Copa America 2011, Argentina

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Ќе биде the user has removed the video за едно 15тина минути :giggle:
Веќе е, нажалост, не стигнав да видам :(
хахахаха, Иначе секако честитки, Уругвај изигра феноменално и најзаслужено од сите земји учеснички - освои!!!
Двете ми беа кеиф, влегоа во финале, едноставно финалето го гледав без претензии, само со волја за добар фудбал!
Победи подобриот, имаше тепање но воглавно и фудбал, и очекував црвен, но ете... не падна сепак.
Жалам за Лариса :(
Режисеров е ПЕД*Р не ја покажа ни еднаш во тек на натпреварување, а светското цело време ја имаше!
И тоа е тоа, само нешто не проследив ... дали Диего освои и обедини круна... најдобар фудбалер на натпреварувањето?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
778
Поени од реакции
447
Веќе е, нажалост, не стигнав да видам :(
хахахаха, Иначе секако честитки, Уругвај изигра феноменално и најзаслужено од сите земји учеснички - освои!!!
Двете ми беа кеиф, влегоа во финале, едноставно финалето го гледав без претензии, само со волја за добар фудбал!
Победи подобриот, имаше тепање но воглавно и фудбал, и очекував црвен, но ете... не падна сепак.
Жалам за Лариса :(
Режисеров е ПЕД*Р не ја покажа ни еднаш во тек на натпреварување, а светското цело време ја имаше!
И тоа е тоа, само нешто не проследив ... дали Диего освои и обедини круна... најдобар фудбалер на натпреварувањето?
Луис Суарез беше избран за најдобар Фудбалер !
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.356
Поени од реакции
10.752
Сите чекаа Лариса и партнерката да се соблечат, на крај српрајс имаше од Касерес и Абреу :icon_lol::icon_mrgr:
Требаше нешто во стилот на ова


Да ја пуштеа Лариса да танцува па да се тргни и наместо неа да се појави Форлан со стапот в раце: waaaa сега ќе ве е***
:pos: гарант некој срцев удар ќе добиеше :pos:
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.750
Поени од реакции
6.695
Браво за Уругвај многу ми е мило. Доказ дека со добра работа и со 3-4 јаки играчи може да се направат успеси ако добро се уигра тимот ако се игра тимски, секако рака на срце, искористувајќи ги максимално екстра квалитетите на Суарез и Форлан. Многу ми е мило за Форлан иако на стари години го достигна зенитот, сепак важи за еден од најдобрите фудбалери од Јужна Америка во поновово време. Штета што можеби прерано дојде во Манчестер...можда требаше прво во Шпанија да игра па после во Англија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom