Counter-Strike: Global Offensive

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.103
Поени од реакции
5.759
Најпрвин, не знам колку луѓе ја играат играва, но тие што се почести играчи ваљда ќе имаат претстава околу играва малце шо се дешава у последно време ..

Имам 190 саати на играва, 80 победи и моментално сум Silver IV ранк, но не знам дали некој приметил нивото на играчи што играат со чит според мене е малце off the hook ..

Да не збориме тоа што врвни играчи испаднаа дека се читери, па се до намалувањето на играва на 6 евра, не знам дали тоа доведе до тотално усерување ..

Any thoughts ?
Дефинитивно не си играл во време кога ја намалуваа на 3 евра.
 
Член од
2 ноември 2014
Мислења
64
Поени од реакции
56
Се мислам дали да ја купам, како иде matchmaking -ot како на дота2 слично или? се игра 5на5 има банови за ливери и сл? или како на 1.6, 28 на 28 се игра? и од кај да купам, колку пари и попусти нешто да не има?
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Nekoj zainteresiran da mi kupi cs go kako gift a ja nemu da mu daem 500+ origin acc? :) neka pise po PP :)
 

isoffProd

pluskavec
Член од
21 февруари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
162
Се мислам дали да ја купам, како иде matchmaking -ot како на дота2 слично или? се игра 5на5 има банови за ливери и сл? или како на 1.6, 28 на 28 се игра? и од кај да купам, колку пари и попусти нешто да не има?
5v5 е matchmaking,
за ливери - добиваат competitive cooldown,
цената на стим е 10че, незнам кога ќе има попусти, ама ако има за 5 може да ја фатиш :)
а за останати сајтови/попусти искрено врска немам (ping @Martin :icon_mrgr:)
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Ја има и на г2а, за разлика од стеам е малце поефтина (8,5евра) али гифт е, не е кеј.
Да ја побараше недела дена порано имав уште 3 гифа, ги чував. Али и нив ги шитнав :)
Ако не ти се брза нареден попуст на пролет.
 
Член од
11 јануари 2009
Мислења
722
Поени од реакции
90
Момци хелп, ја симнав инсталирав и кога пробувам да се конектирам на било кој сервер, ме гаси на десктоп.
 

isoffProd

pluskavec
Член од
21 февруари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
162
Момци хелп, ја симнав инсталирав и кога пробувам да се конектирам на било кој сервер, ме гаси на десктоп.
пробај нешто од ова?
Help & Options --> Video Settings --> Advanced --> Multicore Rendering [Disabled]
Help & Options --> Video Settings --> Advanced --> Paged Pool Memory Available [Low]
Help & Options --> Video Settings --> Advanced --> Global Shadow Quality [Very Low]

ја се сеќавам на почеток нешто така ми праеше, али ПЦто ми беше тапа тогаш, и морав да чепкам у сетингс,
по интернетов има многу такви, најчесто им е проблем тоа Multicore Rendering, пробај па кажи шо ќе напраиш :)
 

JFK

Член од
9 март 2007
Мислења
966
Поени од реакции
52
Купувам steam account со cs:go или CS:GO gift (ROW). Понудете ми во приватна порака. Ве молам пред да понудувате цени кои се блиску до цената на Steam Store, посетете trading страници или reddit и видете како се движат цените на еден CS:GO (ROW) gift. Благодарам
 
H

HoT IcE

Гостин
Луѓе како да му направам lock на фпс на 60? Премногу ми загрева лаптопот со овие стандард команди fps_max 300, кога и е на 60 и со low settings преде ко маче, плус ионака кога се пукам ми е околу 40-50 фпс, нема потреба толку да ми варира. Досадно ми е секое вклучување во конзола да пишувам фпс_мах 60, а пробав преку конфиг фајлот и пак се враќа на своето 300.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Луѓе како да му направам lock на фпс на 60? Премногу ми загрева лаптопот со овие стандард команди fps_max 300, кога и е на 60 и со low settings преде ко маче, плус ионака кога се пукам ми е околу 40-50 фпс, нема потреба толку да ми варира. Досадно ми е секое вклучување во конзола да пишувам фпс_мах 60, а пробав преку конфиг фајлот и пак се враќа на своето 300.
Wait for Vertical Sync = Enable
 

isoffProd

pluskavec
Член од
21 февруари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
162
Луѓе како да му направам lock на фпс на 60? Премногу ми загрева лаптопот со овие стандард команди fps_max 300, кога и е на 60 и со low settings преде ко маче, плус ионака кога се пукам ми е околу 40-50 фпс, нема потреба толку да ми варира. Досадно ми е секое вклучување во конзола да пишувам фпс_мах 60, а пробав преку конфиг фајлот и пак се враќа на своето 300.
1."When using fps_max, you need to set it at one frame above your desired maximum framerate. For example I use fps_max 361 to get 360 maximum fps."
2. CSGO | PERFECT | Sensitivity, AutoExec, Bot-Deathmatch, Crosshair, & Viewmodel Settings
3. Config.cfg
"One thing though the AutoExec will 101% be Pernament.
Editing the config.cfg will be overwritten if you Verify your Cache or Game Patch Update.
But the AutoExec is alot more complicated"
sauce
p.s. пола од одговори/user experience на нетов ќе бидат со V-Sync Off, пола ќе бидат со On.
види тебе како ќе ти прави разлика со V-Sync-от, има многу што викаат дека предизвикува input lag.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
V sync on ne funkcionira kaj mene mi pravi kako lag tocno e toa ke mora da probam so auto exec
V-Sync го синхронизира фрејмрејтот со херцажата (фрејмрејтот) на твојот монитор, што во 99% од случаите е 59-60 Fps, освен ако немаш 144Hz монитор.
Imput Lag нормално ќе ти има на кантер кога играта не е направена да се игра со под 100-150 fps.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom