Call of Duty: Black Ops

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Абе јас те разбрав за мултиплеер дека зборуваш. Синглот не е ни битен со колку куршуми го играш, и со 30 да ти дадат пак ќе ја изиграш некако.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Значи знајш да ја тупиш.

Толку куршуми има овде, има во MW2, има и во други игри што ги има на конзоли и на ПЦ (Во Sniper Ghost... снајперот носеше по 200 куршуми). На пц верзијава бaрем требало да го намалат максималниот број на куруми, да бил 200 до 300. Ама ете останал како за на конзоли. Во CoD4MW макс беше 300 и нешто.
Tака е бидејќи конзолашите се нубови :baeh:
 

sveznajko

Random nobody
Член од
17 август 2006
Мислења
522
Поени од реакции
101
До сега сите игри ги играм на 1080p и немам никаков проблем како што спомнуват дечките
Има позади на секоја од игрите , во жолто квадратче , кои резолуции ги поддржува .
Повеќето поддржуваат 1080P , ама има и такви што не поддржуваат (na pr. Modnation racers)
 

fixXx

IoSonoInterista
Член од
26 август 2010
Мислења
157
Поени од реакции
15
Ај ако може некој пачот по пп да ми го прати , фала однапред
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Tака е бидејќи конзолашите се нубови :baeh:
Не е така ... Ај да те видам играј ја КОД со гејмпад без ауто аим против некој со маус и тастатура. Нема еден да убиеш. Ја имам играно КОД и на ПЦ и на ПС3 долго време па така да не сум нуб на двата система, одлично играм посебно на ПЦ.

--- надополнето ---

А да и сите игри што ги имам подржуваат мислам 1080п. ΜW2 многу подобро ми изгледаше на фул ХД 37инчен телевизор на ПС3 одколку на ПЦ со фул ХД 23 инчен монитор.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Значи знајш да ја тупиш.

Толку куршуми има овде, има во MW2, има и во други игри што ги има на конзоли и на ПЦ (Во Sniper Ghost... снајперот носеше по 200 куршуми). На пц верзијава бaрем требало да го намалат максималниот број на куруми, да бил 200 до 300. Ама ете останал како за на конзоли. Во CoD4MW макс беше 300 и нешто.
Кајмене 30/300 имаше ? Незнам оти кај тебе 30/630. :) Ја поминав оваа мисија пред некој час и убаво се сеќавам.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Dali moze i na PC da se otkluci taa arkadnata igra so zombite?
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Да кога ке ја превртиш имаш уште една мисија со зомби во пентагон :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Која е таа АРКАДНА игра? Нешто како на флипери? :)

Има стази со зомби за РС
Во менито кога седам на столчето кликам на наизменично на пук и нишан на џојстик и станува од столот. Одам позади столот има комјутер пишам DOA и се уклучува.


Премногу е заразно стигнав до 18 лвл :) Ама за на пц барам како е незнам....
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
33
Поени од реакции
4
Едно не ми е јасно, Како може играва да нема лаг на конфигурација послаба од мојата, истата игра (инсталациски) е инсталирана и на двата компјутера...
 
Член од
10 април 2010
Мислења
385
Поени од реакции
121
Јас еднаш ја „свртев“ и се` си беше во ред. Почнав пак да ја играм, сега сецка КОРНЕ!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom