONE - Си ја играл оригиналната Dota ? Сите херои беа отклучени за сите играчи и немаше runes/masteries и слични глупости што ти даваат предност од старт - сите почнуваат потполно исто без разлика дали си изиграл 1000000 партии или 1000 или 10 или 1 ! Дали ќе тепаш или не зависи чисто од pick ( каде што е многу битно сите да ги имаат на располагање сите херои ) и од skill.Тоа барам од играва
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Е добро де, се е во ред. Ама треба да се потрудиш за да отклучиш некој херој. Како и да е, некој сака одма да рипне во игра, друг па гледа да ја гради "кариерата" пополека. Начинот на играње како што е во LoL ми се допаѓа. И друга работа, сигурно нема во натпревар да стават некој со левел 50 и некој со левел 10. Сепак секој си има свој вкус.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom