Chuck Schuldiner - "The Father of Death Metal"

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Пак овој еј. Дечко жими се подосаден си од дете коа вика ГОТОВО после какање за да го избришат. Ај иди шетај по теми кај шо моеш нешто паметно да на пишеш (хм....има ли такви бе) и земи си ги SlipKnocK со тебе нека те Knockаат у задницата.
Немој Перо опасен е дечково ќе ни донесе у Скопје ФРАНКФУРТ МАФИЈА мамата ќе ни ебе х) Туку у последно време се дрогирам со SYMBOLIC! ЛЕЛЕ КАКВА ПЕСНА ААААААААААААААААААААААААААААААА! :)
 

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.685
Поени од реакции
43
Немој Перо опасен е дечково ќе ни донесе у Скопје ФРАНКФУРТ МАФИЈА мамата ќе ни ебе х) Туку у последно време се дрогирам со SYMBOLIC! ЛЕЛЕ КАКВА ПЕСНА ААААААААААААААААААААААААААААААА! :)
Па нема лабаво бе брат. Чак е:)
 

antitalent

idiotizam i renesansa....
Член од
22 јануари 2009
Мислења
182
Поени од реакции
6
како може за овој тема да сте отвориле...
ама баш ич не ми се свиѓа,уствари не можам да го сварам,поарно ќе се отепам отколку да го слушам...
znaci ako tebe ne ti se svigja ne komentiraj bidejki chuck e tatkoto na death metalot a slipknot so napraile!?go izdrkale na scena wow i golem bend se...:nenene:
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Овој е ЗАКИ сигурно! Иначе дај не сери и губи се од темава! Не си достоен да јадеш гомна за легенди! А ако незнаеш кој е Чак побарај на нет....
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Овој е ЗАКИ сигурно! Иначе дај не сери и губи се од темава! Не си достоен да јадеш гомна за легенди! А ако незнаеш кој е Чак побарај на нет....
нема на нет ништо за него ,затоа што е никој и ништо...
 
C

cige

Гостин
Немој Перо опасен е дечково ќе ни донесе у Скопје ФРАНКФУРТ МАФИЈА мамата ќе ни ебе х) Туку у последно време се дрогирам со SYMBOLIC! ЛЕЛЕ КАКВА ПЕСНА ААААААААААААААААААААААААААААААА! :)
Се по женски список ќе ти ебе:pos2:
 
Член од
13 февруари 2009
Мислења
12
Поени од реакции
2
Ako Chuck e nikoj i niso ondak ti si i pomalku od toa... Slusaj si so sakas ama ne vregaj necij trud i posveta niz cel zivot da napravi neso i so toa da bide influenca na mn mn mn denesni bendovi... Zaso batkata napravil mn i izmislil nov zanr ili barem bil eden od prvite koi go svirele, a toa ne e ic lesno ,zatoa ne moes da kazes deka Death si nemale veze... A da, i slusni go na spirit crusher (ako uopste ja znaes pesnata) delot koa pocinja bubanjot u 5/8 i 6/8 taktovi (ako uopste znaes za so zboram) i ponatamu koa idat gitarite pa ke viis deka i ne sekoj moze da gi isviri Death... :salut:
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
нема на нет ништо за него ,затоа што е никој и ништо...
Eпа со интелегенција на амеба не се наоѓа нишо џабе ти е нет!
Се по женски список ќе ти ебе:pos2:
добро ај чао

Иначе момци! Вчера баш слушав контрол динајд, ама мене лично поише ми се свиѓа Чак ко вокал.... кој бенд ви се свиѓа поише, контрол или дет?? :)
 

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.685
Поени од реакции
43
Eпа со интелегенција на амеба не се наоѓа нишо џабе ти е нет!

добро ај чао

Иначе момци! Вчера баш слушав контрол динајд, ама мене лично поише ми се свиѓа Чак ко вокал.... кој бенд ви се свиѓа поише, контрол или дет?? :)
Дет бе баба:):)
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
Се по женски список ќе ти ебе:pos2:
Човече сваќаш дека како ти тргнало цел форум на глава ќе ти се качи па ондак недај боже ти да налеташ на некој.


Ako Chuck e nikoj i niso ondak ti si i pomalku od toa... Slusaj si so sakas ama ne vregaj necij trud i posveta niz cel zivot da napravi neso i so toa da bide influenca na mn mn mn denesni bendovi... Zaso batkata napravil mn i izmislil nov zanr ili barem bil eden od prvite koi go svirele, a toa ne e ic lesno ,zatoa ne moes da kazes deka Death si nemale veze... A da, i slusni go na spirit crusher (ako uopste ja znaes pesnata) delot koa pocinja bubanjot u 5/8 i 6/8 taktovi (ako uopste znaes za so zboram) i ponatamu koa idat gitarite pa ke viis deka i ne sekoj moze da gi isviri Death... :salut:
Не се мачи чоек на кого ќе објаснуваш...на SlipKnock man овде што а некој му каже нешто против он одма почнува да се фура колку бил јак...:uvo:

А иначе Томи....и двата бендови се добри. Али басот на TFAOE е нешто неверојатно.
 
Член од
13 февруари 2009
Мислења
12
Поени од реакции
2
jbg brat... aj moz ke sfati nekoj den... :)
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
И мене дет :) У Фрагил ме нервира вокалот....ептен е лигав х)
 

Ш Т Е Т Н И К

Досадија
Член од
18 февруари 2008
Мислења
633
Поени од реакции
25
Иначе момци! Вчера баш слушав контрол динајд, ама мене лично поише ми се свиѓа Чак ко вокал.... кој бенд ви се свиѓа поише, контрол или дет?? :)
Све шо е олдскул од фазон на дет ме биндсува :helou:
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
нема на нет ништо за него ,затоа што е никој и ништо...
Тебе те има бе на нет? :)
btw, ни Чак Норис не може да го постигне тоа што го постигнал Чак во метал музиката.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom