Dark Souls

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Морав вчера одма да гуглам како да излезеш од Хантерс Дрим :D
 
  • Хаха
Reactions: wot

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Ги поминав Cleric Beast, Father Gascoigne, Blood-starved Beast и Vicar Amelia.

За сега полесна ми е од Секиро. Овие босови не ми беа голем проблем. Најтешко ми беше против блад старвд бист поради отровот на крај. Не успевав да следам како стојам со хелт и цело време умирав поради тоа, наместо од директни удари. Дури и кога го тепав, си умревме заедно, па морав уште еднаш да се враќам таму. Клерик и Амелиа успеав од прва.

Главната разлика со Секиро, покрај тоа што таму се беше некако побрзо ми е дека таму најчесто не успевав да им парирам на босовите и скоро со сите играв дефанзивно, што ми ги направи битките доста подолги. Овде цело време напаѓам, а и на големиве лесно е да им се пикнеш во нозе и да маваш. Потешко се справив со тие ловците.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Screenshot_20210623-173355.jpg

Изи :icon_lol:

Добро ми легна и се изнаиграв овие две недели. Занданите очекував да ми бидат проблем, ама интересно беше и тоа. Само во последната заглавив повеќе на босот пред кралицата.

Имаше доста интересни босови, ама имаше и некои прелесни од кои е невозможно да умреш. Уште ми остана ставот дека Секиро ми беше потешка, само не знам дали е тоа до фактот дека тоа ми беше прва ФС игра. Веројатно ќе ја играм пак понатаму, па ќе можам вистински да споредам сега кога веќе сум колку-толку искусен со игриве.

Не знам дали да го зимам ДЛЦ-то, гледам и тоа е на попуст сега.


Дали станувам фан на ФС? :icon_mrgr:
Најдов убавина во игриве секако. Комбатот во Секиро ми е ептен јак и интересно ми беше за играње и покрај нервозите на некои босови. Левел дизајнот е феноменален, кога ќе научиш како да се снајдеш во просторот и ќе најдеш како е се поврзано. Би сакал малце повеќе и постандардно раскажана приказна, и се надевам тоа ќе го добиеме во Елден Ринг. Само, не ми е мене интересно да лутам со саати не знаејќи што треба да правам следно и каде да одам. Таман ми е со гајд, колку да ми каже каде треба да одам, или со некој кој веќе ја има изиграно играта. Дефинитивно се чека Елден Ринг сега.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.675
Поени од реакции
7.266
Прегледај го приврзокот 299464

Изи :icon_lol:

Добро ми легна и се изнаиграв овие две недели. Занданите очекував да ми бидат проблем, ама интересно беше и тоа. Само во последната заглавив повеќе на босот пред кралицата.

Имаше доста интересни босови, ама имаше и некои прелесни од кои е невозможно да умреш. Уште ми остана ставот дека Секиро ми беше потешка, само не знам дали е тоа до фактот дека тоа ми беше прва ФС игра. Веројатно ќе ја играм пак понатаму, па ќе можам вистински да споредам сега кога веќе сум колку-толку искусен со игриве.

Не знам дали да го зимам ДЛЦ-то, гледам и тоа е на попуст сега.


Дали станувам фан на ФС? :icon_mrgr:
Најдов убавина во игриве секако. Комбатот во Секиро ми е ептен јак и интересно ми беше за играње и покрај нервозите на некои босови. Левел дизајнот е феноменален, кога ќе научиш како да се снајдеш во просторот и ќе најдеш како е се поврзано. Би сакал малце повеќе и постандардно раскажана приказна, и се надевам тоа ќе го добиеме во Елден Ринг. Само, не ми е мене интересно да лутам со саати не знаејќи што треба да правам следно и каде да одам. Таман ми е со гајд, колку да ми каже каде треба да одам, или со некој кој веќе ја има изиграно играта. Дефинитивно се чека Елден Ринг сега.
Нема да ти се исполни за Елдер ринг веќе рекоа дека нема да се смени начинот на кој ќе се прикаже приказната.
Ме интересира ПВПто во ББ играше?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Нема да ти се исполни за Елдер ринг веќе рекоа дека нема да се смени начинот на кој ќе се прикаже приказната.
Ме интересира ПВПто во ББ играше?
Не, цело време офлајн играв. Гледав пред да почнам што разлика има, видов може други играчи да ти влагаат и да треба против нив да се тепаш и си реков да не си комплицирам дополнително :icon_mrgr:
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.675
Поени од реакции
7.266
Не, цело време офлајн играв. Гледав пред да почнам што разлика има, видов може други играчи да ти влагаат и да треба против нив да се тепаш и си реков да не си комплицирам дополнително :icon_mrgr:
Тоа ги прави поинтересни игрите на фром софт освен секиро.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
Би сакал малце повеќе и постандардно раскажана приказна, и се надевам тоа ќе го добиеме во Елден Ринг.
Jas bas poradi ova gi zasakav igrive. Uste vo kecot koga me frliija vo cel toj svet bez mapa, istrazuvanjeto, sto e sledno... Me drzese za stol niz cela igra. I do den denes so sekoja nova ja osekam taa vozbuda kako prvo nesto, deka ke lutam so dodeka ne najdam kaj treba da idam, dodeka sekoe kjosence probuva da me ubie.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Jas bas poradi ova gi zasakav igrive. Uste vo kecot koga me frliija vo cel toj svet bez mapa, istrazuvanjeto, sto e sledno... Me drzese za stol niz cela igra. I do den denes so sekoja nova ja osekam taa vozbuda kako prvo nesto, deka ke lutam so dodeka ne najdam kaj treba da idam, dodeka sekoe kjosence probuva da me ubie.
Пак да си го има сето тоа, ама да има и поголем фокус на приказната.

Другото на кој како ќе му легне, нормално. Мене проблем ми е што ако ми се свиѓа некоја игра, сакам се да видам. И нормално е да можеш да пропуштиш некои ситници, ама овде ако не знаеш што да правиш, многу интересни работи ќе пропуштиш. Во Секиро на пример еден од омилените, ако не и омилен бос ми беше Бувот по втор пат кога се тепаш, во минатото. Ама тешко дека ќе стигнеш до таму ако не видиш однапред како :D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.675
Поени од реакции
7.266
Пак да си го има сето тоа, ама да има и поголем фокус на приказната.

Другото на кој како ќе му легне, нормално. Мене проблем ми е што ако ми се свиѓа некоја игра, сакам се да видам. И нормално е да можеш да пропуштиш некои ситници, ама овде ако не знаеш што да правиш, многу интересни работи ќе пропуштиш. Во Секиро на пример еден од омилените, ако не и омилен бос ми беше Бувот по втор пат кога се тепаш, во минатото. Ама тешко дека ќе стигнеш до таму ако не видиш однапред како :D
Никој не ги погодил на првиот плајтру сите НПЦа и сите сторилајнд или пак тајни босови затоа се играат по неколку пати.
Јас 4 плејтруа направив на Секиро тоа е убавината на тие игри првпар се усовршуваш 4 пат го тепаш последниот бос без да те чепне.
Автоматски споено мислење:

@Донев Незнам дали си ја играл дарк соулс ако добрва треба да ја играш играј ја онлајн со инавазии и пвп сосема друго искуство е.
Секако доколку имаш можност.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Никој не ги погодил на првиот плајтру сите НПЦа и сите сторилајнд или пак тајни босови затоа се играат по неколку пати.
Јас 4 плејтруа направив на Секиро тоа е убавината на тие игри првпар се усовршуваш 4 пат го тепаш последниот бос без да те чепне.
Автоматски споено мислење:

@Донев Незнам дали си ја играл дарк соулс ако добрва треба да ја играш играј ја онлајн со инавазии и пвп сосема друго искуство е.
Секако доколку имаш можност.
Да, ќе пишев дека тоа е другата страна, убаво е и кога на преигрување ќе најдеш други работи. За секој различно. Но сепак многу мал дел од играчите ќе го направат тоа, а и по неколку играња пак може нема да ги прислушнеш точните разговори, да ги избереш точните опции, па да те прати таму :D

Секиро и Бладборн ми се за сега. После Секиро пуштив малце ДС првата, ама некако ич не ми се свиѓаше. Уште ми е Секиро на прво место затоа што многу повеќе ми се свиѓа брзото движење и комбатот. Во моментов не планирам да ги играм, ќе видам понатаму. Би сакал Секиро пак да ја изиграм пред Елден, а ако успеам да се докопам до ПС5 може и Демонс Солс да ја пробам.

Го земав сега ДЛЦ-то за Бладборн, ќе го играм тоа следнава недела и ќе пробам онлајн.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom