Bundesliga

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
15.933
Поени од реакции
20.661
Не знам колку јако ќе се врати после ова. Нека го спремаат Нубел за вгодина.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
30.548
Поени од реакции
58.924
Глупо прашање, ама дозволено им е да идат на скијање? Знам дека на пример во Формула 1 има договори во кои им се забранети екстремни спортови.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.808
Поени од реакции
24.825
Глупо прашање, ама дозволено им е да идат на скијање? Знам дека на пример во Формула 1 има договори во кои им се забранети екстремни спортови.
Па не е глупо прашањето. Сигурно ќе има такви прашања наскоро кон управата и тренерот.Завршена е сезоната за Лукас Ернандез и Ноер, а најверојатно и Мане ќе ги пропушти и двата натпревара против ПСЖ во ЛШ.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
30.548
Поени од реакции
58.924
Па не е глупо прашањето. Сигурно ќе има такви прашања наскоро кон управата и тренерот.Завршена е сезоната за Лукас Ернандез и Ноер, а најверојатно и Мане ќе ги пропушти и двата натпревара против ПСЖ во ЛШ.
Прашав зашто новите договори се многу полабави кон играчите, па си мислев да нема некоја промена.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
15.933
Поени од реакции
20.661
Прв пат не оди сигурно можно е да има клаузула во случај на повреда да не добива плата.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
15.933
Поени од реакции
20.661
Интересно на врвот.

Gesendet von meinem SM-S901B mit Tapatalk
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.255
Поени од реакции
12.418
Унион Берлин со 6 победи во 2023 година, пет во лига и една во куп. Само еден бод помалку од Баерн Минхен.

Еве еден добар текст за нив, стар е неколку месеци, но тоа не менува многу, станува збор за нивниот начин на работа. Можеби веќе сум го споделил и порано.


 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
15.933
Поени од реакции
20.661
Симпатичен клуб од источна Германија убајни што ги победија пластичните.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
13.526
Поени од реакции
14.161
Од денешниот меч :)
Алијанц Арена е одличен стадион. Атмосферата беше топ како на трибините така и на терен. Имаше навивачи од Бохум во голема бројка и баги гласничко беа.
Ме бендиса шо можиш да си купиш пиво внатре во секое време, нешто шо во Шпанија можиш да го сањаш :) Е сеа малце е зезнато шо не примаат кеш во стадионот никаде.
Сума сумарум јас си поминав одлично, карта начекав од втор маркет за 22 евра а имав одлична позиција. За споредба на ист блок на Метрополитано во Мадрид се спружив 150 евра.
IMG_20230211_132444.jpg

IMG_20230211_174125.jpg

IMG_20230211_172250.jpg

1676146089116.jpg

1676146279603.jpg1676146074704.jpg
 
Член од
5 март 2018
Мислења
13.526
Поени од реакции
14.161
Аууу дресовите на Дортмунд :ljubove:
Патем од кај излезе овој Адејеми, каков гол перна детето пред малку :vozbud:
Како ги копаат играчите Дортмунд свака част, рудник за таленти.
Автоматски споено мислење:

Еве го и со асистенција ама го почудив му ебав матер, се надевам не е сериозна повредата
 
Член од
23 август 2010
Мислења
37.211
Поени од реакции
102.962
Треба да му се искине тренерската лиценца на Чаби Алонсо ради тоа што Едмонд Тапсоба му пуца пенали.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom