CSI: Miami

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
..од сите..мајами ми е омилена..супер! сите ликови се супер..ама Хорацио многу си го сакам..секогаш ладен...внатре гори ама никако тоа надвор да го покаже!! многу криво ми беше шо умре жена му..сестра му на Делко...забраев име... жал ми беше!! Последнава епизода на крај ја погледав..и сестрата на овој..ејј од 6 годни убиец..Гадно!!
Па не се вика епизодата Born To Kill за џабе :)
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Многу добра серија не пропуштам ниедна епизода . Колку само Horatio Caine - David Caruso е соживеан со улогата то е чудо некое . Супер е многу возбудливо,само овој Det. Frank Tripp - Rex Linn ми имат фаца ко да е лошиот во приказната, а всушност не е и то некогаш страшно ме нервират :wink:
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
Добра е ЦСИ Мајами ама мене ми е боља првата ЦСИ Лас Вегас,а Њу Јорк ми е најтапа од сите.
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
457
Поени од реакции
52
Да не знае некој која епизода од која сезона беше денес ?
 
Член од
12 јануари 2010
Мислења
130
Поени од реакции
4
Вчера почна 5тата сезона мислам, не гледав за жал.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.032
Поени од реакции
6.054
Мајами заврши 7-сезона ако не се лажам.
Минатата недела мислам.

Иначе оваа некако ми е најјака од сите. Другите ми се тапа.
 
F

Frankie Yale

Гостин
CSI у глобала како серија не ми се свиѓа, не само Мајами него сите... Зошто не ја отсликуваат вистинската слика за тоа како работат форензичарите... Гледајќи ЦСИ ќе помислиш невозможно да се извлечеш со убиство, а не е така... Се десило илјаду пати и ќе продолжи ко секогаш... Како наоѓаат отпечатоци е исто така безвезно, ко да има само три-четири во една соба, кога всушност има милиони... И дали сте приметиле дека секоја епизода завршува со признание на убиецот, тоа го прават зошто само со признание тој би можел да биде осуден (во вистински живот)... Нивните теории (иако вистинити) се толку неверојатни и се базираат на толку претпоставки најчесто без многу докази и сведоци што ниедна порота во светот не би им поверувала... Во вистински живот 99% од криминалците во ЦСИ би се извлекле... Плус, ме нервираат ликовите, особено главните, сите се направени перфектни, со високи морали, секогаш го почитуваат законот и воопшто не скршнуваат од него... Абе ајде молим ти се, тапа серија според мене.
 

bonbon4e

100% крејзи :P
Член од
4 септември 2010
Мислења
226
Поени од реакции
17
Ми се свиѓа серијата и посебно напредната технологија само што многу е жално што не е така во вистината, повеќето вакви тимови не се добро опремени, а и не се толку паметни :D
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.032
Поени од реакции
6.054
CSI у глобала како серија не ми се свиѓа, не само Мајами него сите... Зошто не ја отсликуваат вистинската слика за тоа како работат форензичарите... Гледајќи ЦСИ ќе помислиш невозможно да се извлечеш со убиство, а не е така... Се десило илјаду пати и ќе продолжи ко секогаш... Како наоѓаат отпечатоци е исто така безвезно, ко да има само три-четири во една соба, кога всушност има милиони... И дали сте приметиле дека секоја епизода завршува со признание на убиецот, тоа го прават зошто само со признание тој би можел да биде осуден (во вистински живот)... Нивните теории (иако вистинити) се толку неверојатни и се базираат на толку претпоставки најчесто без многу докази и сведоци што ниедна порота во светот не би им поверувала... Во вистински живот 99% од криминалците во ЦСИ би се извлекле... Плус, ме нервираат ликовите, особено главните, сите се направени перфектни, со високи морали, секогаш го почитуваат законот и воопшто не скршнуваат од него... Абе ајде молим ти се, тапа серија според мене.
Не за џабе е ФИЛМ. Секој случај е решен у рок од 1 ден, преку сила 2. И секој криминалец на било која ЦСИ, претходно направил некое кривично дело.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Доста години никој нема пишано за серијава јас до 10 сезона ги изгледав од прва до последна епизода навистина одлична серија, серија која за мене е најдобра до сега никој не може да се спореди со неа. Посебно со Ејџ бидејќи тој толку добро глуми што мислам дека лично се внел во улогата што навистина серијата ја направи одлична. Нешто прочитав дека 11 сезона нема да има навистина колку мие жал мислам дека за ниту една серија толку нема да жалам. Некои епозоди по два пати ги имам гледано од тоа што повеќе немам што да гледам. Дали има некој информации зошто нема да има 11 сезона? ако некој воопште влезе на темава... :confused:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.032
Поени од реакции
6.054
Заврши со 10-та. Јас ја глеав, интересна ми беше. Ако имаше 11-та сезона, истата ќе почнеше есента кога и заврши 10-та, меѓутоа беше прекината, да се направи простор за NYC 22.
На крај испадна, џабе и правеле простор на другава затоа што:

On February 1, 2012, the network announced that the 10th season of CSI: Miami would be trimmed to 19 episodes to make room for the debut of mid-season replacement NYC 22.[1] On May 13, 2012, both series were canceled.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
За ниедна серија нема да жалам колку што ќе жалам за мајами, се надевам ќе се смилуваат и ќе направат уште една сезона.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
ги има на МТМ од понеделник до петок од 01 - 1:10 негде :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom