Dark Souls

Член од
1 ноември 2019
Мислења
81
Поени од реакции
61
Да не им се десеше Бладборн, и тројката веројатно ќе беше на иста брзина како и претходните :). За мој вкус и тројката е спора, како поголема маана барем за мене беше огромниот број на оружја кои ти се достапни, тие цело време ми беа во фокусот на сметка на амбиент, графика, сторија, итн. Менував доста оружја и на крај нити едно не ми легна како што треба за разлика од Бладборн на пример.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
3.148
Поени од реакции
2.818
Да не им се десеше Бладборн, и тројката веројатно ќе беше на иста брзина како и претходните :). За мој вкус и тројката е спора, како поголема маана барем за мене беше огромниот број на оружја кои ти се достапни, тие цело време ми беа во фокусот на сметка на амбиент, графика, сторија, итн. Менував доста оружја и на крај нити едно не ми легна како што треба за разлика од Бладборн на пример.
Ауф... јас па премногу уживав во големиот дијапазон на оружја, доста време поминував и во калкулации, кое оружје како би го апгрејдовал и каков би бил исходот, па потоа компарации и слични такви глупости. Голем дел од времето така ми беше поминато, и според мене тоа ја направи играта да изгледа уште подобра.

ББ и Секиро сѐ уште ми се листа "маст то до", али ќе видиме. Секиро ваљда ќе ја шљакнам, за ББ не верувам, пошо не планирам да земам конзола за скоро.
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
81
Поени од реакции
61
Знам дека не ми е популарно мислењето за ДС3 и оружјата али тоа е :). Вероватно е различен стил на игра, различно доживување и различни очекувања, што не значи дека играта не вреди.

Секиро ќе ти биде потполно нов свет, освен почетното мени и тоа што е тешка ништо друго нема да те упати во тоа дека се работи за игра направена од Фром Софтвер. На играта дефинитивно ќе треба да се прилагодиш и ќе треба да го заборавиш начинот на кој ги играше и пристапуваше на ДС, значи брзина, рефлекси и агресивност треба да ти се на ниво :). Во Секиро играш со само едно примарно оружје-катана и можеби до некаде ќе ме разбереш и сватиш за моето мислење во врска со оружјата во ДС3.

Лошо е што Бладборн не е достапна на повеќе платформи, но тоа е што е, да се надеваме дека ќе ја издадат неа а и идната Бладборн барем и за компјутер.
 

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
7.939
Поени од реакции
11.979
Trojkava dosea mi e najlesna za igranje. Dali e radi toa sho ne se kontrolite sranje, dali e oti nekoi mehaniki se podobreni, ama mislam deka e najdobra vo serijalot.
Predizvikuvacka e ama bez bullshit nervozi.

Najdosaden boss = drvoto so jajca.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
3.520
Поени од реакции
9.216
Мидир и Гаел можеби ќе ти го сменат мислењето околу булшит нервозите.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
3.148
Поени од реакции
2.818
Pontifot od prva go istepav, samo so 2 npc summons :D
На супер тешките босови од фрустрации земав Npc-a, али босовите ми креваа на сила и уште потешо ми беше.
Сите босови сам ги завршив.
Автоматски споено мислење:

Soul of Cinder, pisuvav za ova, bas takvi brzi bosovi mi odgovaraat, pa nemav problem. Pontif taka taka, ama Midir...
Што зборуваш... Midir is on another lvl.

Не се сеќавам баш, али мислам дека со Cinder повеќе се мачев отколку со Midir и Gael ...
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
81
Поени од реакции
61
Crystal Sage и Aldrich ми беа нај мачни, клет беше и Pontiff, најмногу го потценив Twin Princes супер е борбата а се до неа мислев дека станува збор за принцези :D, Midir го истепав кога му пристапив како да е бос од Секиро, трн во око ми е Sister Friede бидеќи пуштив NPC со мене и така ја поминав. Nameless и Гаел беа супер-тешки ама екстра борби, посебно Gael кога го гледам како трча накај мене на почеток. Пред да ја почнам тројката најмногу ми привлече внимание Dancer of the Boreal Valley мада очекував да ми биде многу потешка.
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
353
Поени од реакции
334
1. Kos
2. Demon of Hatred
3. Sister Friede
4. Isshin
5. Ludwig
 
Член од
29 март 2013
Мислења
3.148
Поени од реакции
2.818
Dancer of the Boreal Valley
И јас очекував да имам проблеми со старата, али добро се снајдов во борбата со нејзе и ја убив од прва.

Конкретно во тројката имав најмногу проблеми со:
5. Lothric
4. Freide
3. Midir
2. Gael
1. Soul of Cinder! Не, не се двоумам, ми еба матер босов и добро паметам дека умрев повеќе од 30тина пати. Тежок ми беше затоа што беше пребрз, побрз од сити други кои ги споменав, а мене ме дупеше низок FPS на PC-то и не бев во можност да се справам и да го завршам побрзо, јбг.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
На врв Bottom