Brooklyn Nine-Nine

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.976
Поени од реакции
55.041
Пробај ја и The Good Place на Шур ако не ти е гледана. Тука негде е на ниво на BNN, можеби за нијанса полоша ама пак се осеќа дека е негова серија и ако си ги глеал другиве вреди да ја пројдеш и оваа.

Иначе за мене Parks е најдобра серија од сите овие у кои што се спомиња Мајкл Шур, подобра и од The Office. Офис имаше higher highs ама и многу lower lows у споредба со Паркс која од крајот на прва сезона фаќа залет и од тогаш константно се подобрува и останува смешна до самиот крај. Плус ликовите у паркс се многу по лајкабл од тие у офис.

Ејприл Ладгејт >>>>> сите
Баш сакав да прашам за ова The Good Place, ќе ја симнам секако, и така ми требаат ситкомчиња за тепање време на работа. Иде следна на даунлоад.

Топ ми е паркс мене искрено, и се согласувам со кажаново дефинитивно, само што јас би ја одбрал офис пошто ја иам гледано 2-3 пати и цело време ми била исто смешна т.е со секое гледање посмешна. Паркс чекам да помине некое време за да ја подзаборавам, а верувам дека ќе ми биде дупло посмешна од првиот пат.

Енди Дваер е неповторлив лик. Не сум знаел дека Крис Прат е таква петарда.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
@Джонтра Вохохолта и останатите

Ако сакате слична серија на ова само 2 пати посмешна обавезно гледајте ја Psych, ликовите како да се ископирани од неа само во Б99 се значително потапа, според мене Шон Спенсер и Бартон Гас се најако дуо во вакви типови на комедија што сум начекал, исто имате и сериозен/арогантен шеф и убавица во која се застрескува главниот лик.
Хуморот е на доста повисоко ниво, многу од репликите на дуово се поврзани со филмови и серии(има многу епизоди кој се снимани во стил на некој од легендарните филмови како на пример Friday 13th, The Shining,Twin Peaks,The Good Bad and Ugly итн..) а од друга страна серијата има поозиблен пристап и прича(епизодите траат 40тина минути)
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.976
Поени од реакции
55.041
@Джонтра Вохохолта и останатите

Ако сакате слична серија на ова само 2 пати посмешна обавезно гледајте ја Psych, ликовите како да се ископирани од неа само во Б99 се значително потапа, според мене Шон Спенсер и Бартон Гас се најако дуо во вакви типови на комедија што сум начекал, исто имате и сериозен/арогантен шеф и убавица во која се застрескува главниот лик.
Хуморот е на доста повисоко ниво, многу од репликите на дуово се поврзани со филмови и серии(има многу епизоди кој се снимани во стил на некој од легендарните филмови како на пример Friday 13th, The Shining,Twin Peaks,The Good Bad and Ugly итн..) а од друга страна серијата има поозиблен пристап и прича(епизодите траат 40тина минути)
Ја знам оваа, ја имаше на тв едно време. Овие двајца ко Андре Виљаш Боаш и Рамиреш се исти. :D
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Title of your sex tape ми е уште смешно и тоа беа ретки случаеви кога серијава извлече хаха од мене, во таа една сезона што издржав да ја гледам. :D
Од Офис ус, може издржав две епизоди.
Од британската Офис и реално, она што ги почна ваквите типови на серии, 3-4 епизоди, во кои сакав да си збрцам вилушка во око од колку тоа беше несмешно.

Џејк ми беше кјут, таков трапав и малце подзакочен, со симпатичен глуп хумор, може и затоа највеќе изгледав од оваа серија, али сепак, другото ми беше мех.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Од серијава само овие 2ца вредат



И секако сексапилот на Сантијаго. :D Хуморот е тапа....
И Роза беше прејака додека не ја исфеминизираа. Типичен хардкор истсајд цајкан. :D

Иначе имам другарка иста Џина, КОМПЛЕТ ИСТА, ви се верува, не по физички изглед, туку лејка таква, како да не е во допир со реалноста :cuc: До 150 и назад ќе си живее.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Иначе имам другарка иста Џина, КОМПЛЕТ ИСТА, ви се верува, не по физички изглед, туку лејка таква, како да не е во допир со реалноста :cuc: До 150 и назад ќе си живее.
Да не случајно и говорот и е ист ко Џина, таков назален, мрзоволен?
Причина плус што не можев да ја смислам ко лик, ме нервираат такви флегмачи во муабет. :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Да не случајно и говорот и е ист ко Џина, таков назален, мрзоволен?
Причина плус што не можев да ја смислам ко лик, ме нервираат такви флегмачи во муабет. :D
А не, хиперактивна е оваа, си снима и тик ток видеа на 30+, гајле нема :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom