Dark Souls

Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Значи ајде некој нека објасни како ја уби оваа старава Лејди Батерфлај?
Значи ова е анфакингбиливбл!!!!!
Нити Мидир не ме уби толку пати.

Јас нејзе 0.5% штета (90% дефлектирани удари), а таа мене факинг 70% со еден удар, алооооооо??????
Плус само 3 хилинг поушнс. Во втора фаза мислам дека Господ треба да слези со мене заедно за да ја убијам.
Доџинг - инефектив (80%), треба 5 пати да кликам за да некако избегам од рејнџот.
Дифлектирање - во некои комба успевам, но во некои ооооооооооогромна штета примам и гледам да избегнувам повеќе отколку да блокирам или дифлектирам.


А сеа отворив и некои стратегии пошо не ја бива веќе, и глеам сум имал бос пред нејзе во Ashina Outskirts кој некако сум успеал да го го скокнам. :facepalm::facepalm::facepalm:

Дај некој нека ме утеши и нека ми кажи дека на тастатура и маус не се игра!!! Да знам да почнам на контролер да се учам.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.674
Поени од реакции
7.264
Значи ајде некој нека објасни како ја уби оваа старава Лејди Батерфлај?
Значи ова е анфакингбиливбл!!!!!
Нити Мидир не ме уби толку пати.

Јас нејзе 0.5% штета (90% дефлектирани удари), а таа мене факинг 70% со еден удар, алооооооо??????
Плус само 3 хилинг поушнс. Во втора фаза мислам дека Господ треба да слези со мене заедно за да ја убијам.
Доџинг - инефектив (80%), треба 5 пати да кликам за да некако избегам од рејнџот.
Дифлектирање - во некои комба успевам, но во некои ооооооооооогромна штета примам и гледам да избегнувам повеќе отколку да блокирам или дифлектирам.


А сеа отворив и некои стратегии пошо не ја бива веќе, и глеам сум имал бос пред нејзе во Ashina Outskirts кој некако сум успеал да го го скокнам. :facepalm::facepalm::facepalm:

Дај некој нека ме утеши и нека ми кажи дека на тастатура и маус не се игра!!! Да знам да почнам на контролер да се учам.
Ти реков контролер е за игри од фромсофт :gjavol: :gjavol:
А баба пеперутка shuriken her ass
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
wow, ни 0.1 % не и правам posture dmg.

И' прекинувам комба но што дека... дифлектира shuriken и си го тера филмот повторно врз газот мој...

Пробав со масла и оган - ништо, минимална штета, исто како со свордот да сум ја удрил.
.......

Исто така многу се мачев со тој самурајот (мини бос чинам беше) од кулата што рипаше, пред ајтемот за простетик раката. Ме оболе и тој од ќотек, но најдов спас во масла и оган, огромна штета му правев и така го убив, но оваа старава... афффф!!!!!!
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.674
Поени од реакции
7.264
wow, ни 0.1 % не и правам posture dmg.

И' прекинувам комба но што дека... дифлектира shuriken и си го тера филмот повторно врз газот мој...

Пробав со масла и оган - ништо, минимална штета, исто како со свордот да сум ја удрил.
.......

Исто така многу се мачев со тој самурајот (мини бос чинам беше) од кулата што рипаше, пред ајтемот за простетик раката. Ме оболе и тој од ќотек, но најдов спас во масла и оган, огромна штета му правев и така го убив, но оваа старава... афффф!!!!!!
Не е работа да ја тепаш со шурикенот туку да и прекинуваш комбоа.
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
Значи ајде некој нека објасни како ја уби оваа старава Лејди Батерфлај?
Значи ова е анфакингбиливбл!!!!!
Нити Мидир не ме уби толку пати.

Јас нејзе 0.5% штета (90% дефлектирани удари), а таа мене факинг 70% со еден удар, алооооооо??????
Плус само 3 хилинг поушнс. Во втора фаза мислам дека Господ треба да слези со мене заедно за да ја убијам.
Доџинг - инефектив (80%), треба 5 пати да кликам за да некако избегам од рејнџот.
Дифлектирање - во некои комба успевам, но во некои ооооооооооогромна штета примам и гледам да избегнувам повеќе отколку да блокирам или дифлектирам.


А сеа отворив и некои стратегии пошо не ја бива веќе, и глеам сум имал бос пред нејзе во Ashina Outskirts кој некако сум успеал да го го скокнам. :facepalm::facepalm::facepalm:

Дај некој нека ме утеши и нека ми кажи дека на тастатура и маус не се игра!!! Да знам да почнам на контролер да се учам.
Шурикените само кога ќе се крене во воздух за да ја прекинеш да не те распали со комбоа, така ја буташ на земја и имаш пар удари тука да и нанесеш. Масла такви работи само ДС ветеран користи :D . Првата фаза само агресивно можеш без да ја истепаш без да ти одземе енергија, значи само attack али и внимавај, така и во втората фаза се додека не почне со спелот со "копиите" за тоа ти треба "snap seed" али не сум сигурен дека можеш да купиш за сега.

Пробај тепај некој мини бос, гарант имаш уште бааги, па врати и се подоцна немораш баш во овој момент да ја убиеш, оди накај
Senpou Temple
ако си ги истепал во ашина...

Контролер едино ако имаш некој од иксбокс при рака, овој за ПС4 и останатите имаат задоцнувања и ќе си кинеш живци уште повеќе.

Со среќа.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Шурикените само кога ќе се крене во воздух за да ја прекинеш да не те распали со комбоа
Па едвај чекам да се крене во воздух алооо ! :) :) Обично кога ќе се крене во воздух џампа со тоа атакот за да ми напраи deathblow, лесно го избегнувам и ја удирам. Но кога е на земја ми е многу опасна. 100% перфектност во дифлекција не правам, доџинг - suck! Во некои избегнувања не примам штета, во некои умирам no matter what!!!!!!!!

Првата фаза само агресивно можеш без да ја истепаш без да ти одземе енергија
WOW! Трошам Posture пред нејзе кога напаќам, 3 удари ми блокира и одма ми враќа, морам или да дифлектирам или да избегнувам. Ако избегнувам - 50% ме фаќа и примам штета, ако пробам да дифлектирам - првиот или вториот удар успешен дифлект, третиот - кркај кубаси!
........

Откако прочитав дека сум пропуштил бос се свратив и најдов цела област неоткриена ffs.
Да ги пофалам накратко за тоа со змијата! Еј... значи стварно маестрално! :bravobe:
Ја исчистив областа и ги собрав ајтемите, сега следен е босот во тоа бавчата, па да видиме...

Сега засега не коментирам околу механиките на играва, а ќе има епизода...

Не е работа да ја тепаш со шурикенот туку да и прекинуваш комбоа.
Знам дека не и правам штета, секако ги блокира и нив. (n)
 
Последно уредено:

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.674
Поени од реакции
7.264
"snap seed" али не сум сигурен дека можеш да купиш за сега.
Слепиот самурај ти дава пред борбата само треба да ја преживее борбата со пијаницата мини босот пред да влезеш во вилата.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Слепиот самурај ти дава пред борбата само треба да ја преживее борбата со пијаницата мини босот пред да влезеш во вилата.
Да, за една употреба :LOL:
Автоматски споено мислење:

Коњаникот падна за 2 минути, супер изи фајт. :angel:
А само шо планирав да се откажувам... :ROFLMAO:

И со неговата меморија си апгрејднав атак поуер. Што значи цело време во дисадвентиџ ситуација сум бил со старата, ццц ..:facepalm:
 
Последно уредено:

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.674
Поени од реакции
7.264
Да, за една употреба :LOL:
Автоматски споено мислење:

Коњаникот падна за 2 минути, супер изи фајт. :angel:
А само шо планирав да се откажувам... :ROFLMAO:

И со неговата меморија си апгрејднав атак поуер. Што значи цело време во дисадвентиџ ситуација сум бил со старата, ццц ..:facepalm:
Снап сидс имаш 3 или 5 ма да не ти требаат за баба сера .
Инаку во Секиро имаш шанса за старата добра hit & run стратегија .
Ја имаш таа мобилност што ја нема во дарк соулс искористи ја .
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
Тука после коњаникот имаш уште 4-5 мини боса истепај ги и нив и ќе се појачаш уште малку. Инаку за бабево само јака агресивност, значи пробај му еднаш-двапати само со attack нон стоп ќе ја ставиш во ќош и твоја е без да те пипне. Заборави све што знаеш од ДС, така подобро ќе успееш во Секиро.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
бабево само јака агресивност, значи пробај му еднаш-двапати само со attack нон стоп ќе ја ставиш во ќош и твоја е без да те пипне
Само така идев до втора фаза, дефанзивен стил само ме водеше до трошење на лечалките и безнадежен бев.
Но не е едноставно како што кажуваш... После 3-4 изблокирани удари ми возвраќа, што значи на атакот со атак ми враќа и не можам да се ослонам само на напад, морам да се тргам.
А сега во областа што ја најдов имаше еден батка од кој го купив тој ајтемот (фак еври нејм ин дис гејм) што ти покачува број на лечалки и сеа имам 4, што значи сепак е нешто плус... :)

Ѝ се враќам утре на старата пак, овојпат поубав, позгоден, со повеќе енергија... за во втора рунда...
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.674
Поени од реакции
7.264
Педерската мислиш... ? :icon_mrgr:
А ти мислиш да тепаш се? Не бе брат оваа е игра со Шиноби или тако звани нинџи нема фер фајт у Секиро.
Размисливај во што ги вложуваш поените не ги зимај поред .
 
Последно уредено:

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
Да, за една употреба :LOL:
Автоматски споено мислење:

Коњаникот падна за 2 минути, супер изи фајт. :angel:
А само шо планирав да се откажувам... :ROFLMAO:

И со неговата меморија си апгрејднав атак поуер. Што значи цело време во дисадвентиџ ситуација сум бил со старата, ццц ..:facepalm:
I ja ja mlatev starata pred konjanikot.
Mora agresivnost, udaras ednas dvapati pa prais dodge, trebase celo vreme da si i od strana ili pozadi, taka nekako. Ke naucis da tancuvas u igrata. :D

Snap seeds jas nemav, koga ke se pojavat duhcinjata gi pleskav so toj martial art ko wind, pola i poveke gi soboriev pa koga ke stanat butterflies samo trci bez prestan u krug arenata, nema da te stignat, udaraat u zemja do tebe.

Lady butterfly e prviot wall. Tamu se ucis da igras sekiro i koga ke ja pobedis si zaboravil se od prethodnite igri i pocnuva Sekiro. :D
Автоматски споено мислење:

А ти мислиш да тепаш се? Не бе брат оваа е игра со Шиноби или тако звани нинџи нема фер фајт у Секиро.
Размисливај во што ги вложуваш поените не ги зимај поред .
4 poeni od start za da se lecis so sekoe ubistvo bese najpametnoto nesto sto go napraviv od start. U duhot na bloodborne.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Lady butterfly e prviot wall. Tamu se ucis da igras sekiro i koga ke ja pobedis si zaboravil se od prethodnite igri i pocnuva Sekiro. :D
Што зборуваш... заборавив на сите Дарк Соулс претрчувања уште во првите обиди. :tapp:
Автоматски споено мислење:

4 poeni od start za da se lecis so sekoe ubistvo bese najpametnoto nesto sto go napraviv od start. U duhot na bloodborne.
Ако зборуваш за поените кај скиловите, повраќање на хелт со секој детблоу... тоа не го можеш на самиот старт, треба многу други скилови да активираш пред тој.
Автоматски споено мислење:

trebase celo vreme da si i od strana ili pozadi
Секогаш ја преферирам оваа позиција... :cautious:
 
Последно уредено:
  • Хаха
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom