Bundesliga

R

red.devil

Гостин
Батуш пред царот. Овој има многу повеќе да понуди, знае да се вклопи во игра, да задржи топка да даде пас. Ако може Дортмунд да го купи макар и за исти пари за кој го даде Оба ќе биде добро засилување.
Ваљда не си озбилен.[DOUBLEPOST=1518288006][/DOUBLEPOST]
Игорче ко да е од управата на Дортмунд, секој нивни потег е екстра за него. :ROFLMAO:
На кого личи? :D
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Батуш пред царот. Овој има многу повеќе да понуди, знае да се вклопи во игра, да задржи топка да даде пас. Ако може Дортмунд да го купи макар и за исти пари за кој го даде Оба ќе биде добро засилување.
:pos::pos::pos::pos::pos:
 
Член од
18 октомври 2011
Мислења
108
Поени од реакции
52
Па после Лева и Ауба(да не плачеше за трансвер) батшуаји одлично се фклопи,во право е игорЧЕ.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347
Освен смајлинзи може нешто детали? По тоа што го видов од Батуш, тој има многу што да понуди. Царот исто не е за фрлање никаде не викав, едноставно квотата на Обамејанг е феноменална. Батуш ако може да покаже таква квота, а може, ќе биде апгрејд затоа што покрај головите има и играчки способности. Тука се некаде али овој е 24 а другиот 29 години. Има потенцијал за поќе во Батуш. По мое тешко Челзи да го даде ете до 50м нека е.[DOUBLEPOST=1518293161][/DOUBLEPOST]
Игорче ко да е од управата на Дортмунд, секој нивни потег е екстра за него. :ROFLMAO:
Мислам дека околностите беа лоши за Дортмунд ама извади многу. Искешира за незадоволен играч кој веќе немаше никаква мотивација и го замени со одличен играч со огромна мотивација. Влето ќе видиме како ќе биде на таа позиција ама со Батуш може да се спаси сезоната.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347
Во два партии видов повеќе добиени дуели со глава, одлични пасови, примање топка со грб кон гол и градење/бранење на топката него во над 150 од царот. Оба беше гол машина, тоа не е спроно, ама Батуш ако држи слична квота има уште плус работи да понуди. Не знам што не е јасно. Дали не е така? И да, на крај напаѓачот се мери по головите.
 
R

red.devil

Гостин
Така е игорче, така е... Само дортмунд знае да процеи играч. Сите други се со главата затрупани во песок.

Настрана тоа што е САМО позајмица. Не се форсирај толку, и онака нема да ти чини коа ќе му заврши.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347
Кој се форсира, кажав само дека би било супер да остане иако шансите се мали. Ме читаш ли добро?

Прашај ги Топџиите како помина царот против Тотенхем. Го немаше. Не е критика ама треба да го полнат за да пукат. Батуш има и плус што да понуди. Ја би те замолил да кажеш нешто аргументативно, ме интересира. Ја не реков дека секојпат сум во право, признавам и други аргументи. Ама не читнав досега такви.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
@Uli Hoeneß
Како ти се свиѓа Тах сега после оваа текма денес со Херта ??? Калу мисли за Леверкузен игра, реагира ко мртов Фоча од стотину лета у шеснаестерец.

#ИстСоСуле #НеСеЗнаеМладиСе.

ПС. Унион 3-1 Фортуна. :P:cool:
Унзере Либе, Унзере Маншафт, Унзере Унион.:drk::drk::drk:
 
Последно уредено:

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347
Батуш по секоја цена мора да се купи.
 
Член од
18 октомври 2011
Мислења
108
Поени од реакции
52
Ако не е со опција за купуење (тоес ако не договориле цена веќе)ќе не одерат ако вака продужи..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347
Ако не е со опција за купуење (тоес ако не договориле цена веќе)ќе не одерат ако вака продужи..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Вацке кажа дека сакале да направат со опција за купувања ама Челзи не се согласи или бараше опција за купувања а Дортмунд не се согласува за одкупни клаузули. Многу тешко ќе биде и на крај не знам што сака играчот. Ќе има понуди од јаки клубови. Ко ќе ми текне дека го бараа Жиру :popce: среќа што сакаше да остане во Лондон.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.322
Море глумат лудило и овие Челзи, не знам зошто инсистирале да нема клаузула за купување кога очигледно е дека не им беше во плановите...дебили.

Ај ќе видиме до душа новиот тренер дали ќе го има Мичи во плановите, али свака част за Дортмунд за оваа полусезона добија топ играч....е сега ако остане Мичи во Челзи догодина...богами Дортмунд ќе мора да бираат добра замена...[DOUBLEPOST=1518737764][/DOUBLEPOST]:pos: последните страни и хејтот за Мичи :ROFLMAO: :pos:

А бе 50 гола да даде сезонава пак ќе го хејтаат :ROFLMAO:

Меси да ја имаше статистикава на Мичи овие пар недели до сега сите ќе свршаваа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom