Brooklyn Nine-Nine

Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245


IMDB
Детективот Џејк Пералта (Andy Samberg) е доволно добар полицаец да не мора многу да работи или да се држи стриктно до правилата. Можеби поради тоа што има повеќе апсења од другите или затоа што постојано му угодуваат. Но сè се менува кога доаѓа новиот шеф на полиција, капетанот Реј Хот (Andre Braugher). Тој ќе го потсети “најдобриот“ полицаец дека мора да ја цени значката. По бројот на апсењата го следи детективката Ејми Сантјаго (Melissa Fumero). Ејми пораснала со седум браќа и сите се полицајци. Таа е прва девојка од семејството која носи униформа и е многу натпреварувачки настроена.

Со нив работат и останатите откачени детективи: Тери Џефордс (Terry Crews), Чарлс Бојл (Joe Lo Truglio), Роса Дијаз (Stephanie Beatriz), Џина Линети (Chelsea Peretti). Како креатори на серијата се појавуваат Dan Goor и Michael Schur познати по серијата "Parks and Recreation".
Засега омилена од новите серии. Три епизоди досега емитувани, сите три се цепки и конечно некоја нова комедија на која можеш подобро да се насмееш. Посебно јаки ми се Роса и Чарлс :pos:

Мислам дека се одлична актерска екипа, откачени, доволно луди за да те насмеат, но она што ме плаши се рејтинзите кои почнаа да паѓат, се надевам ќе и даде FOX зелено светло за натаки серијата си заслужува.
 
Член од
14 септември 2013
Мислења
112
Поени од реакции
43
Vtorata epizoda ne ja ni dogledav, ne prodolzuvam. slaboooo, predviduvam deka nema da ja obnovat za vtora sezona.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Lincoln Burrows и Mylo, вие мислам дека ги следевте рејтинзите/гледаноста

како стои серијава?
 
H

HoT IcE

Гостин
Лошо стои, вода у колена има. Шала на страна, катастрофа серија, уопште не е мој тип, и се ми е исфорсирано.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
пушти 1 епизода и ќе одлучиш,еби го рејтингот.


мене ми е онака релакс,ништо посебно ама за разонода е океј.
не ми е за гледање, веќе ја гледам и ми се свиѓа
туку дали ќе ја продолжат или ќе ја прекинуваат
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
не ми е за гледање, веќе ја гледам и ми се свиѓа
туку дали ќе ја продолжат или ќе ја прекинуваат
Ќе видиме за тоа, читав вчера и доделиле “додатни сценарија“ е сеа тоа колку епизоди плус значи од засега најавените 12 ќе видиме, обично 22 треба да има ако и дадат цела сезона, а за втора ќе видиме, рано е... :)
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Lincoln Burrows и Mylo, вие мислам дека ги следевте рејтинзите/гледаноста

како стои серијава?

Првата епизода стартуваше доста ОК, ама од втората натаму гледаноста катастрофално падна бидејќи во истиот термин стартуваа доста големи програми како The Voice (најгледаното музичко шоу), NCIS (најгледаната серија) и Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. (најгледаната нова серија засега).

Ваква е траекторијата на рејтингот по првите три епизоди:
2.6 -> 1.8 -> 1.4

Ако е за утеха, постојано расте во гледаност од својот lead-in, Dads:
2.2 -> 1.5 -> 1.3

Најгледаната серија во comedy block-от на FOX е New Girl со околу 2.0 рејтинг, така што засега изгледите за преживување и на Dads и на Brooklyn Nine-Nine не се многу големи. Иако FOX и нема некоја алтернатива, така што има некаква шанса да истераат барем една цела сезона.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.643
Gi izgledav 11te iskoceni, mene mi e smesna, neznam, izgleda mi se glease gluposti.
Dadov sansa na ovaa i Ground Floor.
Ke vidime do koga.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489


Ме чуди како нема отворено тема за серијава или па јас толку знам да барам. :icon_mrgr:

Има 5 сезони, се работи за серија на Fox која става акцент на полициски оддел во Бруклин, Бруклин 99. Одделот е меѓу најуспешните во цел Њу Јорк ама детективите кои работат таму се кој од кој. Џејк е најдобриот ама ментално има 12 години. Ејми е подеднакво успешна но во константен конфликт со него. Роза е фригидна, Бојл е изгубен во свемирот, Тери е емоционално нестабилен билдер, има две дедиња пред пензија (Хичкок и Скали) што буквално не служат за ништо освен за спрдња и оваа дружина треба да ја доведе во ред новиот капетан Холт, кој е црнец што е геј :icon_lol:

Барав некој ситком за после работа да се одморам, ми ја препорачаа и за 3 дена сум ја завршила цела прва сезона. Новите епизоди излегуваат во среда, сега треба да излезе S05E08. Ако сакате серија со квалитетен хумор слична на Spin City - ставајте на даунлоад или ако имате Netflix акаунт, ја има таму.

Ја следи некој? :)
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
619
Поени од реакции
947
Опадна нивото на хуморот последниве 2 сезони. Првите 3 беа супер, маратонски ги изгледав. Но сепак комедија, за опуштање добра е. :)
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Многу добра серија ја пратам уште кога излезе првата епизода, првата сезона беше топ, дури и зема некое Еми ако се добро сеќавам, сега квалитетот е некако мех, али пак е супер и си ја пратам секоја среда. Тие специјалите што ги прават за секој Халоувин се посебно добри.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.419
Поени од реакции
7.757
Добра беше на стартот, имаше интересни моменти и заебанции.
Мислам и сеа е, ама кога се врти дејството околу Самберг - Sarge и Captain. Тие се интересни епизоди.
Џина беше мнооооогу јак лик, и стварно и фали на серијава. Исто и Пименто.
Роза освен сексипил ништо нема, реално нема врска од глумење и хумор, оној Чарлс веќе незнам што бара у серијава, и неможам да си објаснам која е неговата поента. Тотално lame неинтересен лик. Глумецот катастрофа. Никогаш ништо поврзано со него не било интересно уште помалку смешно. Она па Николаж моментот. катастрофа.
Ејми знае да изненади и да биде интересна.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.005
Поени од реакции
1.799
Од прва епизода ја глеам и ми стана интересна одма. Интересен е Џејк. За Џина уште не можам да се одлучам дали ми е одбивна или интересна:D. Другите ликови се ок, Хичкок и Скали ми се поинтересни некогаш од другиве. Нормално серијата ја праи интересниот однос на Џејк и Холт. Инаку до сеа, најинтересен лик ми испаднал Пименто. Луд човек:pos:. За квалитетот последниве сезони... Па серијава е онака за тепање време, да се олабавиш, не бара тупење мозок, така да не ми влијае многу и си ја глеам со мерак.:love:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom