Crysis 2

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Кој маркетинг еј БРАВО. Врие интернетот со клипови слики од играва.

--- надополнето ---

Значи на гоогле да пишиш Амди Бајрам на гоогле ќе се појави Амди Бајрам playing Crysis 2
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Ах штета што требит да почекам уште некој месец за префрлање на нова платформа за да ја оживеам графичката :( :nerv:
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Веројатно повеќето од вас ја играле lacked верзијата веќе онлајн ама сепак најавено е правилното мултиплеер демо. Ќе излезе на 1 март, а во него се вклучени 2 мапи и 2 мода. Еве малку повеќе околу демото:
http://www.gamespot.com/news/6299618.html?tag=latestheadlines;title;2
 
Член од
19 јануари 2011
Мислења
87
Поени од реакции
3
Во март месец ќе излезе играта, 2втори или 2трети!
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
50% од играта веќе видов од видеа ... Глупо е више, доста се гејмплеј видеа. И да сакам неможам да не ги гледам, ме влечат :)
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Ја пробав ликуваната верзија (конечно), и да споделам лични импресии.

Најмногу впечаток ми остави "новиот" nanosuit. Значи подобра ствар НЕМА! :) Можеш и да го надоградуваш со модули, на пр. за помалце да ти се троши енергија кога трчаш, кога си у армор моуд итн. Спидот изгледа како да е вграден у nanosuit-от, а изгледа и за streinght моуд важи истото. Редизајнираните оружја изгледаат и делуваат одлично. Верувам дека гејмплејот нема многу да се промени во конечната верзија.
Ај на страна гејмплејот, којшто е прва лига, туку Крајтек мораат да ја подобрат графиката у играва у конечната верзија. Посебно водата и сенките, изгледаат ко на медиум сетинзи у кецот. Текстурите и осветлувањето се добри. Колку за информација, со конфигурацијата у потпис ја вртам на Hardened, 1280x1024, и играта оди мазно како по путер. +1 за оптимизацијата.

Значи единствено нешто што треба да направат за конечната верзија е да ја подобрат графиката, оптимизација немора тоа го направиле перфектно овојпат, за гејмплеј важи истото. До 3тото ниво немам сретнато некои поголеми багови, за понатака ќе видиме. (освен на старап на мисии и сенките, знаат понекад да се губат)

А и заборавив, звукот ко и у кецот и Ворхед, е одличен :)
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Ја пробав ликуваната верзија (конечно), и да споделам лични импресии.

Најмногу впечаток ми остави "новиот" nanosuit. Значи подобра ствар НЕМА! :) Можеш и да го надоградуваш со модули, на пр. за помалце да ти се троши енергија кога трчаш, кога си у армор моуд итн. Спидот изгледа како да е вграден у nanosuit-от, а изгледа и за streinght моуд важи истото. Редизајнираните оружја изгледаат и делуваат одлично. Верувам дека гејмплејот нема многу да се промени во конечната верзија.
Ај на страна гејмплејот, којшто е прва лига, туку Крајтек мораат да ја подобрат графиката у играва у конечната верзија. Посебно водата и сенките, изгледаат ко на медиум сетинзи у кецот. Текстурите и осветлувањето се добри. Колку за информација, со конфигурацијата у потпис ја вртам на Hardened, 1280x1024, и играта оди мазно како по путер. +1 за оптимизацијата.

Значи единствено нешто што треба да направат за конечната верзија е да ја подобрат графиката, оптимизација немора тоа го направиле перфектно овојпат, за гејмплеј важи истото. До 3тото ниво немам сретнато некои поголеми багови, за понатака ќе видиме. (освен на старап на мисии и сенките, знаат понекад да се губат)

А и заборавив, звукот ко и у кецот и Ворхед, е одличен :)
Само на почеток ги има оние страшни багови ? Ако е така ќе ја симнам пак ако не за друго барем за мултиплеер-от.
И кажи ми дали звукот е зезнат цела игра ?
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Само на почеток ги има оние страшни багови ? Ако е така ќе ја симнам пак ако не за друго барем за мултиплеер-от.
И кажи ми дали звукот е зезнат цела игра ?
Не бе на какви страшни багови мислиш? Иначе ја сум немал проблеми со звукот, ама тоа до 3то или 4то ниво незнам точно кое беше кога ќе
има земјотрес и ќе пропадне делумно мостот.
За понатаму незнам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom