Daredevil

  • Креатор на темата HoT IcE
  • Време на започнување
H

HoT IcE

Гостин
На 10 Април на Netflix се враќа Daredevil!
На кратко, глумецот што ќе го глуми Мет Мурдок т.е Daredevil е Charlie Cox односно на нас фанатиците на серии попознат како Owen Sleater од Boardwalk Empire, но многумина го знаат и по улогата на Лоренцо во Merchant of Venice, како и да е, се работи за добар актер од кој искрено очекувам многу подобро да го пренесе ликот отколку Бен Афлек.
Кингпин ќе биде Vincent D'Onofrio, a за останатиот кастинг ќе си видите овде.
И така, join the hype train \m/
NetflixDaredevilPoster (1).jpg
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
@HoT IcE , ќе ги пуштат сите епизоди како house of cards или како нормалните серии недела за недела ќе иде? :)


on topic :

вреди да се гледа.
 
H

HoT IcE

Гостин
Ќе ги пуштат сите наеднаш најверојатно. Значи за ден, два би требало да ги има на кикес.
Дефинитивно вреди, отсекогаш ми бил интересен Даредевил, а Чарли е фантастичен актер, со неговиот акцент баш му лега ликот, ќе видиме :D
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.303
Поени од реакции
4.693
:drk:уште една серија со суперхерои
 
H

HoT IcE

Гостин
In earnest, I’ve never had to collect as many thoughts on a series in only 5 of 13 episodes, but fear not, citizens of superhero fatigue. Daredevil was well-worth the wait, and breaks the Marvel movie mold with bone-crunching delight. It’s everything Nolan’s Batman never had time to explore, everything Arrow wants to be without network boundaries, and exactly the street-level drama Marvel needs to complete its superhero world.

Read More: Review: 'Daredevil' Is Unlike Anything Marvel Has Ever Done
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Самиов постер си кажувал у долен десен агол ALL EPISODES - 10 April :pos:
Туку кога сме кај Марвел, за Лук Кејџ нешо се знае?
 
H

HoT IcE

Гостин
Самиов постер си кажувал у долен десен агол ALL EPISODES - 10 April :pos:
Туку кога сме кај Марвел, за Лук Кејџ нешо се знае?
Немам ништо сретнато за Кејџ за сега. Кај и да е ќе биде како тргнала работава :D
ДД засега добива многу добри критики, мене тоа ме хајпа најмногу оти се плашам да не бидне Arrow тип на серија.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.303
Поени од реакции
4.693
Абе кај има торенти со повеќе сидс, кај кикес убиваа...
 
H

HoT IcE

Гостин
Почекај уште ден, два максимум, сеа сите ќе запнат со даунлоад.
Иначе идите на RottenTomatoes да ги видите критиките.:noze:[DOUBLEPOST=1428715436][/DOUBLEPOST]Само што ја изгледав првата епизода. 10/10.
Очекувања надминати.
Сеа ја чекам втора, ќе си пишам подетално што како откако ќе ги изгледам епизодите.
 
Последно уредено од модератор:

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.455
Поени од реакции
20.227
според трејлерот Daredevil ( marvel ) би требало да биде поквалитетна од arrow (DC) ... моментално ги симнувам првите 7 епизоди HD така да ќе видиме што ќе биде :)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
според трејлерот Daredevil ( marvel ) би требало да биде поквалитетна од arrow (DC) ... моментално ги симнувам првите 7 епизоди HD така да ќе видиме што ќе биде :)
Od kade hd? Da ne kazes 720p web ripovite?
Ja neam bas vreme, sakav maratonski da i sednam, a samo prva ja najdov nabrzina u dobar kvalitet kolku tolku, 3ipol giga. Pratete mi pp ako ne ve mrzi od drugite.
Marvels.Daredevil.S01E01.Into.the.Ring.1080p.NF.WEBRip.DD5.1.x264-NTb[rarbg]


Inaku prvata epizoda 6/10.
Fali dijalog, fali gluma, fali superheros stuff.. ne fucking heartbeat samo.
Eftin triler za sea...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom