C# Книга/CD на македонски јазик

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
немам време да ја симнам пошо одам на полагање.. али ке ја расчепкам штом ке можам

П.С ако толку сакате на македонски книги од факултет можам да земам одредени предавања како и примери решени задачи вежби и слично - се на македонски... материјалот е опширен т.е можам да најдам за c++ java интернет програмирање бази во SQL 2000 и 2005 оперативни системи мрежи архитектура на мрежи архитектура и дизајн на системски софтвери делфи и друго.
I would aprecciate that...
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
346
Поени од реакции
146
OK, супер обид, знам дека имаш ептееееен голема желба ова да го направиш и ти посакувам истрајност и да го завршиш проектов до крај.

Сепак ќе ти кажам дека не си тргнал по најсоодветниот пат. Јас еве го читав текстот од првиот дел и се трудев да го прочитам како почетник. Тоа што го видов беше обичен збир од текстуални наредби итн. Ќе речеш „понатаму детално е објаснето“. Сепак ако тебе ти е цел почетници да го учат ова сигурно дека ќе треба да дадеш соодветен вовед во твојата книга.

Еве некој малку подобар туторијал! од твојот http://www.csharp-station.com/Tutorials/Lesson01.aspx

Ти правиш ТУТОРИЈАЛ...не е ова книга ;) ОК?
:) со ТУТОРИЈАЛ све започнува... Програмскиот јазик неможеш детално да го ОБЈАСНИШ како некоја приказна во СТАНДАРДНА Книга... Да... Ова е еден вид на ТУТОРИЈАЛ и твојот линк е добар, само 1 работа... Кажи ми колку проценти од македонците разбираат англиски...? и кажи ми дали некоја БУДАЛА (со исклучоци) ќе чита туторијали од по 1000+ страни??
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Значи кај ти дава чоекот линк за да си прочиташ, ти љубезно му викаш да иде у пичку матер.Ако незнаеш англиски добро ондак не се ни труди да го учиш.Камо ли да се вработуваш.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.103
Поени од реакции
5.760
:) со ТУТОРИЈАЛ све започнува... Програмскиот јазик неможеш детално да го ОБЈАСНИШ како некоја приказна во СТАНДАРДНА Книга... Да... Ова е еден вид на ТУТОРИЈАЛ и твојот линк е добар, само 1 работа... Кажи ми колку проценти од македонците разбираат англиски...? и кажи ми дали некоја БУДАЛА (со исклучоци) ќе чита туторијали од по 1000+ страни??
Оние што се на возраст од 18 до 29 години - сигурно едно 90%. Ако не и више.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Ја имаш збирката во електронска верзија?
збирката електронски ја немам само шечатена верзија. ако ти е за задачи и слично сега симнав и предавања и вежби и решенија и задачи од колоквиуми од оваа година + деновиве ке ги земам предавањата и вежбите кога ја учев Ц++ па може да ти дадам се на МСН/скајп или шо и да е

сега ептен се брзам
 

back_rest

ex mod coder
Член од
19 јули 2006
Мислења
1.590
Поени од реакции
106
:) со ТУТОРИЈАЛ све започнува... Програмскиот јазик неможеш детално да го ОБЈАСНИШ како некоја приказна во СТАНДАРДНА Книга... Да... Ова е еден вид на ТУТОРИЈАЛ и твојот линк е добар, само 1 работа... Кажи ми колку проценти од македонците разбираат англиски...? и кажи ми дали некоја БУДАЛА (со исклучоци) ќе чита туторијали од по 1000+ страни??
Ах бе дете...
Може може, и те како може. Програмскиот јазик со неговата граматика, синтаксичките правила, семантичките форми и воопшто парадигмите се теоретски ствари кои се разработуваат во темелни длабочини. Концептот на команди, примитиви, класи, пакети и слично, се баш такви ствари кои го почнуваат разработувањето на програмскиот јазик од ниво 0. Секако нели дека ретко кој би му затребало тоа, али за оние кои тоа им е работа, овиe граматики и формални јазици се must.

Значи, прај разлика меѓу егзактен tutorial, jump-start tutorial и сеопфатно простудирање на програмски јазик.

За материјалчево твое што го спремаш, ете дека си млад и ентузијастичен, имаш почит од мене ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom