DJ Marte Naumoska

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Општо не разбирам зошто би вреѓале некој што

а) не ти прави лично штета
б) не те вреѓа тебе

Не само за Марте, општо зборам. Чуден сој сме ние античкиве, само за посматрање.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Очигледно е дека девојчето има некој психички проблем а околината место да ја прифати и да и помогне - ја исмева.
Не и е гајле си го живее животот.
Општо не разбирам зошто би вреѓале некој што

а) не ти прави лично штета
б) не те вреѓа тебе

Не само за Марте, општо зборам. Чуден сој сме ние античкиве, само за посматрање.
Сигурно ова се прашуваш и кога ќе се погледнеш во огледало, бидејќи и ти некогаш или па и ден денес некого навредуваш без ништо онака, или тераш сеир.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не и е гајле си го живее животот.

Сигурно ова се прашуваш и кога ќе се погледнеш во огледало, бидејќи и ти некогаш или па и ден денес некого навредуваш без ништо онака, или тераш сеир.
Може во себе да кажам нормално ама сигурно нема на некого од чиста мира да му кажам" идиот, иди утепај се" . :)
Да шпараш по фејсбуци и да го тераш у пм некој рандом...
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Може во себе да кажам нормално ама сигурно нема на некого од чиста мира да му кажам" идиот, иди утепај се" . :)
Да шпараш по фејсбуци и да го тераш у пм некој рандом...
Добро имаш право ама пак, секој некогаш некого навредил без потреба така да, нека си го приберат девојчево во болница за да нема вакви глупости.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Добро имаш право ама пак, секој некогаш некого навредил без потреба така да, нека си го приберат девојчево во болница за да нема вакви глупости.
ама и ти може да си во право, од кај да знаеме дека не се преправа? :D Ништо чудо ова да е најуспешниот трол на просториве.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.932
Поени од реакции
35.292
Настрана тоа што има очигледни проблеми и е предмет на потсмев, јас мислам дека не е свесна за реалната состојба, и уствари ужива во тој нејзин свет и во тоа што и се дешава.

На крај краеви ако веќе дигнале раце нејзините од неа, кои сме ние да и го рушиме овој филм кој сама си го креирала во главата? Само да не и се деси нешто физички лошо, зошто во тие шо и коментираат се кријат многу големи дегенерици и изопачени луѓе. Којзнае какви се пораки и стигаат секојдневно.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Настрана тоа што има очигледни проблеми и е предмет на потсмев, јас мислам дека не е свесна за реалната состојба, и уствари ужива во тој нејзин свет и во тоа што и се дешава.

На крај краеви ако веќе дигнале раце нејзините од неа, кои сме ние да и го рушиме овој филм кој сама си го креирала во главата? Само да не и се деси нешто физички лошо, зошто во тие шо и коментираат се кријат многу големи дегенерици и изопачени луѓе. Којзнае какви се пораки и стигаат секојдневно.
А замисли какви и се јавуваат, бидејќи бројот јавно го пишала и им вика на луѓево да и се јавуваат и да разговараат со неа.
Социјалните служби известени ли се?

Ако не се, треба некој да ги извести, за да се позанимаваат со нејзе за да не се случи во иднина нешто несакано.
А на родителите треба да им се одземе старателство врз детево.

Ќе биде на крај од играчка плачка. Сум пишал и таму кај неа на страната во коментар за истото што и сега овде.
Никој не изреагира. Дури и контра коментари добив, да си ја гледам работата и нека си прави што сака детево.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.211
Поени од реакции
78.774
Да не беше татко и главен џандар таму, до сега у црна хроника сто пути ќе ја имаше.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
789
Поени од реакции
1.580
Искрено мислам дека на почетокот стварно беше сензација оти мнозинството од другиве градови не ја знаевме баш причава. Е сега малце ја подзабега, ама очигледно си има некои психички проблеми (може не е така не знам стварно), ама и од дома се винови. Уште понекогаш ја гледам на инстаграм, дома бомба како да паднала,ствари начукале начукале нема кај да се помине, татко и на live се појави, дома како за на скиење облечен, мајка и исто нешто ептен чудна...
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Искрено мислам дека на почетокот стварно беше сензација оти мнозинството од другиве градови не ја знаевме баш причава. Е сега малце ја подзабега, ама очигледно си има некои психички проблеми (може не е така не знам стварно), ама и од дома се винови. Уште понекогаш ја гледам на инстаграм, дома бомба како да паднала,ствари начукале начукале нема кај да се помине, татко и на live се појави, дома како за на скиење облечен, мајка и исто нешто ептен чудна...
Да си здрав и жив, ме насмеа убаво вака сабајлечки...:pos::pos:
 
Член од
8 март 2019
Мислења
1
Поени од реакции
13
Во една прилика имавме промоција во еден кафич во Кичево пред некои 3-4 год и се имав запознаено со неа тогаш. Уште кога влеговме не запознаа не тргнаа на страна и ми кажаа колку што е можно да бидеме пофини со неа бидејќи не е во ред психички. Ова беа нивни зборови.

Цела вечер таа беше стварно фина со нас и првиот пат кога ми се обрати не приметив нешто да не е во ред со неа затоа и ми падна чудно, но добро си реков сигурно ја знаат подобро одошто јас.

Сакаше да се сликаме, не прашуваше зошто носиме униформи од каде сме и сл. Сеуште ништо невообичаено. Но после половина час пак ме праша истиве прашања. Потоа пак и така неколку пати во текот на вечерта. Ми побара и фб па ми пиша неколку пати ама најнормално се.

Ја запознав како едно мирно и невино дете кое ете има одредени попречености ако може воопшто така да се каже. Не знам што е и не сум доктор а ниту се обидувам да бидам.

Толку многу жално е да се видат луѓе што можат да и бидат татковци толку гнасно да пишуваат и да коментираат на нејзини статуси без разлика дали знаат за нејзината состојба или не.

Немаше ова денес да земе ваков замав да не беа сите тие лажни фанови што секојдневно ја исмејуваат зошто реално на сите гајле ќе им беше.

Според мене криви сме јас, ти, Кичево, Македонија и цело општество во целина бидејќи оставаме некоја личност за која сме свесни дека треба на некој начин да се помогне така да тлее цела ситуација.

Случајно налетав на фб дека некој и се заканувал дека ќе ја убие па стварно се загрижив. Ако се е работа на нејзината имагинација многу малце ние како индивидуи можеме да направиме, но ако е вистина тогаш сите сме за во бестрага што мижиме на такви работи.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.401
Поени од реакции
9.252
А што е таква ококорена во очите, да не зема некои дроги тешки па така да изгледа и цела укочена е плус, не беше ваква порано.
 
B

Beginner

Гостин
Sekoj post i e veke mazo mi mazo mi ime ne mu kaza ja go znam. Kako na celo da e otidena veke. Ovde jas najmnogu gi okrivuvam roditelite aj da i bea umreni ok ama vaka da dozvolis deteto da ti se glupira po internet tragicno..

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
А што е таква ококорена во очите, да не зема некои дроги тешки па така да изгледа и цела укочена е плус, не беше ваква порано.
Се пука у вена со амфетамин, сигурно.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.703
A što da pravat roditelite?
Ne za džabe rekle starite- da ne ti se rodi
Gledam tatko e nekoe vreme odeše ao nejze po diskozeki kade " nastapuvaše". Sigurno za da ja zaštiti...a demek se interesira za nejzinata muzika
Go gledam tatko e.....ne e istiot čovek....se gleda deka e mnogu potišten...
A daleku od toa deka nekoi se spreceni bidejki toj e inspektor. Lugjeto mu go znat problemot....a i go cenat kako umeren čovek
Ne e toj od onaa garda" inspektori" što drmaat...mnogu skromen i povlečen čovek e
 

Kajgana Shop

На врв Bottom