Bundesliga

Член од
5 март 2018
Мислења
15.348
Поени од реакции
16.941
Наредно коло Баерн - Дортмунд :vozbud:
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.145
Поени од реакции
5.511
:pos:
Секако, ако Сити игра шах тогаш да.
ke vidime naskoro. spored mene city e precenet slicno kako sto e i paris iako city sekako ima podobar tim od paris. city e odlicen tim za liga, verojatno poslednite godini najdobri vo toj segment, ama za KO natprevari ne se mnogu dobri, tuka im davam prednost i na bayern i na real. ne zacabe tim na pep odamna nema osvoeno liga sampioni. plus ovoj pat im e sto go imaat haaland, so toa napred se pomalku predvidlivi vo sporedba so prethodno. sekako bavarcite gi gledam samo kako blagi favoriti, nuanci se vo prasanje, ne deka se za klasa podobri.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.285
Поени од реакции
108.335
ke vidime naskoro. spored mene city e precenet slicno kako sto e i paris iako city sekako ima podobar tim od paris. city e odlicen tim za liga, verojatno poslednite godini najdobri vo toj segment, ama za KO natprevari ne se mnogu dobri, tuka im davam prednost i na bayern i na real. ne zacabe tim na pep odamna nema osvoeno liga sampioni. plus ovoj pat im e sto go imaat haaland, so toa napred se pomalku predvidlivi vo sporedba so prethodno. sekako bavarcite gi gledam samo kako blagi favoriti, nuanci se vo prasanje, ne deka se za klasa podobri.
Значи тоа дека може да пројде Баерн или некој друг против Сити во нокаут меч си стои, ама дека Баерн има подобар тим од нив тоа ќе си го прашам Ѓуро. Башка огромна е разликата меѓу Пеп и Нагелсман за кого лично сметам дека не е баш квалитетен тренер за да води тим од рангот на Баерн. И лани Баерн имаше осцилации во лига ама конкуренцијата знаеме каква беше, еве оваа година исти курац само Дортмунд не кикса толку често и ете го епилогот, егал сезона.

Ќе видиме ај, свашта може да се деси за 2 недели, повреди мовреди а у...
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.264
Поени од реакции
21.641
Драматично во Минхен.

Gesendet von meinem SM-S901B mit Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.348
Поени од реакции
16.941
Сакам Сити да испаднат оти не ги можам од стално ама реалноста вика друго, Баерн не дека не можи да ги испадни, во нокаут меч секој секого можи да го победи ама моментално нема Баерн играчки кадар да се натпреварува со Сити.
Мака мачат со треторазредни екипи од Германија, и не тоа не е од заситеност туку едноставно со тие играчи толку се можностите.
Сега со враќањето на Мане не знаеме колку е фит после повредата, ама сепак се појачани во напад, инаку мачење беа во напад.
Му треба класичен голгетер а Чупо Мотинг иако е играч за респект не е калибар за прв тим во Баерн.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Топ тренер во топ тим.
Заслужи повторно да се најде на голема сцена.

Некој во канцелариите знае фудбал. Некој плаќа повеќе од 20 милиони за тренерот на Брајтон, јебига.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.252
Топ тренер во топ тим.
Заслужи повторно да се најде на голема сцена.

Некој во канцелариите знае фудбал. Некој плаќа повеќе од 20 милиони за тренерот на Брајтон, јебига.
Е добро де, овие од Баерн платија 25 за тренерот на Ред Бул
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.285
Поени од реакции
108.335
Нешто се случило сигурно..
Со оглед на изданието против Леверкузен изгледа ја ебале работата у соблекувална, друго објаснување не гледам. Колку и да немам високо мислење за Нагелсман сепак во игра за титула е на сите фронтови, во ЛШ се уште немаат примено гол... Како и да е топ избор за Баерн е Тухел, далеку подобар тренер од Нагелсман.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Е добро де, овие од Баерн платија 25 за тренерот на Ред Бул

...ама, не го заменија сега за тренерот на Фрајбург, со должна почит и за Потер и за тренерот на Фрајбург, кој и да е.
 
C

confusion

Гостин
Без разлика, лудо време, луд фубал и многу пари. Ај што платија 25м за Нагелсман, цело време и они збореа за long term проект со него за сега одеднаш да го бркаат и да му плаќаат оштета, некое срање се има десено, не се сеќавам дека Баерн ги купил Абрамович. :D

За Тухел ми е ептен мило, на многу низок начин го избркаа од Челзи, сега во полуфинале ќе не избаци лагано.
Во дуелот со Сити апсолутно предност им давам на Баерн, Тухел си го кецка Пеп кај стигне и како стигне, а со Кансело и Дејвис на вингбекови има на ќелафкото потоп да му се деси.
Хајл Баерн!
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.037
Поени од реакции
25.418
Со оглед на изданието против Леверкузен изгледа ја ебале работата у соблекувална, друго објаснување не гледам. Колку и да немам високо мислење за Нагелсман сепак во игра за титула е на сите фронтови, во ЛШ се уште немаат примено гол... Како и да е топ избор за Баерн е Тухел, далеку подобар тренер од Нагелсман.
Не верувам резултатски дека е причината, пред финалниот дел на сезоната и не стои така лошо Баерн, сепак се 1 бод зад Дортмунд и се наоѓаат во четвртфиналето од ЛШ како и од Купот.
Нешто друго има, нешто што ќе дознаеме утре или следните денови.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.264
Поени од реакции
21.641
Тухел макс 2 години ќе остане па ќе се покара со сите и ќе го бркаат.

Gesendet von meinem SM-S901B mit Tapatalk
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.264
Поени од реакции
21.641
...ама, не го заменија сега за тренерот на Фрајбург, со должна почит и за Потер и за тренерот на Фрајбург, кој и да е.
Тренерот на Фрајбург со оглед на можностите што ги има е врв. Да беше слободен пола лига ќе го бараше.

Gesendet von meinem SM-S901B mit Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom