Chuck Schuldiner - "The Father of Death Metal"

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Детево уште не се откажа..
Како може да не ти е јасно дека човекот измислил цел еден жанр наречен Death Metal и неможе да биде фејк...
Ти ќе да си нешто ментално заостанат или пак си набил комплекси..
И не ,ова не е навреда , немам намера да навредувам. Ама мора да е така, не се разбираш од збор покрепен со факти.Општо познати факти.
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Никој неможе да ја достигне големината на музиката на Чак....
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
A-men to that.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.621
Поени од реакции
10.882
Читам разни постови...и си викам : па и јас сум мрч ок...ама за Чак Шулдинер не можам да прокењам било што сепак...Риспект за неговото дело и придонесот општо во музиката!

Lack of comprehension, thriving on your cliche...

Chuck R.I.P.
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
Брат, не се читаш дека се повторуваш? Сите го знаеме сега твојот став во врска со Death Metal музиката и твоето мислење за Чак, така да нема потреба да ги повторуваш истите мислења после неколку денови пак. :)
Абе му плеснаа бан....а пустиот не знае што друго да збори, а сака постови....па лупа глупости.

Коа сум више тука...само мене рефренот на Genetic Reconstruction ми е ептен ептен шо би се рекло catchy или? Не знам баш дали може да се каже рефрен али зборам за:

Replacing what is real by using technology
Population control, selecting those who will breed
A specific type of form chosen for the unborn
A mind without emotion
Progressive anatomy
 

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.685
Поени од реакции
43
Абе му плеснаа бан....а пустиот не знае што друго да збори, а сака постови....па лупа глупости.

Коа сум више тука...само мене рефренот на Genetic Reconstruction ми е ептен ептен шо би се рекло catchy или? Не знам баш дали може да се каже рефрен али зборам за:

Replacing what is real by using technology
Population control, selecting those who will breed
A specific type of form chosen for the unborn
A mind without emotion
Progressive anatomy
DA! DA! kraj! Spiritual Healing najdobar album:D
 

Ш Т Е Т Н И К

Досадија
Член од
18 февруари 2008
Мислења
633
Поени од реакции
25
Според мене албуми од дет Human, The Sound Of Perseverence, Individual Tgought Patterns :helou:
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
Spiritual Healing, Human и Symbolic најмногу....ама неможам да кажам дека и другите не ги бива. Језда се би дал за ремастер и ремикс на Scream Bloody Gore.
 

Ш Т Е Т Н И К

Досадија
Член од
18 февруари 2008
Мислења
633
Поени од реакции
25
Spiritual Healing, Human и Symbolic најмногу....ама неможам да кажам дека и другите не ги бива. Језда се би дал за ремастер и ремикс на Scream Bloody Gore.
Scream Bloody Gore им е исто така многу добар албум али во него многу ми е слочкан звукот премногу се осеќаат треш прелазите.
 
Член од
15 март 2008
Мислења
546
Поени од реакции
63
Добар е бе Scream bloody gore има raw звук.
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
Абе и мене ми се свиѓа албумот....ама тој "raw" звук баш и не ми се свиѓа.
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Народе, не се возбудувајте премногу со Freddy Krueger.Не му обрнувајте внимание и пишувајте за она за кое е наменета темава.За таквите ко него имаа лек.
Мислењата во кои говоревте дека не ви се верува дека постојат луге како него морав да ги избришам дека се оф топици.
Сега, назад на тема:smir:
Едит:Горенаведениот е баниран од темава!
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
HAIL! Туку ај со време сеа....ќе има оваа година Трибјут? Ја никогаш не сум бил на наш трибјут, сакав ама увек тапа денови се паѓаа, се решив минатава година ама не се одржа.

Колку шо сум слушнал имало одредени луѓе кои ги свиреле песните....кои се тие? Или секоја година се менува составот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom