Daydreaming

Член од
12 септември 2007
Мислења
502
Поени од реакции
4
многу често ми се случува ќе си пуштам музиче и... отидов некаде,таму ми е некако поубаво од реалноста.Исто и на факултет,на предавање,досадно,што ќе правиш,мораш да избегаш малку
 
Член од
11 февруари 2008
Мислења
173
Поени од реакции
17
Па да често пати тоа ми се случува кога одам сам по улица и знаам да отпатувам некаде со мозокот и често се дешава де се уфилмам па да почнам и да си разговарам (полугласно) се дур на се свеснам и не се осрамам и најчесто ми се дешава на досадни часови да си пуштам „мозокот на пасење“.
 
S

Sith_Lord

Гостин
Практикувам daydreaming во ситуации во кои не мора лично да учествувам.

Порано и кога бев со луѓе си одев во глава некаде, ама ме обвинуваа за недружељубивост.
Hell is other people ~ Sartre. :P

Sith
 
Член од
2 март 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
ПАААААА....понекогаш знам ДОБРО да го пуштам мозокот на пасење,понекогаш знам и да го изгубам од "видно поле"но тоа е као еден вид кратка пауза :uvo:
 

MarinkaUSA

~I like myself the way I am~
Член од
7 февруари 2008
Мислења
180
Поени од реакции
3
ехе по 8 сати на ден го пуштам мозокот на пасење....таква ми е работата, шаблонска и монотона :toe: ....морам да барам друга работа ...како и да е имам многу време за пустање на мозокот во лер и мислење...и такви работи....
п.с. повеке имам daydreaming него nightdreaming
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Порано повеќе, ама најчесто ми се дешава со работи за кои има веројатност да се реална стварност.

..Или не? :pos:
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Тоа ми се случува многу често. На пример кога седам во школо, кога гледам телевизија, па дури и кога сум излезена негде. А особено кога ќе си легнам, тогаш па ептен и дури неможам ни да заспијам.
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Обично ми се случува да изгубам концентрација и да допуштам слободен проток на мисли сред стварно досаден муабет или сред оние муабети кои се прават почесто со истите луге на истите теми, чии почетоци и краеви се однапред познати. Е тогаш инаетот за некреативноста на муабетот наместо гласно го искажувам индирекно (со забегување во други воѓа :pos:) односно залетување и соговорникот тоа го забележува. Во тие моменти најискрено се трудам да останам сконцентрирана ама не можам, daydreamin-гот ме обзема.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Уау, we all looove daydreaming! Мислев дека само јас забегувам со секојдневно стенд бај гледање во празно. Може да ти одземе доста време при учење и сл., ама може да испадне и нешто баш креативно и оригинално од сето тоа.
 

Шмизличка

Let the good things roll
Член од
11 мај 2007
Мислења
355
Поени од реакции
4
На школо даа....на историја или географија најдобро се дреме, а и музичко е добар час за пасење. Посилно е од мене, што да правам- ја ја гледам али триста други мисли сами ми доаѓаат, а нормално се друго е поинтересно од нејзиниот монотон час.
 

Gadfly Baba

Registered Loser
Член од
20 февруари 2007
Мислења
997
Поени од реакции
21
Секад,се дешава и кога ми зборат да забегам со паметот,ретко кога знам да се сконцентрирам и да бидам 100% присутен.
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Секогаш ми се случува тоа... незнам зашо ама посебно у школо, и тоа последните часови кога сум стора смена...
 

^Cutie^

*Charming Princess*
Член од
22 март 2007
Мислења
869
Поени од реакции
1
Дефинитивно да...И тоа ми се случува ептен често..Каде и да сум ми се случува да го пуштам мозокот на пасење и да уживам.... :)
 
Член од
1 февруари 2008
Мислења
260
Поени од реакции
2
Non - stop i iskereno me faka strav da ne zabegam ...
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
Кога будно сонувам..

Сите понекогаш сакаме да побегнеме од реалноста,,и си правиме филмови во глава како би изгледало сето тоа...Сите ние понекогаш будно сонуваме...Па,,какви се вашите соништа од овој тип? За што сонувате моментално?
И колку да не дојде до забуна,,овде не станува збор за животен сон или нешто слично туку за секојдневните соништа,,кога би можеле,,што би направиле токму во овој момент,,и воопшто што би сакале да ви се случи? Можеби е тоа на финансиско поле,,
некој успех на работа,,семејство,,здравје,,некој сон на љубовен план? За што сонувате додека сте будни?

Кога зборувам за мене,, дел од соновите ми се имаат исполнето,,но кога ќе земам предвид дека сепак станува збор за имагинација,,а бидејќи сум личност со мноогу развиена фантазија,,честопати ваквите соништа знаат да ми бидат и надвор од реалноста...
Моментално посакувам да ме викнат на промоција:vozbud:,,понатаму ќе ви кажам пак за што ќе сонувам...:) Искрено,,често кога си седам по дома си мечтаам за нешто,,и си уживам..

Како е со вас? Си дозволувате ли да изгубите дел од вашето време само за себе,,кога тн будно сонувате,,и дали тоа го правите било кога,,во слободното време или пак пред спиење?
Ј
ас искрено можам секогаш да 'забегам',,особено тоа го имам правено на часови кога идев во школо,,зошто некои часови беа навистина ужасно досадни,,некогаш во автобус,,или било когa..Всушност,,сите понекогаш будно сонуваме..Кои се вашиоте вакви сништа???. повелете :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom