Copa America 2011, Argentina

Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Кој e па Биелса бе...Кој му кур тактика бе !:mad:
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.754
Поени од реакции
9.913
Ај што не смени формација со Агуеро и Ди Марија во прв состав, па и замените му беа нешто невидено. Почнувам да се сомневам дека Батиста нема гледано фудбал во животот. Како може да играш без ниту еден креативец алооо...Гаго? Незнам што има човеков против Пасторе...единствен што може да протне топка напред и го внесува Гаго...немам коментар...каков дебил, каков кретен. Аргентина играше како прв пат да се гледаат играчите, како со Калашников да ги примориле да излезат на терен. Очај...
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Колумбија и Уругвај за мене се фаворити ако и Бразил продолжува со слабите игри.Тука прсти може да вмеша и Чиле :D
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Ако, ако, нека дреме Пасторе на клупа.:rolleyes:
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.314
Поени од реакции
21.679
МасЧерано е моментот.
Колку и да ни е чудно и смешно, мислам дека не е голема грешка Масчерано.. На многу шпански стримови каде што сум гледал Барселона, сум го слушнал тоа Масчерано, или Машерано. :confused:

Од овие што стартуваа за Аргентина вечерва, наредниот натпревар заслужуваат да играат само РОМЕРО, ЗАНЕТИ, МАСКЕРАНО и делумно Меси(без него нападот ќе биде уште поголеми комедии) и Камбијасо(па и не направи некои грешки, не играше сјајно, ама немаше потреба да биде заменет, кога веќе пушта играч кој игра подефанзивно и од него).
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Еден ДиМарија кој има 30 асистенции во Реал оваа сезона....еден Пасторе ....тој го става Гаго што вкупно изигра 23минути прошлава сезона.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.297
Поени од реакции
15.515
Каков парадокс. Зборуваш за мешање на клупски бои, а се буниш шо Занети не е капитен. Шо ќе сменеше ако Занети наместо Маскерано ја носеше капитенската трака???

Додека Лавеци и Тевез играат до Меси во нападот, додека сам Банега треба да дистрибуира топки до нападот, додека играат со 2 деструктивци и додека стоперскиот тандем Милито-Бурдисо се глупираат, џабе е се.
Од денешниот натревар, преодни оцени би им дал само на Ромеро, Занети и Меси.
Чукш, успори малце. Врати се наназад на темава, види дека само барса-реал фанови го тупат за Меси и Ди Марија, јас да мешав клупски бои ќе го отупев како вас зашто не го игра Милито, али не, јас само сакав да видам класичен напаѓач од тренеров, дали Игуаин, дали Милито сеедно.
Второ, Маскерано не е за капитен, мислам дека е јасно кој се става за капитен и зашто, репутацијата на Маскерано е неспоредлива со на Занети.
Трето, многу ќе смени, иди запрашај се зашто најверојатно ќе му ја земе Мурињо капитенската лента на Касиљас. Има нешто, има. Не е тој најголем проблем, но кога гледаш кој е капитен, одма знаеш дека во тимот нешто смрди.

Ете, денеска пак Агуеро не покажа ништо, Гаго не сакам да го коментирам не е он крив. Нешто смрди, не е до тоа дека ако влегол Ди Марија ќе беа нешто подобри, или Агуеро, или Пасторе... 2 натпревари со послаби екипи, 2 нерешени, 1 постигнат гол, на домашен терен. Не, не е до тоа што игра Лавеци или Тевез.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.549
Поени од реакции
5.568
Срамота е ова бе,Аргентина дозволи Гуарин и Фалкао да си играат ку*ташак со нив! Една акција не направија асално,тренерот одма оставка треба да си поднесе!
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Ова би било најдоброто за наредна утакмица

 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.314
Поени од реакции
21.679
Чукш, успори малце. Врати се наназад на темава, види дека само барса-реал фанови го тупат за Меси и Ди Марија
Нема што да се тупи за нив. Без Меси ако излезат, тоа ќе биде и официјално признание на Батиста дека мозокот му откажал, а Ди Марија колку и да не ми се допаѓа како играч, во вакви ситуации, кога на тимот никако не му оди, не се движи играта во напад како што треба, Ди Марија МОРА да игра.
Е, сега може и неговите пробиви и нафрлања да бидат џабе, ако нема во 16ник кој да ги искористи, некој шпиц. Игуаин, кој поласезона паузираше заради операција, или Милито кој е вон форма.

Му гори под нозе на Батиста. Ќе му треба магично стапче во третиот натпревар. Ама, уште кога започна со истата формација како против Боливија, беше ептен идиотски. А, замените, која од која полоша и во полошо време.
--- надополнето: Jul 7, 2011 3:03 AM ---
Ова би било најдоброто за наредна утакмица

Со Габи Милито во составот(плус со Гарај во тандем), не го нарекувај ни добро, а не најдобро.
Поарно Маскерано да игра стопер заедно со Гарај или Пареха(јас би го одбрал него), а на местото на Маскерано во средината, Камбијасо.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Значи ништо не сум пропуштил, што си легнав на полувреме. Good for me ! :D
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Higuain​
Di Maria -------Messi------Aguero/Tevez​

Барем ако сака една победа да направи.​
 
Член од
5 април 2009
Мислења
874
Поени од реакции
75
Каква е ситуацијата во група А....Која репрезентација има досега највеќе т.е.ме интересира како стои Аргентина,без разлика што сите немаат ист број на утакмици изиграно до сега....:))
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Најголем ќејф ќе ми се направи ако Аргентина отпадне уште во групи. Да им се плукнам во тој тренерот од толку играчи не знае една формација да направи.

Инаку ќе биде интересно доколку Боливија победи вечер и после во последното коло Колумбија и Боливија да си изиграат нерешено.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Едноставно не ми е јасно зошто зошто Аргентина секогаш страда од селекторската позиција односно од несвојствени грешки на селекторот...значи од кога пратам фудбал секогаш Аргентина на големите натпреварувања изелгвала со топ состави и на секоја позиција ѕвезда до ѕвезда, и што се случува??.......Мене не ми е јасно каква улога имаше на претходните два натпревари Камбиасо??..да му помага на Маскерано во дефанзивата или да ја пренесва топката кон нападот??...бидејќи очигледно Камбиасо не знае да испрати асолен пас за напред нека го извади и слободно нека го постави Пасторе во линија со племејкерот Банега барем подобро ќе се снајдат во напад и нема Месси да се враќа до центар да изнесва топка и да троши енергија поради неписмените Маскерано и Камбиасо кои не знаат да испрата пас меѓу човек....зарем тој генијалецот Батиста(или какос е презива) нема заприметено дека Тевез и Лавеци не се креативци кои знаат да пробијат бункер туку се добри тркачи и вонсериски играчи кои се со одлична физичка подготвеност(топ погодок за отворен фудбал на двете страни)...зарем се нема сетено да изигра со шпиц од почетокот на натпреварот(Игуаин/Милито) и Месси полесно да комбинира со евентуалните крила(Агуеро/Ди Мариа/Пасторе/Лавеци) и така повеќе се отвора простор за нападот и за градењето на акциите....зарем Батиста се плаши дека ќе прими гол од Колумбија а има три пати поквалитетен состав од наименуваниот противник и плус дека излезе со двајца деструктивци Наркоманите му направија три чисти шанси за гол ама арно имаа среќа ги шутираа во голманот и чист пенал не му свирнаа на Колумбија па резилот да биди поголем ниту една чиста шанса не направија Аргентинците и повторно генијалецот Батиста игра со истата формација од првиот натпревар против Колумбија....мене како мал ме учеа кога да видам нешто дека не оди да го сменам пристапот..ама овај Батиста абер нема!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom