Dark Souls

Член од
29 март 2013
Мислења
4.478
Поени од реакции
4.285
Steta sto e brza i nema stitevi, no se naviknavme.
Пребрза. Не знам дали би уживал сега откако се навикнав на Соулс игриве. Не знам дали би било подобро, се сомневам.
Башка тоа штит немаш, штитот нонстоп го користев. Би имал ооооогромен проблем овде, не знам и дали еден бос ќе поминам... :LOL:
Али па затоа верувам дека даџинг механиките се далеку подобро одработени и хитбоксот не е така лош како во ДС.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.630
Ja pocnav Bloodborne vikendov konnecno. :vozbud:


Ne mi se sviga toa so grobovite, kako pesterite na skyrim e, site isti. No overall igrata e bolje od nekoi od souls igrite. Steta sto e brza i nema stitevi, no se naviknavme.
До кај си? Чисто ме занима како се адаптираш пошо јас кога ја почнав Father Gascoigne не можев со денови да го поминам.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Пребрза. Не знам дали би уживал сега откако се навикнав на Соулс игриве. Не знам дали би било подобро, се сомневам.
Башка тоа штит немаш, штитот нонстоп го користев. Би имал ооооогромен проблем овде, не знам и дали еден бос ќе поминам... :LOL:
Али па затоа верувам дека даџинг механиките се далеку подобро одработени и хитбоксот не е така лош како во ДС.
Mi padna drven stit, so nego vlagav u sobi, stara navika od strav od zasedi. Epten mj dojde tesko na pocetok bez stit, isto igrav i jas... Ama se sviknav sea, ok e. Pobrzo e rolanjeto, pobrza e cela igra.

До кај си? Чисто ме занима како се адаптираш пошо јас кога ја почнав Father Gascoigne не можев со денови да го поминам.
Gascoigne go pominav posle 5 6 pati.
Prvo sakav so gimicks, krij se zad grobovi, cekaj lufta, tepaj niz zid/grobovi... Za na kraj da iskoristam samo 2 blood vials idejki mu face to face, parry 2 3 pati so pistolot i go sramnev so zemjata. Parry u dark souls imav 3 pati napraveno...

Ne znam tocno do kaj sum, tretata nadgromna ploca mi se otvori, tamu sum zaglaven.
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
355
Пукај со пиштолот во прав момент и не ти треба штит, само тоа во прав момент ке ти треба да го извежбаш малце :) . Играта е феноменална, музиката и артот се на највисоко ниво. Побрза е од Дарк Соулс но е поспора од Секиро. Бладборн ми е прв и единствен платинум, воопшто не ме интересирале трофеи во видео игри, но бидејќи морав да ја изиграм по втор пат поради тоа што не знаев како да го изиграм ДЛЦ-то, a ми останаа многу малку работи за платимум, се потрудив и ја комплетирав 100%. Поздрав.
 
  • Љубов
Reactions: wot
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.630
Излегол randomizer mod за кецот ремастеред, многу јака работа, противниците, вклучувајќи и босовите се испревртени во целата игра, така да ова му доаѓа како 10тиот круг од пеколот, уште таков слаб и анемичен ти доаѓаат хорда black knights, а гледам има пациенти која ја почнуваат no death, е тоа е вистински предизвик. Штета што pcto ми е канта неупотреблива.
 
  • Љубов
Reactions: wot
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
355
Не сум фан на ДС, мада јануари сега ја изиграв тројката и пак не ме привлече нај нај. Али сега го проверив randomized mod на Јутјуб и изгледа забавен ептен, за некои дечки што ја сакаат франшизата овој мод ќе ги натера на бар уште еден плејтру.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.630
Не сум фан на ДС, мада јануари сега ја изиграв тројката и пак не ме привлече нај нај. Али сега го проверив randomized mod на Јутјуб и изгледа забавен ептен, за некои дечки што ја сакаат франшизата овој мод ќе ги натера на бар уште еден плејтру.
Забавен, ама ич не би го препорачал на некој кој би ја играл играта по прв пат.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.478
Поени од реакции
4.285
Забавен, ама ич не би го препорачал на некој кој би ја играл играта по прв пат.
Зошто? Еве јас на пример немам нити видено за што се работи...
Уште некни прочитав тука во темава ама од обврски заборавив да прогуглам.
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
355
Се сложувам со Solaire of Astora, кога ќе се игра играта за прв пат би требало да си искуси онака како девелоперот ФС имал намера тоа да го претстави, многу непријатели немаат смисла да се толку рано во играта исто како што некои би биле толку касно. Од друга страна колку што приметив сите непријатели си ги задржуваат своите статистики во однос на тоа колку се силни во однос на енергија и удари.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.630
Зошто? Еве јас на пример немам нити видено за што се работи...
Уште некни прочитав тука во темава ама од обврски заборавив да прогуглам.
Ги рандомизира непријателите, што значи дека на почеток можеби ќе бидеш соочен да се тепаш со black knight, со оригиналниот damage output и хелт. Колку што прочитав, ова се однесува и на босовите, и на ајтемите ( сеа проверив) . Како и да е, интересно можеби за некој што ја преџвакал играта неколку пати.
 
Последно уредено:
Член од
29 март 2013
Мислења
4.478
Поени од реакции
4.285
Ги рандомизира непријателите, што значи дека на почеток можеби ќе бидеш соочен да се тепаш со black knight, со оригиналниот damage output и хелт. Колку што прочитав, ова се однесува и на босовите, но не и на ајтемите. Како и да е, интересно можеби за некој што ја преџвакал играта неколку пати.
Штом нема нови области, босови, ајтеми и слично, waste of time е и не вреди да се проба, барем според мене.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.630
Штом нема нови области, босови, ајтеми и слично, waste of time е и не вреди да се проба, барем според мене.
Шо знам. Јас знам дека годинава сигурно ќе изиграм уште најмалку 2 нови билда, така да модов баш би сакал да го пробам, зошто да не. Малце мазохизам :D
Сега засега нема мод за ПС4.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.478
Поени од реакции
4.285
Шо знам. Јас знам дека годинава сигурно ќе изиграм уште најмалку 2 нови билда, така да модов баш би сакал да го пробам, зошто да не. Малце мазохизам :D
Сега засега нема мод за ПС4.
Тројката ја играв во период кога имав канта машина, морав да симнувам дополнителна апликација со која направив подобра резолуција и така ја превртив. Али тоа според мене значеше - ради реда. Моментално играм Сабнаутика па после тоа планирам тројката уште еднаш сосе DLCња :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
355
И како ти се допадна тројката, што ти се виде позитивно а што негативно во играта. Јас ја изиграв тројката комплет со се длц и не ми остави којзнае како впечаток за разлика од Секиро и Бладборн. ДС1 ремастер ја изиграв третина или четвртина и ја баталив комплетно.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.478
Поени од реакции
4.285
И како ти се допадна тројката, што ти се виде позитивно а што негативно во играта. Јас ја изиграв тројката комплет со се длц и не ми остави којзнае како впечаток за разлика од Секиро и Бладборн. ДС1 ремастер ја изиграв третина или четвртина и ја баталив комплетно.
Во однос на кецот и двојката, тројката е значително подобрена во многу сегменти (комбат, графика, механика), а исто така за ниво е побрза во однос на другите два дела и сметам дека тоа е идеалната брзина.
Во однос на приказната тројката е премногу поврзана со кецот, па дури можам да кажам дека скоро е истата игра само со подобрена графика.
Во тројката уживав исклучиво на комбатот и механиката, освен тоа не ме допре ништо друго како кај двојката (од која и ја почнав франжизава). Со двојката емотивно се поврзав. :)
А ремастерот го изиграв бидеќи сакав да се комплетирам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom