Daydreaming

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.474
Поени од реакции
3.277
Често го правам тоа на школо, можда и пречесто!:toe:
 

Dragana <><

Daydreamer
Член од
18 јуни 2006
Мислења
1.130
Поени од реакции
8
Мозокот ми е нон-стоп на пасење :pos: Што и да правам едноставно можам у секој момент да се замислам, да избегам од реалноста и ако некој не ме прекине ми се чини така би можела да седам со часови. А во случај да не ми иде, само да земам книга, да ставам пред мене божем учам и толку е, одлетав.
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
обожавам да го правам тоа додека сум во кола,или автобус,секој погоден момент,се внесувам толку многу,што може и да не чујам кога некој ќе ми прозбори,не знам дали чини или не,али тогаш сум in my perfect little world и не сакам никој да ми пречи!:pipi:
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Ах то вообичаено ми е да забегам негде со умот, особено на школо на некој посебно досаден час си прам филмој во глава :devojce:
 

***freak***

И да волиш до неба, и да прашташ кад треба [x]
Член од
9 февруари 2007
Мислења
383
Поени од реакции
1
Daydreaming - највеќе у школо... Ама и на мнооогу други места,или подобро кажано секогаш кога ќе ми се пруѓи прилика... Имам обичај и да го "преспијам" цел ден ( најчесто у викенд )
 

Morbidnio

ај лав вариорс
Член од
17 февруари 2007
Мислења
456
Поени од реакции
1
***freak*** напиша:
Daydreaming - највеќе у школо... Ама и на мнооогу други места,или подобро кажано секогаш кога ќе ми се пруѓи прилика... Имам обичај и да го "преспијам" цел ден ( најчесто у викенд )
normalno :P
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Ohooooooo non-stop "sonuvam". Filmanje do besvest, samo uste edno scenario da napisam :)
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Ауфф да...многу често ми се дешава да ми залета мозокот на друго место и тоа најчесто кога сум во школо или кога треба да учам.Си правам филмчиња, си замислувам што би било ако некои работи не се десеа, се сеќавам на некои убави моменти, размислувам за се и сешто..
 

Nina

Ange ou Demon
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.256
Поени од реакции
4
Нормално дека си одлетувам некаде со мозокот!Па зарем има некој кој не практикува daydream(немав посоодветен израз:))Не бирам место или пригода,некогаш едноставно се случува сакала или не.Најчесто размислувам каде ќе излезам вечерта,што ке облечам,со кој ќе одам и ред други работи.Всушност сонувањето со отворени очи е ни покажува што сакаме и кон што копнееме:toe:
 
Член од
25 јуни 2006
Мислења
759
Поени од реакции
10
Veruj postojano! Dodeka sum vo skolo, dodeka "ucam" dok su vo kenef, dodeka samo lezam i zjpam vo plafonot, dodeka se setam sama(a cesto mi se desava, togas najubavo si sonuvam, i frlam se sto nettreba vo recycle bin). Sekogas, skoro sekogas sonuvam so orvoreni oci. Pametot go teram vo sekoj mozen del na ona vcerasnoto. Go analiziram sekoj najmal detal, sekoj razgovor i zbor sto sum go kazala i sto mi bil kazan. Dodeka taka zjapam vo plafon mi doagaat stari misli, i si razmisluvam kade i sto sum zgresila. Dok sedam u WC, mnogu si fantaziram a koga se setam letam sekadee.
 
Член од
18 февруари 2007
Мислења
69
Поени од реакции
2
на школо обавезно ама и на други места кога ми е досадно :)
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Не, немам време ни за ноќно сонување, легнувам, заспивам во рок од 2 минути ... за дневно, па и да не памтам дека сум „забегала„ :toe:
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
ооо да секогаш! најчесто во школо или кога учам...малку на пасење..не е на одмет!
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
mmmmmm...ne mozam a da ne odletam so mislite na nekoe poubavo mesto...
sekako....si pravam razni fantazii :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom