Counter Strike - Quarantine

Дали ке присуствувате на собирот на цс играчите?


  • Вкупно гласачи
    31
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
пратете пасворд још увек ако има пуцњава...
 
Член од
6 април 2009
Мислења
116
Поени од реакции
119
Gjaol mi e novoto ime staroto mi e baksuz :P ianku kako da procitav nesto pisa nekoj da ne iam nes vkluceno, ako treba slobodno prakjam demo :angel:
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
Луѓе акде влагајте о да ја ограме Офис !
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.942
Кога бе бураз? од 45 дена карантин 43 дена играм секоја вечер... ја немам начекано...
Пред два дена ја игравме rats, немаше човек што не ја пцуеше, тапа мапа.
За која assault мислиш, оваа е основната, а римејкови има колку ти душа сака, пиши која ќе ја ставиме.

Бтв со мапиве крај не ви се наоѓа, на 25 луѓе на сервер не може да ви менуваме мала мапа, доцна навечер се вртат секакви.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.551
Поени од реакции
931
А освен обичните мапи да ставите и некои Custom?
На пример има dust2 extended, има многу други, барем јас што сум играл порано сега не се сеќавам, ама играв и зомби Mod.
Може да напраите и deathrun сервер каде што ќе се поставуваат стапици да скокаме сите еден да ни ги пушта, може и prison, или како и да се викаше она со затворот, има многу опции и разноразни модови реално, ама сепак тие што го имаат направено серверот нека си одлучат :)
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Пред два дена ја игравме rats, немаше човек што не ја пцуеше, тапа мапа.
За која assault мислиш, оваа е основната, а римејкови има колку ти душа сака, пиши која ќе ја ставиме.

Бтв со мапиве крај не ви се наоѓа, на 25 луѓе на сервер не може да ви менуваме мала мапа, доцна навечер се вртат секакви.
Assault јас само една памтам кој најмногу се играше , се е исто само што под мостот нема мрежа и може да се помине да се врти позади мостот , а горе на истиот на крајот од мостот има врата преку која се влегува кај заложниците , така терорите не може да штекат внатре у хала ... мислам дека е newbassault , пребарав доста римејкови , мислам дека е оваа, бидејќи кантерите у база имаат зграда плус на која може да се качат... ако не оффис почесто да пуштате :)
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Јас разбирам дека cs_assault ви враќа мемории од кога сте играле прв пат CS, ама секоја cs_ мапа е катастрофална за повеќе од 10 играчи.
Само de_ мапи треба да се играат.
А кога веќе толку сте запнале за assault, има и de_assault и de_italy.

Спомнав и претходно, ама очигледно дека westwood и nuke се многу повеќе барани отколку tuscan и abaddon. Истотака piranesi, cbble и clan1_mill се доста добри, ама освен cbble, овие другиве воопшто не се пуштени.
 
M

Macedon1um

Гостин
Assault класичната е катастрофа, исто како Итали милина за штекање на терористите ама нема никаква шанса специјалциве да освојат повеќе од 2 рунди :)
Затоа има римејк на истата, мислам cs_1337_assault беше со вртење околу мостот, на покривот кај цт имаш 2 огромни прозори, од мостот имаш скала преку вентилација директно во база на т да отидеш, на задна врата имаш 2 нивоа 2 врати горе и доле е таа е поинтересна и избалансирана..

Инаку кога сме многу 20+ играчи се знае стандард inferno, nuke, dust2, train и cbble тие 5 мапи би требало да се вртат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom