Better Call Saul

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.976
Поени од реакции
55.043
Vacuum Cleaner Repairman (Robert Forster) се појави во El Camino и ако добро се сеќавам во последната сезона на BB но актерот што го глумеше почина.
Па да ама и тука не случајно се појави со оглед на тоа што баш Сол го донесе во ББ.
Постои шанса Ким да живее така.

Иначе да Роберт Фостер почина пред премиерата на Ел Камино ако не се лажам.

Ако сакаат да го искористат, не мора да има актер, само комбето нека го искористат кога ја собира.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.274
Поени од реакции
45.674
Кафето и све околу него, од тоа како Хауард го лицкаше и го сипа да пијат заедно и како жена му без осет го акна во термосот и си замина, беше најинтересен момент во епизодата и воедно добар пресек и на бракот и на самиот Хауард како човек.
Да, до толку беше тапа епзодата :D
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.937
Поени од реакции
35.330
Па да ама и тука не случајно се појави со оглед на тоа што баш Сол го донесе во ББ.
Постои шанса Ким да живее така.

Иначе да Роберт Фостер почина пред премиерата на Ел Камино ако не се лажам.

Ако сакаат да го искористат, не мора да има актер, само комбето нека го искористат кога ја собира.
100% ќе биде за Ким, само нејзината судбина остана нерешена. Како шо кажа не случајно ветеринарот се повлекува од бизнисот, и најверојатно ќе му ги продаде сите контакти на Сол.

Иначе останува уште судбината на Лало и на Хауард да ја видиме, другите сите продолжуваат во ББ.

Моја прогноза е дека Сол и Ким пак ќе завршат заедно, бидејки и Сол го искористи Vacuum cleaner repairman после падот на Волтер, па ништо чудно последната сцена да биде со Ким и Сол како заедно пијат кафе или вино покрај некој камин.
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.825
Поени од реакции
5.934
100% ќе биде за Ким, само нејзината судбина остана нерешена. Како шо кажа не случајно ветеринарот се повлекува од бизнисот, и најверојатно ќе му ги продаде сите контакти на Сол.

Иначе останува уште судбината на Лало и на Хауард да ја видиме, другите сите продолжуваат во ББ.

Моја прогноза е дека Сол и Ким пак ќе завршат заедно, бидејки и Сол го искористи Vacuum cleaner repairman после падот на Волтер, па ништо чудно последната сцена да биде со Ким и Сол како заедно пијат кафе или вино покрај некој камин.
Нели имаше црнобели флешови во иднината со Сол каде што работи во сендвичара и еден човек дојде и му рече, ти си, Сол Гудман? Не се сеќавам добро на моментот.

 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.976
Поени од реакции
55.043
Нели имаше црнобели флешови во иднината со Сол каде што работи во сендвичара и еден човек дојде и му рече, ти си, Сол Гудман? Не се сеќавам добро на моментот.
Ова со црно беливе снимки е Сол после ББ. Ќе ги објаснат и тие сигурно.
Убаво ме потсети на ова, еве



Моја прогноза е дека Сол и Ким пак ќе завршат заедно, бидејки и Сол го искористи Vacuum cleaner repairman после падот на Волтер, па ништо чудно последната сцена да биде со Ким и Сол како заедно пијат кафе или вино покрај некој камин.
Јако е ова со прогнозиве, видеово ми вика дека Ким живее и на крај завршуваат заедно. Види го крајот.

Ај се кладиме дека после БКС ќе следи и филм за Сол. Ко Ел Камино слично.

Due to Kim's popularity in Better Call Saul, creator Vince Gilligan hinted at a possible spinoff about her, saying, "If we were to do another spin-off it would be the Kim Wexler show."
:D
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.243
Поени од реакции
27.589
Realno Kim i Jimmy treba da se ko onie my 600 pound life, non stop jadat brza hrana i pivo.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.937
Поени од реакции
35.330
Да да, ова со црно белите снимки уште од првата сезона го форсираат, најверојатно ќе се спои сликата во последните епизоди и ќе има објаснување.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.121
Поени од реакции
28.870
100% ќе биде за Ким, само нејзината судбина остана нерешена. Како шо кажа не случајно ветеринарот се повлекува од бизнисот, и најверојатно ќе му ги продаде сите контакти на Сол.

Иначе останува уште судбината на Лало и на Хауард да ја видиме, другите сите продолжуваат во ББ.

Моја прогноза е дека Сол и Ким пак ќе завршат заедно, бидејки и Сол го искористи Vacuum cleaner repairman после падот на Волтер, па ништо чудно последната сцена да биде со Ким и Сол како заедно пијат кафе или вино покрај некој камин.
Не знам јас мислам дека Хауард е некако не должен во целата приказна само затоа што е самобендисан и овие се закачуваат и го местат и плус да извлечат некоја пара.
Мислам дека тука Ким ќе се заебе и ќе наебе законски а Сол ќе му ја кидне :toe:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Ако Ким умре нема да има смисла тоа што Џими беше happy-go-lucky кога се појави во ББ. Беше во подобра форма отколку што е сега во БКС, одлично расположен, полн со сплетки и идеи. Џими би бил скршен на почетокот на ББ, ако нешто и се случеше на Ким. Поради тоа мислам дека Ким ќе преживее.
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.825
Поени од реакции
5.934
Глумицата што ја глуми Ким, Rhea Seehorn е уствари многу убаво - елегантна жена. Нешто реткост во денешниот Холивуд. 50 години има, а изгледа 10 години помладо.

На страна тоа што е талентирана за глума, а сега влегува и веќе во режисерски води.
Да се запраша човек како не успеала да изгради некоја подобра кариера до сега.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.730
Поени од реакции
9.769
Се исплати сетапот последните 2 епизоди со полуфиналево или?

Sent from my GM1913 using Tapatalk
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Одлична епизода УПМ.

BTW има излезено анимиран prequel на BCS од 6 епизоди,го симнав ама уште не сум го ѕирнал се вика Better Call Saul Presents: Slippin' Jimmy :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom