Bundesliga

Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Sluchjano ja nema gledano.
Автоматски споено мислење:



A imash nekoj dokaz za ova osven slucajni troll fudbal teorii?
Кој рече дека не е оправдано продолжението? Сигурно не го дале од око 10+ минути, а и сигурно СЛУЧАЈНО се погодило баш на последната утакмица да има такво продолжение.

Околу доказот ќе излезе Фетаи на прес за некој ден.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Го седнале најдобриот играч на клупа оти ИМАЛО шанса да се доповреди па не ќе можеле на лето да го трејдаат.
za drugoto ok, ama ne znam od kade se pojavi toj muabet deka ne go igrale bellingham od strav da ne mozat da go prodadat. ne igrase deka bese povreden, uste prethodno imase problem so kolenoto. ne mozes da igras so povreden igrac, i nekako da go nateras da startuva ke ti igra so 80% intenzitet i zacabe si go stavil. na klupa sedese cisto kolku da bide so soigracite, ne deka bil opcija.

@Aleksandar91

vo prvite dve ligi vo germanija nikogas ne sum videl somnitelen natprevar, a niz godinite sum gledal preterano kazano eden milion utakmici. ne deka se mnogu pocesni ednostavno ne vredi. nekoj koga mesti sekogas gleda da izvadi sto povise pari so sto pomal vlog, zaradi toa takvi ligi ne se isplatlivi. igracite imaat ogromni plati, i vo 2. bundesliga ima igraci koi dobivaat 2 milioni evra godisni, vo mizerni klubovi imas dosta igraci so plata od pola milion, pa mnogu tesko i skapo bi bilo da organiziras mestenka. mestenki tesko se krijat, igracite za sve zboruvaat so soigracite, pa i da najdis 2-3ca koi bi sakale da mestat vo 2. bundesliga problem e sto lesno ke doznaat drugite i moze da iskoci na videlina i da ima posledici. isto problem e sto ako namerno bi igral loso lesno ke gi izgubis mestoto i so toa ke ti padne karierata koja veke ti nosi dobri pari.

vo makedonija prikaznata e skros druga, pogolemiot del od igracite igra za ispod 1.000€ mesecno duri vo 1. MFL, za vtora da na zboruvame, i poveketo ne znaat dali slednoto leto pak ke imaat angazman ili ke treba da rabotat na benzinska ili vo burger king. baska ne sme vo fokusot na FIFA/UEFA deka sme fudbalska vukojebina. site znaat deka se mesti, dali zaradi pari ili 3 za tri 3 ili od druga potreba i nikomu nisto. ako ima kazat deka treba da izgubat ke izgubat bidejki im go kazuva toj koj im ja plaka platata i koj mozda ke im dade nov dogovor. ako imaat sreka ke im frlat i pari.

toa e razlikata megu makedonija i germanija. za makedonija site znaeme deka se mesti, samite igraci koi gi poznavam toa gi priznavaat, licno sum imal situacii koga mi rekle deka treba da izgubat. znaci za makedonija ne e glasina ili mislenje nego e fakt.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.229
Поени од реакции
6.710
Кејн си отиде од Тотенхем, ама Тотенхем никако да си отиде од Кејн, па ја пренесе цела лузерска карма на Баерн. Ај може ќе влезе у второ, ќе закачи 2 гола како Пепе против Гимараеш :D

Каков гол на Олмо, играчиште секоја чест


 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.659
Баш преге се смеевме, замисли ситуација Кејн има шанса уште првиот ден да се закити со трофеј и да не освојат Баерн :pos:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.620
Добро бато, на 4тиот пат разбравме дека Олмо играше за Динамо и дека зборува малку хрватски. Ќе преживееме до крај да не слушнеме уште еднаш.
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
626
Поени од реакции
1.207
Виа црнците у Леверкузен се едни од поглупите црнци шо одат на земјата.

А ја па од црнец мозок барам, на тоа и да му пресадат мозок, телото ќе му го отфрле..
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.659
Леверкузен игра подолго време добар фудбал,не само сезонава. Каков Реал, будала е ќе се расправа со ѓупштаната, нека си седи Германија арен си е :D
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.618
Поени од реакции
18.089
Леверкузен игра подолго време добар фудбал,не само сезонава. Каков Реал, будала е ќе се расправа со ѓупштаната, нека си седи Германија арен си е :D
Хахахахах, па Чаби ги извади од гомна лани, кога дојде тој 17 то место беа и завршија 6 ти на крај.
 
Член од
14 август 2022
Мислења
689
Поени од реакции
709
Леверкузен игра подолго време добар фудбал,не само сезонава. Каков Реал, будала е ќе се расправа со ѓупштаната, нека си седи Германија арен си е :D
Каде бе Леверкузен играл добар фудбал???
Задњи пут добро играа кога тренер им беше Роџер Шмид, а во напад им играа Чикарито и Кислинг.
Од тогаш Леверкузен има сменето 1557463 тренери.
Секако поорганизиран и подобро воден клуб од Купи-Продај Дортмунд.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom