DJ Marte Naumoska

B

Beginner

Гостин
A što da pravat roditelite?
Ne za džabe rekle starite- da ne ti se rodi
Gledam tatko e nekoe vreme odeše ao nejze po diskozeki kade " nastapuvaše". Sigurno za da ja zaštiti...a demek se interesira za nejzinata muzika
Go gledam tatko e.....ne e istiot čovek....se gleda deka e mnogu potišten...
A daleku od toa deka nekoi se spreceni bidejki toj e inspektor. Lugjeto mu go znat problemot....a i go cenat kako umeren čovek
Ne e toj od onaa garda" inspektori" što drmaat...mnogu skromen i povlečen čovek e
Neka i go zeme telefonot neka prevzemi sankcii sigurno ona ne si go kupila tuku on i go kupil. Pa kraj na kraj ako ne moze da ja vrazumi ima psihijatar, ustanovi. Greota e vaka. A i moze da zeme da raboti nesto da si najde zanimacija nema da dreme taka po cel den na fb i insta.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
12
Поени од реакции
19
Kako sto da pravat tatko i i majka i...neka i pobaraat strucn pomos. Ocigledno e deka devojceto nikoj ne go kontrolira, po celi veceri skita po kazina a preku den spie. I toj Ajan tesko nego i vujko mu i familii i se mu izmesa na deteto.Vo posledno i mnogu agresivna stana vo postovite so pcuenje, zakani, gnasotii, ke ubivala, pleme ke ebavala i sto ti ne... devojceto ima seriozni psihicki problemi a cela nacija majtap si igra so nea i toa pred ocite na nejzinite roditeli. Neznam so koj pamet ja pustaat po drugi gradovi da odi so koli ja vozat pa use se slikala dobila baksis 30 denari...Pod itno treba instituciite da se fatat za rabota i so nea i so nejzinite.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Ne0
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.694
Neka i go zeme telefonot neka prevzemi sankcii sigurno ona ne si go kupila tuku on i go kupil. Pa kraj na kraj ako ne moze da ja vrazumi ima psihijatar, ustanovi. Greota e vaka. A i moze da zeme da raboti nesto da si najde zanimacija nema da dreme taka po cel den na fb i insta.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Девојчето има 18 години, ако не се лажам уште е средно.

Бевме во „дискотека“ во Кичево летово и нормално налетавме на неа. Се поздрави со сите внатре, а после дремеше на шанкот со неколку постари луѓе. Никој не и обрнуваше внимание, си се снимаше цело време. Луѓето ја имаат научено, не верувам дека и посветуваат толкаво внимание како што ни се чини по коментарите на ФБ. Многу слободно време имаат некои, па се заебаваат на сметка на вакви ликови со психички пореметувања.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Добре бе нема никој храброст да се јави на татко и и да му каже да ја однесе во некоја установа или слично?
Барем тие што му се поблиски...

Недај боже утре да и се случи нешто, тогаш што ќе прават тие што ја заебаваат на фб.
А и никој на нив (што ја заебаваат по коментари) не им реплицира да не го прават тоа, да не се зафркаваат.
 
B

Beginner

Гостин
Девојчето има 18 години, ако не се лажам уште е средно.

Бевме во „дискотека“ во Кичево летово и нормално налетавме на неа. Се поздрави со сите внатре, а после дремеше на шанкот со неколку постари луѓе. Никој не и обрнуваше внимание, си се снимаше цело време. Луѓето ја имаат научено, не верувам дека и посветуваат толкаво внимание како што ни се чини по коментарите на ФБ. Многу слободно време имаат некои, па се заебаваат на сметка на вакви ликови со психички пореметувања.
Ako stvarno ima 18 godini nemoze nekoj da mi kaze deka nisto nemozele da napravat roditelite. Ona odamna se glupira po fb moze 1 godina i poveke. Ovde se krivi oni sto ne reagirale na vreme sepak ne e 25+ godini pa da dignes raci od nea ama toa e. Bitno lugeto od severnata vukojebina ke i se tagirat po postovite ako i oni ne se nisto podobri ako zemes da im gi otvoris profilite...

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
21 април 2019
Мислења
145
Поени од реакции
116
Колку треба некој да е џаболебар за да губи време следејќи ѝ ги глупаштините.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.979
Поени од реакции
14.759
ја нема деновиве по улиците на Кичево....
 
Член од
25 април 2009
Мислења
367
Поени од реакции
135
Што е финтата со типкава? Ми излезе на фб безвезе како кади чипс нешто пред 10 минути
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Што е финтата со типкава? Ми излезе на фб безвезе како кади чипс нешто пред 10 минути
прочитај ја темава цела и ќе имаш доволно информации не биди мрза
 

Kajgana Shop

На врв Bottom