Chuck Schuldiner - "The Father of Death Metal"

Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Во оваа тема ќе се зборува само за таткото на дет металот, кој никогаш нема да се заборави - Chuck Schuldiner:music3:

"SUPPORT MUSIC, NOT RUMORS" - Chuck Schuldiner

Како за почеток можам да кажам дека никогаш нема да се роди ваков човек, кој ни недостасува на нас фановите и во нашата и во светската метал-сцена. Човекот си беше и ќе остане најдобар!!!!!!!
Evil Chuck Is The One!!!!!!!!!!!
 

Ш Т Е Т Н И К

Досадија
Член од
18 февруари 2008
Мислења
633
Поени од реакции
25
Уште еднаш ќе кажам "пред време умре" али и времето шо го помина на овај свет изгради историја. Според мене Death се богови нема ниту едем бенд шо можи да му се приближи или да ги копира затоа што беа уникатни. R I P Чак:(
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Во оваа тема ќе се зборува само за таткото на дет металот, кој никогаш нема да се заборави - Chuck Schuldiner:music3:

"SUPPORT MUSIC, NOT RUMORS" - Chuck Schuldiner

Како за почеток можам да кажам дека никогаш нема да се роди ваков човек, кој ни недостасува на нас фановите и во нашата и во светската метал-сцена. Човекот си беше и ќе остане најдобар!!!!!!!
Evil Chuck Is The One!!!!!!!!!!!

Прибидејќи веќе си ја отворил темата и ништо посебно не си кажал за него, а мене ме мрзи да преведувам, повелете:

http://metalstorm.ee/bands/bandmember.php?member_id=116
 

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.680
Поени од реакции
42
Добра мисла друже!!! Чак ја гледаше и создаваше музиката на начин каков што никој досега не успеал да направи и со тоа остави голема трага во водите не само на металот, туку и на музиката воопшто.R.I.P. Chuck we'll never forget you!!! \m/
 

Ш Т Е Т Н И К

Досадија
Член од
18 февруари 2008
Мислења
633
Поени од реакции
25
Ме интересираше кој албум од горенаведените ви е омилен ?
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.276
Поени од реакции
1.494
1998: The Sound of Perseverance

Иначе стварно секоја чест на човекот. Го основа најдобриот дет метал бенд. Се бореше со ракот доооолго време и на крај поради немање на доволно средства за операција, почина. Death беа уникатни и едни од поомилените бендови.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.193
Поени од реакции
7.673
РИП и од мене, не сум многу по овој стил на музика ама Death ми се ок...
 

Ш Т Е Т Н И К

Досадија
Член од
18 февруари 2008
Мислења
633
Поени од реакции
25
Искрено најомилени албуми ми се Leprosy и Spiritual Healing а инаку сите албуми му се ремек дела. Тоа вистина шо се бореше со ракот али не умре ради то шо немал средства ради то шо нејкеше да се откажи од кариерата. Гледајте го последното интервју во него Чак изјавува дека никогаш нема да престани да пее. Има уште многу да се пишува ама ме мрзи позз:helou:
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
1998: The Sound of Perseverance

Иначе стварно секоја чест на човекот. Го основа најдобриот дет метал бенд. Се бореше со ракот доооолго време и на крај поради немање на доволно средства за операција, почина. Death беа уникатни и едни од поомилените бендови.
The Sound of Perseverance - Дефинитивно мојот најомилен албум од Death
 

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.680
Поени од реакции
42
Spiritual Healing ми е омилен албум у метал и у музика воопшто, а е најпотценет албум од Death. Инаку натака места не можам да бирам зашто Death за мене се единствен бенд кој нема утнато албум. Ремек дело!!!
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
66
Death- Најоригинален бенд.
штета шо ваквите бендови трагично завршуваат:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom