Black Mirror

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
тешко дека секој ќе се согласи за овие листи, ама во едно може да се согласиме сите - најголемо дно од епизода е Arkangel :)
Paaa edno pola Makedonija sto ima obsessive compulsive disorders zaradi parental control ne se slaga so tebe :)))
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.419
Поени од реакции
7.757
Paaa edno pola Makedonija sto ima obsessive compulsive disorders zaradi parental control ne se slaga so tebe :)))
Пола македонија се јавувачи на утрински емисии, така да не верувам дека толкав аудиториум има black mirror у државава :D

Незнам сепак вкус е во прашање ама таа епизода не е black mirror material, како да се изразам.
Плус, релтивно е "мека".
Ова е мое доживување, ќе пробам да го апдејтирам муабетот и ќе бидам политички коректен...
"сите се согласуваме дека Аркангел е една од 3-те најлоши епизоди" ... Може вака? :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Пола македонија се јавувачи на утрински емисии, така да не верувам дека толкав аудиториум има black mirror у државава :D



Незнам сепак вкус е во прашање ама таа епизода не е black mirror material, како да се изразам.
Плус, релтивно е "мека".
Ова е мое доживување, ќе пробам да го апдејтирам муабетот и ќе бидам политички коректен...
"сите се согласуваме дека Аркангел е една од 3-те најлоши епизоди" ... Може вака? :D
Indirektno zborev :D majka i na devojceto proba da e Balkan parent, devojcevo instantno skrena a sakase samo da bide radoznal teen sto ke proba sve vo budalite godini :D
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
WALDO беше најглупа бе

ми се допаѓа на кај отиде дискусијава
xD

ќе се родат многу лоши епизоди
xD
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Одлично, имаш ептен јака серија и единствена дискусија која ја има за истата е која епизода била најлоша :popce:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Одлично, имаш ептен јака серија и единствена дискусија која ја има за истата е која епизода била најлоша :popce:
Пеер, единствена? Сега почнаа таа дискусија. И е далеку од единствена.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.916
Ја почнав вчера, супер што има по неколку епизоди на сезона. Првата епизода е супер, од старт на тешки срања те става да размислуваш. Втората е добра, само беше предолга, можеле да скратат 15 минути, третата послаба али сепак добра. Од втора сезона првата епизода е океј, ме потсеќа на Outer Limits. Втората исто веќе видено, оваа епизода најмногу ме потсети на нешто од Twilight Zone, ми делува дека и цела серија ќе биде како современа верзија на Twilight Zone, со идеи и технологија поблиска и повозможно прифатлива за нас. Ми прави ќеиф и што не е амерички блокбастер серијава.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.916
Waldo е тапа.
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
Па британска е :) И нема потреба да даваш оценки, сите сме ја гледале, супер е ;)
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
ги изгледав сите епизоди за 2 дена, и San Junipero и Hang the DJ беа ептен добредојдени во цела таа мрачност....дефинитивно една од најбавните и најдосадните епизоди е Crocodile, али какви емоции сум почустувал во финишот на епизодата не можат да се опишат...кога кажаа полицајциве дека го убила бебето, а било слепо, срцево ми се скрши, за кога открија дека со хрчакот ќе видат кој е сторителот, почнав хистерично да се смејам и да ракоплескам како некоја будала...:ROFLMAO::ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom