Brooklyn Nine-Nine

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Роза тотално ја уништуваат како карактер, само Холт и Бојл ми се надежни се уште.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Роза тотално ја уништуваат како карактер, само Холт и Бојл ми се надежни се уште.
Е да, Бојл ама Бојл го заборавив зошто дали 2 минути има скрин тајм сезонава.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Леле сезонава до сега е......................................................................Боље да не ја обновеа, катастрофа до сега сите епизоди.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Нека и ги скратат маките на серијава
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.789
Fun Brooklyn Nine Nine Fact:

Сезона 4 епизода 11.

Типкава цела епизода збори "Канализација".
А моментот пред screen-шотов кажува една реченица на македонски :D .

Ова одамна мислев да го постирам али сеа ми текна

1565127570349.png
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Ја почнав серијата, изгледав 10тина епизоди. Џина, Холт и Џејк колку толку ја вадат серијава. Роса, Ејми и посебно Тери мизерија, благе везе немаат. Ќе ја изгледам сезонава до крај, ама не ми се верува дека ќе ја продолжам.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.281
Поени од реакции
78.933
Ja пред два дена почнав да ја гледам.
Знам дека порано, еднаш, почнав да ја гледам и не ми беше бе толку смешна, како сега. Сега ептен ми се свиѓа хуморов а и све друго. Како Комјунити, ама со џандари. Боље од Комјунити.
Не контам како порано кога сум загледал една-две епизоди не сум ја регистрирал вака, како ми поминал покрај радар тој хумор.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Последнава сезона малце сосила беше хуморот иначе добра си беше дотогаш
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Во потрага по нова комедија, пуштив неколку епизоди. Нејќев да ја продолжувам после 4-5 епизоди, али досада, што да правиш.
Ја изгледав првата сезона, сега не знам дали да ја продолжувам. Само ме занима приказната на Џејк и Ејми ако сум искрена, слатки ми се многу ко пар, а и одвоено. Другиве ликови не ми се смешни, не го сфаќам хуморот на Роза и Џина, ужасно ме нервираат, едната со демек сериозноста, а другата со реално, не знам што, али сигурно има психијатриска дијагноза нејзиното понашање.
Ми се плаче кога пример ќе ја споредам со Фрејзер/Сајнфелд. Па и со Вип, од поновите. Али не знам дали има поарно моментално на пазарот за ''комедии".
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.786
Поени од реакции
33.578
Ја почнав серијава од пред недела-две. Уште неколку епизоди ми останаа од втора сезона. Закон е, не сум се смеел вака на серија од TBBT. За сега, втора сезона ми е појака и посмешна од првата. Во првата Џејк ме нервираше премногу, тежок идиот беше. Сега дали он омекна, или јас повеќе го сфаќам, не знам, ама многу ми е смешен. Исто и Бојл, нормално. Заедно се ѕверови. :pos: Колку само сум се смеел на сцената кога му кажуваше Бојл дека некое куче му било „my first“:

-Molly was my first.
-Your first what?
-My first dog.
-That isn't how ANYBODY uses that. :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

Одам сега да изгледам епизода-две за да се соземам по она што штотуку се случи на форумов. :(
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Еј тема имало! :D

Дефинитивно хуморот во „новите“ сезони, 6та и 7ма не е на нивото од првите пет, но мене сеуште ми се смешни, веројатно затоа што ги гледам задоцнето.

Активни се на Јутјуб каналот и на E4 на фејсбук секад има прејаки компилации, препорачувам да ги гледате на сите што ја имате изгледано серијата.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.006
Поени од реакции
55.243
Јас ја завршив вчера. Успеав некако да ја изгледам иако планирав да ја избришам после првите 10 епизоди од првата сезона каде се насмеав точно 0 пати. Во продолжение малце зема залет и имаше смешни моменти за на крај скроз да пропадне. Сума сумарум ок серија за тепање време ама ништо поише од тоа. Реприза не. Нешто посебно барање видеа и моменти на јт, ни тоа.
Затераа и некои драма моменти препичавања.

Најсмешни ликови, Хичкок и Скали - посебно Хичкок, Бојл и Рејмонд Холт, овој последниов каков залет зема хахахаха.
Џејк и Роза, евтина копија на ликовите на Енди Дваер и Ejприл од паркс енд рек. Има многу посмешни глупаци од Џејк. У секој ситком има по некоја несмешна убавица, у оваа серија титулата презаслужено ја носи Ејми Сантијаго. Би ја гледал без да трепнам. Преубава жена.
Бојл последните сезона-две многу потценет и фрлен у втор план. Тери најлошиот и најнесмешниот лик во историјата на све што е интересно и смешно.

Генерално ми се свиѓа мене хуморот на Мајкл Шур, креаторот на оваа и паркс енд рек и сценарист на неколку епизоди од The Office, ваљда знаете он е Моузес братучедот на Двајт.
Можеби би била боље ако ја праел ко мокјументари или као и да се вика тоа, со гледање у камера ко офис и паркс.

Пошто ги глеав една по друга, најдов доста сличности помеѓу ликовите, ко шаблонски само да ги пренел па кој како е добар актер така и улогата.

Џејк Пералта < Енди Дваер/Лесли Ноуп.
Роза Дијаз < Ејприл Ладгејт.
Тери Џефордс < нешто ко Том Хаверфорд, Бен Вајат и Крис Трегер.. мада не знам, овие беа смешни, Тери е прелош.
Ејми Сантијаго - Ен Перкинс.
Чарлс Бојл - мене Бојл на Двајт од Офис ми личи по понашањето.
Рејмонд Холт < Рон фрикин Свансон.
Џина Линети > Дона Мигл.
Хичкок и Скали - Џери Гергич, Крид и Мередит од Офис, таков профил на ликови, рандом. Најсмешни.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.729
Поени од реакции
11.564
Јас ја завршив вчера. Успеав некако да ја изгледам иако планирав да ја избришам после првите 10 епизоди од првата сезона каде се насмеав точно 0 пати. Во продолжение малце зема залет и имаше смешни моменти за на крај скроз да пропадне. Сума сумарум ок серија за тепање време ама ништо поише од тоа. Реприза не. Нешто посебно барање видеа и моменти на јт, ни тоа.
Затераа и некои драма моменти препичавања.

Најсмешни ликови, Хичкок и Скали - посебно Хичкок, Бојл и Рејмонд Холт, овој последниов каков залет зема хахахаха.
Џејк и Роза, евтина копија на ликовите на Енди Дваер и Ejприл од паркс енд рек. Има многу посмешни глупаци од Џејк. У секој ситком има по некоја несмешна убавица, у оваа серија титулата презаслужено ја носи Ејми Сантијаго. Би ја гледал без да трепнам. Преубава жена.
Бојл последните сезона-две многу потценет и фрлен у втор план. Тери најлошиот и најнесмешниот лик во историјата на све што е интересно и смешно.

Генерално ми се свиѓа мене хуморот на Мајкл Шур, креаторот на оваа и паркс енд рек и сценарист на неколку епизоди од The Office, ваљда знаете он е Моузес братучедот на Двајт.
Можеби би била боље ако ја праел ко мокјументари или као и да се вика тоа, со гледање у камера ко офис и паркс.

Пошто ги глеав една по друга, најдов доста сличности помеѓу ликовите, ко шаблонски само да ги пренел па кој како е добар актер така и улогата.

Џејк Пералта < Енди Дваер/Лесли Ноуп.
Роза Дијаз < Ејприл Ладгејт.
Тери Џефордс < нешто ко Том Хаверфорд, Бен Вајат и Крис Трегер.. мада не знам, овие беа смешни, Тери е прелош.
Ејми Сантијаго - Ен Перкинс.
Чарлс Бојл - мене Бојл на Двајт од Офис ми личи по понашањето.
Рејмонд Холт < Рон фрикин Свансон.
Џина Линети > Дона Мигл.
Хичкок и Скали - Џери Гергич, Крид и Мередит од Офис, таков профил на ликови, рандом. Најсмешни.
Пробај ја и The Good Place на Шур ако не ти е гледана. Тука негде е на ниво на BNN, можеби за нијанса полоша ама пак се осеќа дека е негова серија и ако си ги глеал другиве вреди да ја пројдеш и оваа.

Иначе за мене Parks е најдобра серија од сите овие у кои што се спомиња Мајкл Шур, подобра и од The Office. Офис имаше higher highs ама и многу lower lows у споредба со Паркс која од крајот на прва сезона фаќа залет и од тогаш константно се подобрува и останува смешна до самиот крај. Плус ликовите у паркс се многу по лајкабл од тие у офис.

Ејприл Ладгејт >>>>> сите
 

Kajgana Shop

На врв Bottom