Club 69

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Клуб 69 е поразличен од другите и тоа се гледа, супер е музиката и добро што не е турбо фолк и слични ствари. А тоа какви фаци влагаат не дискутирам.:wink:
 

МадерФакер

Титл по моја желба
Член од
25 ноември 2009
Мислења
678
Поени од реакции
44
Супер што се отвара нов клуб...дај боже уште 10 да се отворат за да имаме разновидност во градов! Еве видео од отварањето за тие што не го виделе!
http://mesto.com.mk/video/ea171ea0d8a719e/
И моментот на клипот: Гоце Арнаудов. :)
Шала на страна, ако почнат овде да носат некои асални ДЈи би отишол, иначе не ми се праи мерак. :)
 

Simona_s

Just be
Член од
10 ноември 2009
Мислења
42
Поени од реакции
1
Jas bev sinoka i super si pominav.Bas mi e super klubot........:pipi:
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Bas e top mestoto, lugeto so idat se malce zdrveni ali to e to si ides so malo drustvo i si uzivas u muzikata :helou:
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Ми мириса како да се отвори новото место каде Скопјанки ќе бараат „добри прилики“ и Скопјани ќе вртат клучеви и пијат виски. Кул.
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Клуб 69 е поразличен од другите и тоа се гледа, супер е музиката и добро што не е турбо фолк и слични ствари. А тоа какви фаци влагаат не дискутирам.:wink:
А во кој НОВОотворен клуб свирело турбо фолк? Не се секирај,ќе стигне на тоа дереџе,ТВРДАМ! :smir:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
А во кој НОВОотворен клуб свирело турбо фолк? Не се секирај,ќе стигне на тоа дереџе,ТВРДАМ! :smir:
Colloseum немаше никад турбофолк на пример, Hard Rock исто така. Е сега има голема разлика меѓу овие што ги споменав и Клуб 69, али не верувам дека ќе има турбо фолк зашто веќе у Картел си иде таа шема.
 
?

..........

Гостин
Турбофолкот е полош од дрогата.....
ги убива клубовите .....
ако одат со турбофолк шема ке умре клубот од предозираност...

Се надевам дека ке донесат дј фаци од по светов да има забава како и на секаде во нормалните клубови надвор од балканов.....

ми се слоши шо напишав турбофолк .......чекај да си лапнам бомбона:vozbud:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
глупост. сите зборат на скопје му требаше ваков клуб.. ? не не му требаше ваков клуб.. скопје има вакви клубови... на скопје му треба клуб кај што можеш да се облечеш КАКО сакаш и ке пуштаат добра музика на која ке можеш да одлепиш... да играш односно да се понашаш како да си на журка на саем.... ( не мислам баш буквално да соблакаш маици и да седиш по земја )туку... да можеш да играш да рипаш скокаш као ке ти пуштат добра трака а не со пијачката у рака и да мрдаш со ногата и главата тоа не е добар провод за мене.:smir:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.428
Поени од реакции
7.803
Shash, Кастро мислам дека уште е такво. Со сегашното работно место некако не ми иде распоредот да можам и таму да идам, ама се надевам дека ќе те бендиса.
 
?

..........

Гостин
глупост. сите зборат на скопје му требаше ваков клуб.. ? не не му требаше ваков клуб.. скопје има вакви клубови... на скопје му треба клуб кај што можеш да се облечеш КАКО сакаш и ке пуштаат добра музика на која ке можеш да одлепиш... да играш односно да се понашаш како да си на журка на саем.... ( не мислам баш буквално да соблакаш маици и да седиш по земја )туку... да можеш да играш да рипаш скокаш као ке ти пуштат добра трака а не со пијачката у рака и да мрдаш со ногата и главата тоа не е добар провод за мене.:smir:
Така е .....

пред две години бев во Дојчланд во Франкфурд кај братучед.......ме однесе во клуб......и пази клубот беше хала голема огромна двапати три поголема од метрополис....
лајт ефекти танчерки во воздух, озвучување громогласно и акустично ....а не звучници од туби како кај нас...
имаше двајца дј пуштаа минимал( германците тогаш многу слушаа минимал)

народот беше секаков буквално секаков германци црнци жолти скандинафци турци арапи кинези и марсовци имаше .....
секој беше облечен ко шо сака од костомисани до луге со хавајки на нозе....
се беше хентс ин ди ер :helou:

и коа го видов сето тоа и ја осетив атмосверата ....толку се откачив шо свршив:kesa:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
глупост. сите зборат на скопје му требаше ваков клуб.. ? не не му требаше ваков клуб.. скопје има вакви клубови... на скопје му треба клуб кај што можеш да се облечеш КАКО сакаш и ке пуштаат добра музика на која ке можеш да одлепиш... да играш односно да се понашаш како да си на журка на саем.... ( не мислам баш буквално да соблакаш маици и да седиш по земја )туку... да можеш да играш да рипаш скокаш као ке ти пуштат добра трака а не со пијачката у рака и да мрдаш со ногата и главата тоа не е добар провод за мене.:smir:
Што знам, увек кога идам у 69 или друг сличен клуб ја играм, баш одлепувам. Е сега играње на саем и играње у клуб има разлика, ако ти е за на саем повели таму, мене ми беше филмот порано да идам на саем сега не ми е више од проста причина што има секакви, од наркомани до ненормални кои ќе ти се закачат па ај најди им крај. Незнам што е проблемот, ако ти се игра -играј, ако ти се пие и само прави муабет -прави го тоа, што на крај краева мораш да гледаш што другите прават. Ти си излезен за себе не за другите, барем ја така го доживувам тоа.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Што знам, увек кога идам у 69 или друг сличен клуб ја играм, баш одлепувам. Е сега играње на саем и играње у клуб има разлика, ако ти е за на саем повели таму, мене ми беше филмот порано да идам на саем сега не ми е више од проста причина што има секакви, од наркомани до ненормални кои ќе ти се закачат па ај најди им крај. Незнам што е проблемот, ако ти се игра -играј, ако ти се пие и само прави муабет -прави го тоа, што на крај краева мораш да гледаш што другите прават. Ти си излезен за себе не за другите, барем ја така го доживувам тоа.
Прочитај го муабетот од @Pipovski за тоа зборам...Еве.. нека не биде како у метрополис , нека биде како на журка коа доага некој диџеј во некој клуб.... таа атмосфера да се долови неможе во нашите клубови...

Shash, Кастро мислам дека уште е такво. Со сегашното работно место некако не ми иде распоредот да можам и таму да идам, ама се надевам дека ќе те бендиса.
Такво е во кастро и затоа ми се свига... само не ми се свига што свират саут парк во петок... едноставно многу ми се досадни.... али ете кастро за кастро.. рок музика али некад сакам и да слушам нешто хаусче ово оно... еве вечер има бенд во арена што свират хаус музика... баш ако најдам екипа ке идам... па ке видиме како ке биде...
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Colloseum немаше никад турбофолк на пример, Hard Rock исто така. Е сега има голема разлика меѓу овие што ги споменав и Клуб 69, али не верувам дека ќе има турбо фолк зашто веќе у Картел си иде таа шема.
Ич не се секирај,клубот сеуште е бебе.Не сум воопшто скептик па ни зборувам пред рака ама веќе ми е видена и чуена секоја филозофија на РАЗработување на место,работење на место,почеток на опаѓање на прометот,а тоа е приоритет кај секој газда и нормално на крајот за излез од таквата ситуација се игра на сигурна карта,а докажано до сега успех носел само таквиот пристап на работење на еден објект.НЕ велам дека ќе има секој ден,ама обавезно ќе се воведи некој ден кога ќе ги има фамозните караоке забави,некој бенд во живо со сајзери што свири од битлси до роби вилијамс,квин,том џонс па се до полумента.

Времето ќе покаже,а ако нема вака да биде како што пишав,памти ми го муабетов и речи ми дека не сум бил во право па јас ќе ти се извинам лично затоа што сум тресел зелени :smir:
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
1.044
Поени од реакции
40
глупост. сите зборат на скопје му требаше ваков клуб.. ? не не му требаше ваков клуб.. скопје има вакви клубови... на скопје му треба клуб кај што можеш да се облечеш КАКО сакаш и ке пуштаат добра музика на која ке можеш да одлепиш... да играш односно да се понашаш како да си на журка на саем.... ( не мислам баш буквално да соблакаш маици и да седиш по земја )туку... да можеш да играш да рипаш скокаш као ке ти пуштат добра трака а не со пијачката у рака и да мрдаш со ногата и главата тоа не е добар провод за мене.:smir:
bravo za ova, taka e :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom