Bushcraft

Клошар.

Еднаш бев 4NHK0.
Член од
6 јуни 2014
Мислења
965
Поени од реакции
850
Интересно како демонстрација, ама ќе умреш од смрзнување или од глад ако го правиш истово со зелено дрво како типот, инаку предобро како финта.
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Denes na Discovery ke pocne Alaskan Bush Peoples. :)
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Интересно како демонстрација, ама ќе умреш од смрзнување или од глад ако го правиш истово со зелено дрво како типот, инаку предобро како финта.
Во секој случај добар доказ дека "батонинг" може да се направи и на умен начин. И убаво се потенцира една од основните намени на ножот, дека е алатка за правење алатки:).
 

Клошар.

Еднаш бев 4NHK0.
Член од
6 јуни 2014
Мислења
965
Поени од реакции
850
Во секој случај добар доказ дека "батонинг" може да се направи и на умен начин. И убаво се потенцира една од основните намени на ножот, дека е алатка за правење алатки:).
Па да, кога ќе видиш дека мало парче дрво може да се користи како секра или клин, се разбира, направено е о помош на слипџонт со сечло од 6-7cm.
 
Член од
17 јануари 2015
Мислења
21
Поени од реакции
23
еве и од мене еден мал придонес за ваа тема,вија двете се чалнати од други страни,а тоа ,,char cloth'' и тоа од бик упаљачот се мои направии ;)


и сеа да го сликам мојто,почекајте троа...[DOUBLEPOST=1421528157][/DOUBLEPOST]борина,шпиртус,коруба од бреза, ,,чар клот'' и таквоа од бикче
SAM_0151.JPG ваа е извадена од видео затоа така изгледа,неможеф никако да а фанам у моментот каа маа искри SAM_0168.JPG SAM_0172.JPG SAM_0171.JPG
 
Последно уредено:

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Не. Никако да излезам во природа кај што има брези тој период.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom