Daydreaming

Член од
28 јануари 2007
Мислења
28
Поени од реакции
0
Mi se slucuva mnogu cesto,a najcesto koga odam nekade sama cel pat se filmam.
 

Птичји Грип

Без влакна на јазикот!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
770
Поени од реакции
8
Низ глава ми се вртат толку многу сценарија секојдневно,што дури можам да ги ставам во оваа тема - Daydreaming.
 

bad_girl

The girl you can't have
Член од
21 февруари 2007
Мислења
216
Поени од реакции
4
уху многу далеку забегувам скоро секогаш кога ми е досадно а особено на школо ама тоа на кое што секогаш мислам е само далечно минато и незнам зашто уште се замарам со тоа
 

South park

Relax...take it easy...
Член од
31 јануари 2007
Мислења
145
Поени од реакции
0
A ja znam mnogu cesto taka da se ufilmam i od se da se isklucam...ma ne mi e gajle sto se slucuva okolu mene,ja si kuliram pa sto saka neka bide,ic ne se zamaram.Najcesto ova na faks go praktikuvam, na dosadni predavanja
 

CT

Член од
21 февруари 2007
Мислења
384
Поени од реакции
2
Se deshava, se deshava!! Si idesh po pat, i si mislish neshto.. i da ti se pogodi neshto smeshno od minatoto, i ke si se nasmeesh malce.. i zabelezhuvash kako te gleda nekoj/a od strana kako se smeesh sam po ulici..
Ama za dosada e top.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Ретко имам дејдриминг,освен кога пробувам да се сетам на нешто што сум го заборавила,а ми е битно во моментот.

И додека се обидувам да се концентрирам на тоа едно нешто,си ги поврзувам работите кои веќе ми текнале со разни случки и настани што се случиле/што би сакала да се случат.

/me закажува на психијатар.:nesum:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
ma pred legnuvanje ... pravam shut down :) i se opustam so mislite i fantaziiite ne mi se slucuva mnogu cestoo ali ubavo e malce da iskulirash na takov nacin
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
На школо најчесто кога ми е досадно и нема веќе што да правам. Само кликам Stand By и летам некаде усвета :pos:
 

ЦРВЕНОКОСА

нескротлива
Член од
19 февруари 2007
Мислења
382
Поени од реакции
9
Најмногу ми е кејф да го пуштам паметот на пасење кога сум дома и имам дуел со мајка ми или татко ми. е тогаш ке им кажам два-три збора и веднаш се телепортирам во друга димензија. истото се дешава и на факс,пред спиење...................
 
Член од
17 февруари 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
ako dobro ve svativ, sekoj moment koj ne bara od mene nekoja pogolema angaziranost mene mozokot mi e na pasenje, sto znacit dobri 85-90% od mojov zivot
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
ееееееееееееехеееееееееееехееееееее уште и прашувате дали ми се случило :pos2::pos2::pos2::pos2: па јас само тоа и го правам...........кај и да сум со кој и да сум.......................добро кога не сум сама и не можам толку да се опуштам ама ако сум во друштво на некоја досадна личност и тоа како си го праќам мозокот на пасење.....хехехех...........така си се одмарам бар душевно ако веќе не сум дома па да си спијам....инаку обожавам кога тоа го правам пред спиење и така најубаво си заспивам:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::pipi::pipi::pipi::pipi:
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
По цел ден си се филмам, неостварливи глупости(или не!?) не е битно, ме релаксира, ја убива досадата(особено на некои часови), ја зголемува слободната креативност, или едноставно си замислувам некоја моја неостварена желба која ми се исполнува во истиот момент...
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Џил Скот

Daydream
I dream of you and meet the flowers
For a couple of hours
Such a beautiful day


Него на темава, дали ми се случува ова?
-Па...

Гледам во луѓето, тие ми зборуваат за нешто... јас одлетувам.
Гледам филм, една слика на екран... друга во мозокот.
Читам книга, буквите се редат... јас на нешто сосем трето помислувам.
Најчестите примери се тие. Феноменов го сфаќам како некоја паралелна реалност, зошто? Бидејќи неретко се случувало да ми се повтори некој настан, што веќе сум го видел дури сум бил во stand by фазата.
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Mi leta mozokot, dodeka sum na rabota, najcesto i dodeka sum na fakultet :)
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Сега веке не толку често.
Ама порано...24/7 без престан.Нонстоп си имав некој филм шо ми беше далеку поинтересен од реалноста.Уште од мал сум таков.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom