Dark Souls

Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
Прегледај го приврзокот 299464

Изи :icon_lol:

Добро ми легна и се изнаиграв овие две недели. Занданите очекував да ми бидат проблем, ама интересно беше и тоа. Само во последната заглавив повеќе на босот пред кралицата.

Имаше доста интересни босови, ама имаше и некои прелесни од кои е невозможно да умреш. Уште ми остана ставот дека Секиро ми беше потешка, само не знам дали е тоа до фактот дека тоа ми беше прва ФС игра. Веројатно ќе ја играм пак понатаму, па ќе можам вистински да споредам сега кога веќе сум колку-толку искусен со игриве.

Не знам дали да го зимам ДЛЦ-то, гледам и тоа е на попуст сега.


Дали станувам фан на ФС? :icon_mrgr:
Најдов убавина во игриве секако. Комбатот во Секиро ми е ептен јак и интересно ми беше за играње и покрај нервозите на некои босови. Левел дизајнот е феноменален, кога ќе научиш како да се снајдеш во просторот и ќе најдеш како е се поврзано. Би сакал малце повеќе и постандардно раскажана приказна, и се надевам тоа ќе го добиеме во Елден Ринг. Само, не ми е мене интересно да лутам со саати не знаејќи што треба да правам следно и каде да одам. Таман ми е со гајд, колку да ми каже каде треба да одам, или со некој кој веќе ја има изиграно играта. Дефинитивно се чека Елден Ринг сега.
Полесна е од Секиро тука нема дискусија. ДЛЦ-то е 'must have' за играва, незнам игра што толку круцијално надополнува и надоврзува прилазна, играј го нема да зажалиш. И знај дека ќе ти биде доста потешко длц-то бидејќи ке го почнеш 'претпоставувам' на нов плејтру НГ+. Во секој случај нема да зажалиш. Како ти се виде музиката од играва?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.338
Screenshot_20210812-085229.jpg

Само што ја земав Секиро на Плејстејшн за да изиграм пак, успеав да дојдам до ПС5 па мораше да оди на пауза за ова :D
Интересна ми беше, супер е направена, одлично изгледа. Ова ми беше прва соулс игра каде што користев штит и се навикнав побрзо него што очекував. Сепак ја ставам после Секиро и Бладборн само поради тоа што босовите ми беа најлесни овде. Немаше ниту еден од кој после доста умирања уште не знаев како ќе успеам да го победам, нешто што ми се случи во другиве две.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.612
Поени од реакции
7.183
Прегледај го приврзокот 303301

Само што ја земав Секиро на Плејстејшн за да изиграм пак, успеав да дојдам до ПС5 па мораше да оди на пауза за ова :D
Интересна ми беше, супер е направена, одлично изгледа. Ова ми беше прва соулс игра каде што користев штит и се навикнав побрзо него што очекував. Сепак ја ставам после Секиро и Бладборн само поради тоа што босовите ми беа најлесни овде. Немаше ниту еден од кој после доста умирања уште не знаев како ќе успеам да го победам, нешто што ми се случи во другиве две.
Демонс солс ти е дарк соулс со изимод али сепак е интересна барем по интересна од дарк солс 2.
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom