Crysis 2

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Хбох верзијата изгледа вака

http://www.gamershell.com/static/screenshots/18626/497094_full.jpg

http://www.gamershell.com/static/screenshots/18626/480784_full.jpg

http://www.gamershell.com/static/screenshots/18626/480780_full.jpg

Мислам дека е доволно да каже дека сепак и конзолите имаат моќност. А тоа дали пс3 верзијата ќе изгледа добро, па би требало, се надевам дека нема да страдаат од мрзеливоста на програмерите.
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
36
Поени од реакции
0
Официјално release date-то е потврден 25 март 2011 година и кажаа дека новата Crysis 2 ќе бара помалку конфикурација за разлика од првата (мое мислење е дека ја намалиле конфигурацијата поради економската кризА мислам не само за таа игра туку и за други игри бидејќи на Crysis првата игра мораш да имаш Гејмер компјутер за да можеш да ја караш на сите ефекти а тоа сигурно не е испод 1000-1500 евра ГАрант сеа можеби ида се многу поевтини за разлика од понапред.

--- надополнето ---

Официјално release date-то е потврден 25 март 2011 година и кажаа дека новата Crysis 2 ќе бара помалку конфикурација за разлика од првата (мое мислење е дека ја намалиле конфигурацијата поради економската кризА мислам не само за таа игра туку и за други игри бидејќи на Crysis првата игра мораш да имаш Гејмер компјутер за да можеш да ја караш на сите ефекти а тоа сигурно не е испод 1000-1500 евраГАрант сеа можеби ида се многу поевтини за разлика од понапред.
 
?

..........

Гостин
Официјално release date-то е потврден 25 март 2011 година и кажаа дека новата Crysis 2 ќе бара помалку конфикурација за разлика од првата (мое мислење е дека ја намалиле конфигурацијата поради економската кризА мислам не само за таа игра туку и за други игри бидејќи на Crysis првата игра мораш да имаш Гејмер компјутер за да можеш да ја караш на сите ефекти а тоа сигурно не е испод 1000-1500 евра ГАрант сеа можеби ида се многу поевтини за разлика од понапред.
Crysis на max сега се игра и на конфигурација од 500 евра, три години по нејзиното излегување, Crysis е игрива и на ATI X300, што значи може да се игра и на почетна конфигурација.
Истото би требало да важи и за Crysis 2, на графички карти од 50 до 500 евра, повеќе евра повеќе игра :) за разлика од други игри кои изгледат исто и на GPU od 50 и на GPU од 500 евра..
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Од иксбоксериве никој бе не ја проба демо верзијата??
имало некој проблеми со еимот, да се надеваме дека само за на конзола важи ова.
значи годинава тешко дека ќе отворат дедикејт сервери.
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Од иксбоксериве никој бе не ја проба демо верзијата??
имало некој проблеми со еимот, да се надеваме дека само за на конзола важи ова.
значи годинава тешко дека ќе отворат дедикејт сервери.
Нека имаат проблеми мамето нивно. Не да се надеваме дека само на конзола туку само на xbox360. Се молам уште 200 проблеми да има на xbox ...
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Eventually, it hit me: Crysis 2 on 360 has some seriously laggy controller response. While some of Crysis 2's control idiosyncrasies make sense - a delay between hitting the jump button and flying into the air makes you feel like a cyborg hurling himself upward - simple things like aiming and strafing just aren't as responsive as they should be
арогантноста и себичноста ќе им се вратат двоструко.
ова нема смисла, само на лајв копиљаната нублерски да ги уживаат благодетите, ни Стим ни Псн немаат демо.
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Епа затоа јас ќе чекам да искочи демо на ПСН ако не не ја купувам онда. Ќе си ја играм на PC пиратска.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Имало проблеми малце латенци имала играта лагирала. Тоа е за хбох 360 на пц немало таков проблем. Но мислам дека ќе се среди, но како што кажаа ова ќе биде дефинитивно најубавата графичка игра која излегла на конзолите. Таква графика досега немало.

@TheTimi што се нервираш пак ти, имаш на ПСН и ти привелегии како пример, некоја јапонска игра демо да пробаш, или голф или што знам јас. Се знае кога станува збор за хитови дека предноста ја има мајкрософт. Харт кор гејмерите се таму, а мајкрософт има пари да ги подржи. Истотот ќе биде и за buletstorm, homefront и за сите големи хитови. Да не зборувам за call of duty......

Тоа е и финтата на Мајкрософт сега, да не се фрлаат пари на екслузиви туку на аддони, мапи демоа и слично. Па им успева....
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Да ... само што ги наброја игрите што ги чекам година дена. :). За мене се гомна мајкрософт, нека остават да си течат работите како што треба, а не да склучуваат договори со секоја втора компанија. Што уште остана, да почнат да се мешаат и во ПС3 ексклузивите хаха :)
Гледаш објавуваат: Killzone 3 demo exclusive on the Xbox360. :)
На Мајкрософт им давам рака само за Кинектот ништо друго.
 

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
Играта е одлична , нема никакви "ејм проблеми" ... Напротив играта иде како подмачкана , графиката е лудило не ми се верува дека на конзолите овака кје изглеа. Тапа е шо само 1 мапа има во демово иначе другото е супер. Се факаат левели со кои се откљлучуваат оружја , се левелираат и 3те таканаречени моќи (Power,Armor,Stealth) и таму се добиваат нови стварици и така. Се е добро балансирано и тоа иам да споделам со вас , а сеа терам да продолжам со 4 часовното играње на Crysis :P

 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.649
Поени од реакции
52.525
Играта е одлична , нема никакви "ејм проблеми" ... Напротив играта иде како подмачкана , графиката е лудило не ми се верува дека на конзолите овака кје изглеа. Тапа е шо само 1 мапа има во демово иначе другото е супер. Се факаат левели со кои се откљлучуваат оружја , се левелираат и 3те таканаречени моќи (Power,Armor,Stealth) и таму се добиваат нови стварици и така. Се е добро балансирано и тоа иам да споделам со вас , а сеа терам да продолжам со 4 часовното играње на Crysis :P

Имаш ти земено голд, така?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Да ... само што ги наброја игрите што ги чекам година дена. :). За мене се гомна мајкрософт, нека остават да си течат работите како што треба, а не да склучуваат договори со секоја втора компанија. Што уште остана, да почнат да се мешаат и во ПС3 ексклузивите хаха :)
Гледаш објавуваат: Killzone 3 demo exclusive on the Xbox360. :)
На Мајкрософт им давам рака само за Кинектот ништо друго.
Tekken, Assassins Creed, GTA 4, Final Fantasy се само дел Мајкрософт што ги зеде од екслузиви на пс3. За киллзоне нема шанси бидејќи тие се во сопстеност на Сону.
 

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
Имаш ти земено голд, така?
Па чим ја играм значи имам голд =) Цело време сум ја на голд пошо играм MP

--- надополнето ---

Tekken, Assassins Creed, GTA 4, Final Fantasy се само дел Мајкрософт што ги зеде од екслузиви на пс3. За киллзоне нема шанси бидејќи тие се во сопстеност на Сону.
Од кај Асасинс ја имаат земено од Сони ? И од каде ГТА ? ГТА е на пц пред сонито да постои шо се вика
 

Kajgana Shop

На врв Bottom