Crysis 2

Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Крајтек се обидоа да направат подобрување во гејмплејот и приказната
Хаха логикава. Гејмплеј и приказна не се работи кои можат да се подобруваат. Аналогија: Достоевски во негоивот последен роман Браќата Карамазови ја подобри (ја апгрејдува xD) приказната од неговите претходни романи.

Ај и ти малце сети се, првата Крајзис да не беше славна по приказната? Не, приказната беше скоро ѓубре, малку ја вадеше гејмплејот а најмногу графиката, затоа и тие што ја купиле, ја купиле токму заради тоа. Толку од мене.
Да бе заради графиката… ако сакам убава графика ене ми го филмот Аватар. За да го гледам ми треба еден медиски репродуктор со ХД можности од 5-6000 денари, а не ПЦ од 70000 денари. :p

За Crysis 2 сега не се зборува не оти била со незнам слаба графика, а колку што гледав естетиката беше доволно добра. (Што е важен техничкиот дел од графиката кога естетиката е добра. 100 пати сум го повторил ова.) Значи не заради графиката туку затоа што беше уште една FPS игра од 2011та година. Лош период за пукачки игри.
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
Инсталирав пач 1.9, DX11 Pack, High Resolution Texture Pack али сеуште нема крак за 1.9 пачот...
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
Има ;)
Самошто веќе 2 саати го симнувам и уште не е ни до пола (369MB), иде со 30-50kbps :unsure:
Го видов тој али најверојатно е fake... Може е некој вирус или сл. Ако го пробаш кажи :) али изгледа дека нема да работи.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Успеал некој да инсталира било каков PATCH за Crysis 2?
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
Успеал некој да инсталира било каков PATCH за Crysis 2?
Претпоставувам дека не ти ја наоѓа играта? Ти треба оригиналниот Crysis2.exe за да ја препознае инсталацијата.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Претпоставувам дека не ти ја наоѓа играта? Ти треба оригиналниот Crysis2.exe за да ја препознае инсталацијата.
Уште тоа и ми остана да направам, па викам некој да не успеал и на друг начин
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
Излезе крак за 1.9 пачот, али кога одам load game или resume добивам crash. New game може али ако те утепаат или изгасиш не можеш да продолжиш после...
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
879
Ја проба некој во DX11, импресии?

Иначе пробав јас со пачов и ништо нема од новините за DX9, можеби малку подобри сенки, ама сепак пак не се рамнат со тие од кецот. Фрејмрејтот се движи некаде помеѓу 30-35, на конфигурацијата во потпис, 1280x1024 резолуција, Ultra сетинзи.
И BTW, дали е до мене, или уште повеќе зголемија количество на motion blur во играва? :confused: Катастрофа човече, недај боже на high да ставиш motion blur, нема да се снајдеш во играта, и ќе те заболат очи. :ROFLMAO:
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
Јас ја играв на very high DX11, текстурите се многу подобри а за DX11 ефективе што знам... ја немам играно многу не приметив некоја голема разлика...
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
Луѓе може да се игра играва мултиплеер со некој крак? Некој да не знае?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom