Daredevil

  • Креатор на темата HoT IcE
  • Време на започнување
H

HoT IcE

Гостин
Ја тие ги гледам 720п вебрип.
Иначе не знам зошто не ти се свиѓа брат искрено, мене у споредба со Флеш, Ероу и Готам ми е светлосни години подобра во секој аспект. Ги спомнувам овие затоа што се работи за ТВ серија, не филмови Марвел, а и уште кога ја најавија серијата рекоа дека ќе биде ставен повеќе фокус на street level crime drama што засега е вистина и мене искрено ми се многу допаѓа. Натака се убаво развива приказната, глума да, малце фали посебно кај споредниве ликови, ама ОК е пак земено во споредба со другите вакви серии, особено Ероу :D
Мене тепањето, heartbeat и општо вака како лик Мат Мурдок ми е ептен добро направен. Ова е се што требаше да биде Бен Афлек во филмот.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
само едно нешто многу ме нервира, од 100 луѓе што го видеа, барем еден да го прашаше како гледа, дека очите му беа покриени!! :D
а тепачката во ходникот со русите беше ВРВ, една од причините зошто серијава е подобра од АРОУ е кореографијата и бруталноста во борбите, во АРОУ само мафтаат со лакови, нозеви и мачеви и изгледа многу многу лошо!!
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.422
Поени од реакции
20.125
само едно нешто многу ме нервира, од 100 луѓе што го видеа, барем еден да го прашаше како гледа, дека очите му беа покриени!! :D
а тепачката во ходникот со русите беше ВРВ, една од причините зошто серијава е подобра од АРОУ е кореографијата и бруталноста во борбите, во АРОУ само мафтаат со лакови, нозеви и мачеви и изгледа многу многу лошо!!
неспоредливо е dc arrow со marvel daredevil, пред се квалитетот во поглед на снимање па до глума која е едно 10 пати подобра во daredevil т.е. дечкото знае да глуми за разлика од мачо херојот во arrow кој нема три чисти за глума :)
 
Член од
7 април 2012
Мислења
1.130
Поени од реакции
1.510
Серијава е дефинитивно на врв ко ќе ја споредиме со сите други суперхеројски срања. Нетфликс си е Нетфликс. Сите серии нивни досега шо сум ги гледал беа на повисоко ниво од 99 % од другите продукции. И тука е така. Глума, кинематографија, кореографија, се`.

Посебно ми се допаѓа Д'Онфорио како Фиск, во двете епизоди со него шо ги имам изгледано досега одличен. Ама и покрај се друго, најдобра беше тепачката во ходникот во втората епизода. Баш ме потсети на Олдбој и многу ми се бендиса тоа шо од време на време требаше да застанат да земат здив, а не како се друго кај шо се тепаат по пола саат и на никој не му е ништо.

Е сега многу би сакал нешто вакво да направат Нетфликс (или било кој, важно на ова ниво) само без суперхерои. Нешто како The Wire во Њу Јорк. Досега ми се чини немам гледано серија со толкава разноликост во " темната " страна на градот. То е една од причините што толку многу ми се допаѓа Daredevil.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.422
Поени од реакции
20.125
Посебно ми се допаѓа Д'Онфорио како Фиск
има моменти кога е толку добар што целосно го засенува daredevil како главен лик. човекот глуми феноменално. :)
 
H

HoT IcE

Гостин
Зарем имаше некој што се сомневаше дека нема да развали како Кингпин :D
Ја искрено очекував многу полоша глума од Чарли, ама гази и он, ме изненади позитивно. Малце ме нервираат Foggy и Карен, ептен тапа глумат, ама се голта.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ја догледав пред некои 15 минути, незнам што да речам освем дека од ова што досега ни се пласира како серии со супер херои (особено Arrow со која споредувате) ова е нешто сосема друго, впрочем незнам што подолу може да се очекува од Марвел, си ја знаат работата и работат по добра агенда, ги разработуваат ликовите, ги дробат до степен да доловат нивни човечки особини, буквално да раснеме со нив.

Ете нека стои како препорака за гледање за тие кои се мислат, инаку црвениот костум некако не ме импресионираше многу, дали поради лош спомен од Бен Афлек или тоа дека 12 епизоди привикнувавме на црно...
 
H

HoT IcE

Гостин
Ne ti se sviga? :D
Covekot so raboti na Deadpool raboti i na serijava osobeno scenava bilo celosna negova ideja za da potencira deka Matt e sepak covek sto se umara a ne superheroj. Ima cela statija nemozam sea da baram link vo avtobus sum, koga ke stignam doma ke ti pustam link ako sakas :>
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Ne ti se sviga? :D
Covekot so raboti na Deadpool raboti i na serijava osobeno scenava bilo celosna negova ideja za da potencira deka Matt e sepak covek sto se umara a ne superheroj. Ima cela statija nemozam sea da baram link vo avtobus sum, koga ke stignam doma ke ti pustam link ako sakas :>
Ne me zanima tolku detalno, ama ova se dobri vesti. Scenava sama mi digna ocena na serijata.
Mi legna, ima nekoja serioznost, ne e trcaj pukaj, okej humor..
Nemam vreme za maraton samo, bavno ja grickam.
 
H

HoT IcE

Гостин
Ne me zanima tolku detalno, ama ova se dobri vesti. Scenava sama mi digna ocena na serijata.
Mi legna, ima nekoja serioznost, ne e trcaj pukaj, okej humor..
Nemam vreme za maraton samo, bavno ja grickam.
Dada i ja natenane ja teram imam kup obvrski i koga ke ja pustam da odmora epten lizga. Ja citav mnogu reviews pred premierata i znaev so da ocekuvam ama bev skeptik radi x pricini, zasega sum prezadvolen samo kostumot malce ne mi fakja oko.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
taman so mali propusti ali top...samo crveniot kostum trebase da go ostaat bez oci ko crniot mn po opasen izglea taka
 

Kajgana Shop

На врв Bottom