Dark Souls

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.502
Поени од реакции
33.648
Што зборуваш... заборавив на сите Дарк Соулс претрчувања уште во првите обиди. :tapp:
Автоматски споено мислење:


Ако зборуваш за поените кај скиловите, повраќање на хелт со секој детблоу... тоа не го можеш на самиот старт, треба многу други скилови да активираш пред тој.
Автоматски споено мислење:


Секогаш ја преферирам оваа позиција... :cautious:
Nema sansi tuka od prva pretrcuvanje...

Posebno ne kaj mini bosses. Ima ama retki se, osven ako veke si igral sekiro. Kaj mene od prva bea mist noble ako se racuna, centipade mislam bidejki primetiv brzo i se napuni posture barot i eden headless na kraj igra bidejki znaev sto i kako treba.

Od glavni, zmejot so tomoe lightningt ili sto i da bese za malku od prva, no morase uste 2 3 pati.

Go najde li shop-ot odma sproti idolot kaj sto go skina konjanikot, po skali gore?
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.498
Поени од реакции
4.325
Nema sansi tuka od prva pretrcuvanje...

Posebno ne kaj mini bosses. Ima ama retki se, osven ako veke si igral sekiro. Kaj mene od prva bea mist noble ako se racuna, centipade mislam bidejki primetiv brzo i se napuni posture barot i eden headless na kraj igra bidejki znaev sto i kako treba.

Od glavni, zmejot so tomoe lightningt ili sto i da bese za malku od prva, no morase uste 2 3 pati.
Умре ли од коњаникот ???? :eek:
Коњаникот беше изи ес фак.

Не знам дали една механика што ми беше овозможена ја имаше по дифолт во борбата со коњаникот, или ми беше овозможена од поените на скиловите... Кога отпочнуваше swinging со тоа копјето ми се овозможуваше да се хукнам за него од дистанца и да го удрам инстантно, тука многу штета му правев и го станирав.

2 минути не траеше борбата. :angel:
Автоматски споено мислење:

Go najde li shop-ot odma sproti idolot kaj sto go skina konjanikot, po skali gore?
Да, од кај него го купив тоа за лечење на NPC-јата и повраќање на unseen aid.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.502
Поени од реакции
33.648
Умре ли од коњаникот ???? :eek:
Коњаникот беше изи ес фак.

Не знам дали една механика што ми беше овозможена ја имаше по дифолт во борбата со коњаникот, или ми беше овозможена од поените на скиловите... Кога отпочнуваше swinging со тоа копјето ми се овозможуваше да се хукнам за него од дистанца и да го удрам инстантно, тука многу штета му правев и го станирав.

2 минути не траеше борбата. :angel:
Автоматски споено мислење:


Да, од кај него го купив тоа за лечење на NPC-јата и повраќање на unseen aid.
Umirav, samo za da mu go slusam rantot na pocetok. :D

Od nekolku pati go kutnav.
imas prayer bead vo kukjata odma do toj shop, treba od vnatre najgore da se iskacis
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.498
Поени од реакции
4.325
Umirav, samo za da mu go slusam rantot na pocetok. :D

Od nekolku pati go kutnav.
imas prayer bead vo kukjata odma do toj shop, treba od vnatre najgore da se iskacis
Да го најдов ајтемот :D
Многу на заебано место, но за среќа јас сум многу љубопитен и сѐ истражувам, случајно ми текна да се качам до горе. :)
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.627
Поени од реакции
7.201
Само пријателски совети не сполнавме ништо допрва треба да се нервира против Геничиро
 
Член од
30 септември 2020
Мислења
59
Поени од реакции
81
Здраво. Нов член во темава, нешто постар во fromsoftware игри. Да се надоврзам, геничиро воопшто не е фрка. Ниеден од трите сусрети со него. Стариот був, посебно младата варијанта, и крајниот бос се фрките.
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
Ејпот и Монкот не се баш за потценување. Nioh ја играше или јас сум единствен на форумов што ја има играно?
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.627
Поени од реакции
7.201
Здраво. Нов член во темава, нешто постар во fromsoftware игри. Да се надоврзам, геничиро воопшто не е фрка. Ниеден од трите сусрети со него. Стариот був, посебно младата варијанта, и крајниот бос се фрките.
Претпоставувам не си се сретнал со Demon of hatred
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.502
Поени од реакции
33.648
Претпоставувам не си се сретнал со Demon of hatred
Ako e deckoto na koj go prodadov ps4, go pokaniv da dojde tuka, ja ima svrteno dark souls 3 celo vreme lvl 1. I Bloodborne nekolku pati. Dodeka ja imam talent samo eeeedvaj da gi svrtam from soft igrite. :D

Pretpostavuvam se sretnal so Demonot. :D
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.498
Поени од реакции
4.325
:eek: :eek: :eek:

Лејди Батерфлај... прво влегување после силувањето од пред 2 дена - МРТВА!!!! :vozbud::vozbud:
Само коњаникот и бикот ги поминав откако ме силуваше, кренав атак 2, виталити на 12 и 4 лечалки, но прелесно беше. Агресивно и влегов и кога пробуваше да ми возврати имав перфектно успешен дифлект, нити еднаш не ме погоди. Само во втората фаза морав да направам дефокус и да бегам од проектилите, другото боза...

HEY... THIS SHIT IS EASY !!! :vozbud:
Ја шљакам и Bloodborne паралелно вака ! :angel:
 
  • Љубов
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom