Crysis 2

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
879
На ПЦ ќе има object motion blur, можеби малку подбро осветлување и текстури и делумна поддршка за DX11. Тоа ќе бидат предностите.
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.184
Поени од реакции
2.155
До сега се што било објавувано било 80 % на ПЦ 20% на Xbox360, ПС3 верзијата е некако изгубена. Имаше пост за ова на gamespot. А тоа што викаш дека графика ќе биде супериорна на ПЦ не е тотално точно. Ќе биде подобро сигурно до некаде ама мали ќе бидат разликите, сепак е истиот енџин. А овој трејлер е сигурно правен од материјал од најдобрата верзија (ПЦ), кој деген би правел реклама од нешто полошо кога веќе има подобро.

- eve ti PC gameplay.

Koga pravat prezentacii na trailer obicno so XBOX ili Sony 3 gi pravat bidejki im e polesno od PC da nosat so niv.
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
- eve ti PC gameplay.

Koga pravat prezentacii na trailer obicno so XBOX ili Sony 3 gi pravat bidejki im e polesno od PC da nosat so niv.
не го разбирам ова "полесно од ПЦ да носат со нив"

--- надополнето ---

Eпа на конзола се ќе биде исто додека на PC ќе си уживаме во прекрасната графика :baeh::baeh::baeh::baeh:
Абе и јас ќе ја играм на ПЦ :) Не сум будала, имам звер компјутер а да не си го тестирам со Crysis 2, кај го има тоа. Ќе ја купам за ПС3 само ради мултиплеерот.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88

Ко сме кај мултиплеер...

Абе и јас ќе ја играм на ПЦ Не сум будала, имам звер компјутер а да не си го тестирам со Crysis 2, кај го има тоа. Ќе ја купам за ПС3 само ради мултиплеерот.
ѕвер компјутер + ѕвер фпс мултиплеер игра = епик!

не разбирам зашто на конзола би ја земал.
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
879
Го имам ова гледано, некако ми наликува на MW стил :)

И ова е веројатно на ПЦ играно, освен ако успеале да направат object motion blur за DirectX9.
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Го имам ова гледано, некако ми наликува на MW стил :)

И ова е веројатно на ПЦ играно, освен ако успеале да направат object motion blur за DirectX9.
Да играно е на ПЦ ама го играа со џојстици кога беше презентацијата затоа малку лошо нишанат. ФПС на Џојстик без аим асист е ....

Баже не знам што да ти кажам. Едноставно не сакам да давам пари за игри на ПЦ кога веќе имам конзола која е наменета само за играње. Знам дека ќе биде поевтина на ПЦ, ќе има подобра графика и е подобро со маус и тастатура ама на ПСН имам едно 10-15 другари кои заедно ги играме сите ФПС игри како МоХ, БО (нема игра која не сме ја играле) ... Ти изгледа глупо тоа ама да имаше ПС3 две ипол години и цело време да играш со едни исти другари (да се зезате преку слушалки и такви ствари ) ќе ти беше појасно.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Чекајте бе вечерва ќе излезат уште слики сигурно има нешто подобро.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom