Dark Souls

Член од
29 март 2013
Мислења
3.148
Поени од реакции
2.818
Da, dlcto ke go igras vo NG+. Nema veze sto si go zapalil bonfireot, stom veke si go ubil Gwyn ti si ja zavrsil igrata. Palenjeto ili nepalenjeto na bonfireot, go odreduva krajot, odnosno ima 2 kraja igrata.
Да, али да не го запалев и да се вратев назад сега ќе го играв DLС-то нормално, а не НГ. Манус и Арториас кој ќе ги тепа со екстра хелт... :facepalm:
Поготово во борбата со Манус, ќе боли кај мене во анус!
:LOL:
 
Последно уредено:
Член од
30 јули 2014
Мислења
3.517
Поени од реакции
9.168
Да, али да не го запалев и да се вратев назад сега ќе го играв DLС-то нормално, а не НГ. Манус и Арториас кој ќе ги тепа со екстра хелт... :facepalm:
Поготово во борбата со Манус, ќе боли кај мене во анус!
:LOL:
Gresis. Da ne go zapalese pak ke zavrsese igrata ama so drug kraj. Nema vrakanje nazad, t. e. ako izlezese od arenata bez da go zapalis togas ke se aktivirase drugiot kraj. Aj ne si edinstven, i jas taka se zaebav.
Автоматски споено мислење:

Artorias e lesen, ili barem mene mi lezat takvi bossovi, brzi, dinamicni, humanoidni, na koi mozes da rolas. Bi ti preporacal taka da se tepas so nego, ne za polesno, tuku za povozbudlivo.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
3.148
Поени од реакции
2.818
Gresis. Da ne go zapalese pak ke zavrsese igrata ama so drug kraj. Nema vrakanje nazad, t. e. ako izlezese od arenata bez da go zapalis togas ke se aktivirase drugiot kraj. Aj ne si edinstven, i jas taka se zaebav.
Автоматски споено мислење:

Artorias e lesen, ili barem mene mi lezat takvi bossovi, brzi, dinamicni, humanoidni, na koi mozes da rolas. Bi ti preporacal taka da se tepas so nego, ne za polesno, tuku za povozbudlivo.
Уф али мразам скокачи! А тој е скокач (jumping attacker).

Сеедно ми е дали е габаритен како Манус или мал како Арториас, битно да праи stamina recovery и да се отвора. Да не биди ко Gwyn :D
За него гледав видео, ми се виде преагресивен и реков fuck this, ќе одам со parry! :)
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
3.517
Поени од реакции
9.168
Пари не сум користел, освен малку во двојката, на белите витези, имаа многу енергија и морав да ги научам така.

Тоа е тоа :D


Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Член од
29 март 2013
Мислења
3.148
Поени од реакции
2.818
Значи кој piece of shit им е завршницава направена тоа чудо некое... :facepalm:

Играв НГ, го отворив гејтот кај Gwyn а во меѓувреме решив да лајтнам и еден бонфаер од DLC-то, но само толку, не продолжив понатаму и решив да се вратам назад, прво да го колектирам газот од Gwyn па тек потоа DLC-то.

Планот ми беше да го исшамарам Gwyn но да не го лајтнам бонфаерот, да се вратам назад во DLC-то без да активирам НГ+.
Али не, FromSoftware said "fuck you, u r done". Ми се појавија пред врата тоа куроглавите змии и сфатив колку е сатот и што направив ПОВТОРНО!

The same repetitive bullshit, over and over again... :facepalm:

Ама затоа чудно ми падна кога ми рековте дека лајтнувањето или нелајтнувањето на бонваерот после убивањето на Gwyn не менува ништо, т.е. менува... - завршен си со патешествието!
Не требаше да го тепам Gwyn, требаше да завршам прво со DLC-то.Ама Fuck me, никој не ми е крив ко не читам guidance.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
3.148
Поени од реакции
2.818
Ја завршив уште пред 2-3 недели, али ајде за крај да напишам збор-два за бос-тепачките, т.е... нема што да пишувам, boss fights emotions as a gesture -

Knight Artorias - (на гробот:icon_mrgr:)
Dark Souls Remastered Screenshot 2019.09.25 - 23.29.16.07.png


Black Dragon Kalameet -
Dark Souls Remastered Screenshot 2019.09.26 - 00.57.08.50.pngFather of the Abyss - Manus (ме скапа) -
Dark Souls Remastered Screenshot 2019.09.25 - 22.54.24.38.png


Последниов ќе беше смешно лесен да не правеше blast со една од тоа дарк спеловите која ти прави инстакил. :facepalm:
Едноставно невозможно беше нејзиното одбегнување или блокирање. Али морав да читнам и со Silver Pendant научив како да му го блокирам тој спел и така го шљакнав.
 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
765
Поени од реакции
630
Пред 1 година почнав со 2ката скоро ја завшив имам уште darklurker да го решам 3ката ја завршив цела пред недела сега ја инсталирав prepare to die само што ги бутнав гаргоилите едно прашање вреди ли да се проба demon souls ?
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
3.517
Поени од реакции
9.168
Пред 1 година почнав со 2ката скоро ја завшив имам уште darklurker да го решам 3ката ја завршив цела пред недела сега ја инсталирав prepare to die само што ги бутнав гаргоилите едно прашање вреди ли да се проба demon souls ?
Па доколку си дс фан секако дека вреди да ја изиграш, доколку имаш пс3. Јас знам дека би сакал и би ја играл.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
765
Поени од реакции
630
Се мислам да инсталирам емулатор на xbox ги играв 2ка и 3ка а prepare to die на лап топ.
P.S. Игрите ме навлекоа се мислам да земам xbox gold за да пробам pvp интересно ми исзгледа.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
3.517
Поени од реакции
9.168
Се мислам да инсталирам емулатор на xbox ги играв 2ка и 3ка а prepare to die на лап топ.
P.S. Игрите ме навлекоа се мислам да земам xbox gold за да пробам pvp интересно ми исзгледа.
Pvp gleaj da bides so meta level okolu 120 na koja i da e igra, zaso najmnogu ke najdes vo toj raspon aktivni igraci. Bi ti ja preporacal obavezno da ja izigras Bloodborne ako imas ps4.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
765
Поени од реакции
630
за bloodbourne ја знам ама чекам на black friday да видам може да најдам некој ps4 на ebay.
P.S. за соул левел знам дека треба да сум околу 120 гледав видеа ќе правам нов лик за pvp само плус утнав некои nps quest ќе мора да ја повторам
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
3.517
Поени од реакции
9.168

Дефинитивно најинтересното, најинветивното и најдоброто оружје според мене во целиот серијал. Цела нова димензија и дава на играта, мувсет комплетно некарактеристичен за Дарк Соулс. Со ова и пвп би било многу многу интересно.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
765
Поени од реакции
630
Мислам дека fryed blade & ringed knight paired greatswords имаат за маку подобар мувсет а и прават поголем ДПС од farron greatsword затоа што фаќаат во ролинг посебно ringed knight paired greatswords гледав видеа со можни комбоа ако ги извежбаш можеш комотно сам на 3 да идеш без проблем
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
17.598
Поени од реакции
27.714
Ja pocnav Bloodborne vikendov konnecno. :vozbud:


Ne mi se sviga toa so grobovite, kako pesterite na skyrim e, site isti. No overall igrata e bolje od nekoi od souls igrite. Steta sto e brza i nema stitevi, no se naviknavme.
 
На врв Bottom