Bundesliga

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Седи мирен, цело лето се жалеше за Леверкузен како пропаѓаат, ти реков дека ќе бидат јаки и еве ги моментално појако играат и од Лајпциг и Дортмунд. Иначе со Ролфес и Кислинг да не беа појаки? Курац појаки биле, сега се малку појаки и имаат поширок состав. Шалке се исти, но помлад и поперспективен тим имаат сега, со добар млад и амбициозен тренер. Волфзбургг да, послаби се. Дортмунд најјаки беа сезоните со Клоп кога освоија германско и играа финале ЛШ, сега послаби играчи, но поголем состав со поизедначени играчи. Требаше подобри играчи да купуваат, не да ги враќаат Шахин, Геце,за Ширле потрошија над 20 мил.евра, за Топрак исто околу 20 мил.евра. Земаат играч како Дембеле кој по една сезона плаче и им прави проблем за трансфер. Па ова ни во Леверкузен, нити Гладбах, нити Вердер се нема десено, толку проблеми да им прават играчите како Дембеле и Обамејанг што правеа. Ги ебаваат како сакаат. Обамејанг даваа автограми со соиграчите на фановите на Дортмунд, Санчо и некои други исто беа, некаков собир со фанови, и на сред тој собир се пушта на Инстаграм со Санчо и се лигави да го носел во Лондон. Додека Дортмунд играат бундеслигашки натпревар, тој со другарите си игра мал фудбал во дрес од Дембеле :pos:
Ако ништо друго барем земаа 213 мил.евра, преемногу пари за двајцата и сега ако не ги искористат летово тие пари правилно тогаш нека си дадат отказ цела управа. Или и тогаш ќе бидат криви некои други за неправилно искористени 213 мил.евра? :pos:
Тоа со Тухел што се испокараа се од таму почна кризата и погрешните купувања, слабите игри итн., а не како Игорче што вика Бош не требало да го чуваат толку долго време. Со разделбата од Тухел почна падот. Тухел да го оставеа на мира да си работи работата ќе беа тимот што го знаеме што беше под Клоп порано, со убав и атрактивен фудбал, немаше сега ова да го гледаме што го гледаме, едвај акција створуваат.
Нема што да анализираш, доволно е да видиш како поминаа оваа сезона у ЛШ/ЛЕ.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.967
Поени од реакции
25.281
Лукман влезе второто полувреме и со убав гол го реши натпреварот и донесе 3 значајни бода за Лајпциг во гостувањето во Гладбах.

Еве го голот

Ademola Lookman's "stubbornness" forced through a deadline-day loan move to RB Leipzig against Everton's wishes, says Toffees manager Sam Allardyce.

Lookman, 20, joined the German side on Wednesday on a deal until the end of the season, despite Allardyce saying earlier this week that he would not go.

"It is one of the most unusual situations I've been in," said Allarydce.

"We got some deals for him but he was adamant he chose Germany."

Allardyce says Everton tried to "persuade" Lookman not to make a move that he thinks is a "big challenge" for the player's development.

"His stubbornness meant he got his own way," said the former England manager. "I hope he proves us all wrong."
Алардајс сакал да го задржи играчот во Евертон, а не му даваше шанса. Ниасе, Боласи и слични добиваат минутажа.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347
Што го величиш па ти Тухел, добар е нема што ама ако не оди човечки со цела управа раскаран и стручен штаб, а и во тимот имаше противници, епа другар како во секое друго работно место ќе мора да си одиш. Баерн има среќа што има толку силен тим за во Бундес не им треба тренер. Со Карло ја утнавте а сега Јуп на 72 години ќе стабилизира. Со сила го тераат и вгодина да седи на клупа место да си ужива во пензијата. Затоа не кажувај многу за тренерските одлуки на Дортмунд. До Бош беа сјајни со Клоп и Тухел. Ако Баерн е толку загреан за него нека си го земе. Дортмудн ќе оди за Нагелсман.

Иначе солиден секс им удрија на Шалке :sekc::aplauz:
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Иначе солиден секс им удрија на Шалке :sekc::aplauz:
Си заслужија Шалке сеир за денес, ама ме потсети сеа на утакмицата со Дортмунд крај на ноември, никогаш нема да ја заборавам. Ја глеав у паб у Минхен, и на мое изненадување сите у пабот навиваа за Дортмунд бе, јас бев убедена дека не ги сакаат пошто нели ривали, ама си имаат изгледа и со Шалке некое ривалство. Како и да е, само јас навивав за Шалке (пошто нели Вардар :icon_mrgr:) и се исплашив да не ме затепа некој, ама нема шанса бре, тоа ти се германци, ми фаќаа малце сеир пошто губеше Шалке 4-0, али у второ како им влегоа, штама настана у пабот, само јас ко прав балканац навивав :icon_lol:
Ептен епик утакмица нек си ебе матер..

И после тоа Баерн го изеде од Гладбах :facepalm:

Иначе утре ако тепа Франкфурт, ќе ве претрка и нив и вас на табела :icon_lol:
 
Последно уредено:

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600

Јак натпревар беше
Зачудувачки Вердер играат напаѓачки фудбал ги гледав и против Баерн исто кога изгубија 4-2.

Левергузен гузи браќа мои.:cool: Штета што на лето ќе се растури тимот.:(
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.620
МАРИО ГЕЦЕ. :vozbud::vozbud::vozbud: Многу ми е мило за ликот што полека се враќа со 100 % сили на теренот, омилен играч ми е од СП 2014.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.338
И Ројс се врати на терените денес, после 8 месеци пауза.
 
Член од
18 октомври 2011
Мислења
108
Поени од реакции
52
Абе батшуаји ли е обамејанг ли е,слични голои и салто прај


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347
Абе батшуаји ли е обамејанг ли е,слични голои и салто прај


Sent from my iPhone using Tapatalk
Батуш пред царот. Овој има многу повеќе да понуди, знае да се вклопи во игра, да задржи топка да даде пас. Ако може Дортмунд да го купи макар и за исти пари за кој го даде Оба ќе биде добро засилување.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom