Diablo 3

Член од
9 мај 2011
Мислења
278
Поени од реакции
65
odlicna firma ali podobro da si zemes normalen maus od niv,imeto go plakjas ovde.
--- надополнето: 14 февруари 2012 во 20:00 ---
navistina ja preteraa so igrava nikade najava koga ke izleze, inace ja igrav navistina e perfektna
toa e toa :) im treba mnogu vreme da napraat nivna igra ali zatoa im se isplati i igrata nema problemi :)
 
Член од
30 јули 2010
Мислења
157
Поени од реакции
40
Успешно врзав paypal со battlenet , сега уште да не заебат работа да не ги блокираат акaунтиве за ние шо сме од Македонија верифицирани :)
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
samoda znaes deka ako bnet akauntot ti e na drzava makedonija nema da mozes balansot da go koristis,ja prativ pisma do blizzard i mi odgovorija deka poradi bankarskite precki vo vasata zemja nema da moze da se koristi balnce ni parite od aukcijata na diablo 3 nema da odat, taka da si otvoriv nov akaunt so bugarska adresa bidejki paypalot mi e bugarski so makedonska karticka visa
 
Член од
30 јули 2010
Мислења
157
Поени од реакции
40
На United Kingdom ми е бнет со словенски paypal, па да се надеваме дека нема проблеми да прават да забрана RMAH во одредени региони ако е тоа возможно преку IP нешто ова она не знам не се разбирам :)
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Blizzard tells Diablo III fans to lower their expectations


Да ви преведам -
Креаторите на Diablo не се веќе во Blizzard.
Дури и типот што ја прави музиката не е во Blizzard.
Тие што ја правеа WoW не се во Blizzard.
Главниот на фирмата сега е овој момак, кој има кажано бисери до типот на, играчите не плаќаат доволно, и дека треба да се наплаќа за филмчињата во игрите како Diablo бидејќи биле премногу добро направени за да бидат гага.
Единствената група која сеуште е во Blizzard е таа од Starcraft , и Starcraft 2 ја направија како просечна бљувотина која е добра за во веце ако имаш случајно запек.
Така да, Blizzard е готова, сите играчи на WoW им се од Кина, затоа и вадат експанзија со панди, името Blizzard се заташка со експанзии од типот на Катаклизам. Тој, големиот проект - Titan , за кого и повлекоа една работа од WoW (патот на титаните, кој знае знае) ниту е при крај, ниту пак они знаат кога ќе биде при крај.
На крајот, само една работа ќе ви кажам. Ако ти си компанија со 4700 работници, со најдобрите дизајнери и програмери во светот, и правиш копија прво на Starcraft со двојката, на Diablo 1 и 2 со тројката, и правиш експанзии кои се буквално од шупље во празно на WoW, тогаш подобро оди и обеси си се некаде.
п.с. Истово се случува и со bioware
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
боби котиииииииккк нееее тоа гомно ја заеба и CoD со Black Ops
 

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
Ептен го мрчите,чим вие сте "професионаци" Соберете го најдобрите програмери и дизајнери, и направете игра, каде што сите ќе бидат задоволно. И старкафт 2 и ВоВ, ја играм и уживам во играта. Што е за вас идеална игра?
 
Член од
31 октомври 2011
Мислења
85
Поени од реакции
22
Ептен го мрчите,чим вие сте "професионаци" Соберете го најдобрите програмери и дизајнери, и направете игра, каде што сите ќе бидат задоволно. И старкафт 2 и ВоВ, ја играм и уживам во играта. Што е за вас идеална игра?
Не е дека немаме капацитет во мк имаме.. но се немаат пари знаеш ли ти колку милиони се потребни за да се направи една next gen игра?..очигледно незнаеш судејќи по твојот коментар.
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
ja wow igram 7 godini taka da igrata e super, stracraft 2 ne mi se dopadna voopsto pviot del bese i e se uste super, diablo 1-2 sum gi igral odnosno site igri sto gi vadat blizzard se perfektni,
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
JAAAAAAAAAAAAAAAAAAA, DOBIV DIABLO 3 BETA YEEEEE


You're Invited: Diablo III Beta Test

Congratulations! You've been selected to participate in the Diablo III beta test.
Getting Started

1. Log in to Battle.net.
2. Click the "Account" button.
3. Create your BattleTag: Click "Create One Now" under BattleTag in the Account Details section.
4. Click on Diablo III Beta game account listed under "Your Game Accounts".
5. Verify your age.
6. Select Windows or Mac as your operating system to download the beta client.
7. Select "Run" when the installation .exe pop-up box appears.

Note: Your participation in the Diablo III beta test is governed by a Beta Test Agreement that you are required to accept before you can install the beta client.
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
Blizzard tells Diablo III fans to lower their expectations


Да ви преведам -
Креаторите на Diablo не се веќе во Blizzard.
Дури и типот што ја прави музиката не е во Blizzard.
Тие што ја правеа WoW не се во Blizzard.
Главниот на фирмата сега е овој момак, кој има кажано бисери до типот на, играчите не плаќаат доволно, и дека треба да се наплаќа за филмчињата во игрите како Diablo бидејќи биле премногу добро направени за да бидат гага.
Единствената група која сеуште е во Blizzard е таа од Starcraft , и Starcraft 2 ја направија како просечна бљувотина која е добра за во веце ако имаш случајно запек.
Така да, Blizzard е готова, сите играчи на WoW им се од Кина, затоа и вадат експанзија со панди, името Blizzard се заташка со експанзии од типот на Катаклизам. Тој, големиот проект - Titan , за кого и повлекоа една работа од WoW (патот на титаните, кој знае знае) ниту е при крај, ниту пак они знаат кога ќе биде при крај.
На крајот, само една работа ќе ви кажам. Ако ти си компанија со 4700 работници, со најдобрите дизајнери и програмери во светот, и правиш копија прво на Starcraft со двојката, на Diablo 1 и 2 со тројката, и правиш експанзии кои се буквално од шупље во празно на WoW, тогаш подобро оди и обеси си се некаде.
п.с. Истово се случува и со bioware
хахахах PC i gaming тоа ти е
 

Kajgana Shop

На врв Bottom