Better Call Saul

Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
После и за Хју Бабино нека напраат, нема проблем.
When Lavell Crawford made his long-awaited “Better Call Saul” debut on the AMC series the show’s team initially wasn’t quite sure how to handle the fact that the actor has dropped 140 pounds since playing bodyguard Huell Babineaux on “Breaking Bad.”
Crawford told that producers initially wanted the stand-up comic to do a fat suit for the appearance, in order to look a bit more like his old self.
“When they did see me, they were like, ‘Wow, this guy really dropped pounds,'” Crawford said with a laugh. He added that the weight loss was important for his health: “My check engine light was coming on — I had to do something.”
“When I got on there, they tried to put a fat suit on me,” Crawford continued. “I was like, ‘Come on, man! Here I am, working hard to lose all this weight, and you want to put a damn fat suit on me.'”
:pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
И мое мислење е дека Лало ќе ја убие Ким, баш мислев дека и тоа ќе се случи кога ги испрашуваше неа и Џими. И уште една опција што ми паѓа на памет е да го напушти Џими, откако овој повеќе ќе навлезе со клиенти и проблеми со картелот.

Инаку кој феномен е Винс, какви чудо ликови направи од Лало и Начо. Освен стандарниве што се, тие двајца и претходната сезона се најзаслужни што е серијава на вакво ниво.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.110
Поени од реакции
28.850
Конечно стигнав и јас до последната епизода, цела 5та не ми била гледана :icon_lol:
Лало каков заебан лик, го скина оној за забите.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.969
Поени од реакции
55.014
Чекај сеа, Лало сосема случајно ја најде сопругата на Вагнер и најверојатно ќе го открие подрумот на Гус.
Сол сеуште не знае дека Лало е жив, ама ќе дознае пошто негде прочитав дека во ББ кога Џеси и Волтер го киднапираат за да го уценат да го брани Баџер кога овој ќе падне од тој исушениот детектив, Сол ги прашува да не случајно се испратени од Лало Саламанка.

Назад на првата реченица, ништо чудно Лало засекогаш да остане закопан под пералната.

Едно прашање, оној хемичарот што ќе биде скинат од Џеси, нели се појави у БКС? Дали тој моментално готви за Гус или чилеанецов сеуште не почнал со производство и само шверца за картелот?

Хауард тргнува по Сол и ништо чудно да настрада кога ќе дознае за Мајк, Гус, Лало и комбинациите нивни со Гудман.

Судбината на Ким сеуште непознаница, мада сигурен сум дека е покојна. Како и од кого ќе видиме.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.932
Поени од реакции
35.292
Чекај сеа, Лало сосема случајно ја најде сопругата на Вагнер и најверојатно ќе го открие подрумот на Гус.
Сол сеуште не знае дека Лало е жив, ама ќе дознае пошто негде прочитав дека во ББ кога Џеси и Волтер го киднапираат за да го уценат да го брани Баџер кога овој ќе падне од тој исушениот детектив, Сол ги прашува да не случајно се испратени од Лало Саламанка.

Назад на првата реченица, ништо чудно Лало засекогаш да остане закопан под пералната.

Едно прашање, оној хемичарот што ќе биде скинат од Џеси, нели се појави у БКС? Дали тој моментално готви за Гус или чилеанецов сеуште не почнал со производство и само шверца за картелот?

Хауард тргнува по Сол и ништо чудно да настрада кога ќе дознае за Мајк, Гус, Лало и комбинациите нивни со Гудман.

Судбината на Ким сеуште непознаница, мада сигурен сум дека е покојна. Како и од кого ќе видиме.
Не готви, сеуште е на студии мислам. Се појави во една епизода во универзитетска лабораторија. Зборуваше за чистотата на метот дека му е околу 67-68%, а кога се појави во ББ веќе беше на 96%. Затоа и овој го распердаши дека сеуште не е спремен.

Густаво тука сеуште е претставен скоро на своите почетоци, освен дистрибуциска мрежа скоро и да нема ништо. Само пренесува за Саламанка и за Болса, нема ни сопствени дилери. Дури бараше 5 милиони евра инвестиција од овој швабата шефот шо е на Мадригал. Има сеуште 7 ресторанти Pollos Hermanos, во ББ се спомнуваше 14 или 15 така некако.
Затоа во првите 2-3 сезони Хектор сакаше да му ја уништи дистрибуциската мрежа, и пробуваше со тие камионите за сладолед прво, па после сакаше преку татко му на Начо.

Начо, омилен лик, предобар глумец. Неговата смрт уште повеќе додаде тежина на серијата. Последната сцена мене лично ми беше појака и од таа на Волтер во ББ "I'm the danger". :cuc:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.790
Тука сакам да му ебам мајката на админот на фан пејџот на фејсбук, копиле едно, изедоа анлајк сместа. Глуперди.
Не се многу паметни ни луѓето што следат фан пејџ страници на незавршени серии, hehehe, да се нашалиме малку :cautious:
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.969
Поени од реакции
55.014
Не се многу паметни ни луѓето што следат фан пејџ страници на незавршени серии, hehehe, да се нашалиме малку :cautious:
Па у право си, ама постојат и страници као Пики Блајндерс рецимо што не откриваат спојлери.
Овие одма уште у понеделник навечер Тим Начо, поздрав, се глеаме убаво патување.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.932
Поени од реакции
35.292
Прилично досадна епизода, најверојатно затишје пред бура за следната епизода после која ќе има месец ипол пауза.

Овој Гилиган дефинитивно се пали на пластични чаши како се пунат со кафе во кафемати, нема друго објаснување за "поетското" пополнување време од ова. Милион пати ја видовме истата ситуација од почетокот на серијата.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.969
Поени од реакции
55.014
Прилично досадна епизода, најверојатно затишје пред бура за следната епизода после која ќе има месец ипол пауза.
Midseason finale?

Досадна епизода да, затишје пред бура, точно. Лало се приближува до пералната на Фринг.

Ама и најава, за vacuum cleaner-от кој за прв пат се спомна во БКС, кај ветеринарот.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Ама и најава, за vacuum cleaner-от кој за прв пат се спомна во БКС, кај ветеринарот.
Vacuum Cleaner Repairman (Robert Forster) се појави во El Camino и ако добро се сеќавам во последната сезона на BB но актерот што го глумеше почина.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.110
Поени од реакции
28.850
Овој Гилиган дефинитивно се пали на пластични чаши како се пунат со кафе во кафемати, нема друго објаснување за "поетското" пополнување време од ова. Милион пати ја видовме истата ситуација од почетокот на серијата.
Не го чепкај кафето, тој магичен напиток што отвара нови димензии.
Инаку пошто сите мислат Ким е под земја јас мислам можно е у ќумез да заврши некако нз
 

Kajgana Shop

На врв Bottom