Boardwalk Empire

Silvio

Strength And Honor
Член од
21 јануари 2009
Мислења
311
Поени од реакции
166
Одлична серија. Сепак не се споредува со Сопранови, ама не е ни поентата да ја споредуваме.
Финалево на 3тава сезона беше стварно јако, акција, пресврти, возбуда. Џип беше впечатлив психо лик али и низ историјата се гледа и се знае дека таквите ликови што брзо се креваат и со карактеристики како него завршуваат порано.
Штета што Овен Слејтер така заврши, интересен лик беше и он и се гледаа шанси во него дека може да продолжи понатаму да ја зајакне улогата... ама ништо.
Многу малце луѓе очигледно ја следат серијава на форумов, али сигурен сум дека ке се смени тоа.
Одприлика кога би требало да излезе следна сезона ? Знам дека е рано али ипак :)
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Сериозно дај барем пишувајте во сполјери не мора да раскажувате се не дај боже некој да ве читне :)
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Мислев дека Ван Алден е луд ама имало поголема будала од него Џип Росети е психопат :tapp:
Сцената на плажата со лопатата беше брутална.
Сцената со Слејтер и пратката до Наки исто брутална.

Штета што не му се дава повеќе внимание на Маер, момакот е гение за преговори.
Осмехот на Мики Дојл:pos:
 
D

dystopian

Гостин
Излегува нова епизода на Брејкинг Бед и почнува четвртата сезона на Бордвок Емпајр. Утре ќе биде убав ден. :icon_mrgr:
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.181
Поени од реакции
29.004
Two Imposters беше јака епизода од третава сезона (y)
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.181
Поени од реакции
29.004
Ќе ја зачини малку серијава Д-р Нарцис, уште во првата епизода покажува дека е некој опасен играч.
 
Член од
14 септември 2013
Мислења
112
Поени од реакции
43
Ќе ја зачини малку серијава Д-р Нарцис, уште во првата епизода покажува дека е некој опасен играч.
BI ima potencijal, ima mnogu likovi, postojano se osvezuva i se razviva. Odlichna serija, realna, odlichna gluma, feelingot e tuka. Nego, kaj e zena mu na Naki? Ili tolku?
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353

Kajgana Shop

На врв Bottom