Bet365 - обложувајте се преку интернет!

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.494
Поени од реакции
2.064
Знам дека оваа година ги стегнаа многу законите и незнам колку е безбедно да се вади веќе пари од кладилница. Е сега имам една „теорија“ па сакам некој поискусен ако ја пробал да ми ја потврди.

Парите од bet365 ќе ги пуштам на мој верифициран скрил. Е сега дали е бездедно да направам уште еден неверифициран Скрил акаунт и парите верифицираниот да ги пуштам на неверифицираниот. Потоа ќе ги вратам пак на верифицираниот и ќе ги повлечам на картица. Можно е вака? Се губи трагата од кај се парите?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.281
Поени од реакции
4.957
Знам дека оваа година ги стегнаа многу законите и незнам колку е безбедно да се вади веќе пари од кладилница. Е сега имам една „теорија“ па сакам некој поискусен ако ја пробал да ми ја потврди.

Парите од bet365 ќе ги пуштам на мој верифициран скрил. Е сега дали е бездедно да направам уште еден неверифициран Скрил акаунт и парите верифицираниот да ги пуштам на неверифицираниот. Потоа ќе ги вратам пак на верифицираниот и ќе ги повлечам на картица. Можно е вака? Се губи трагата од кај се парите?
Нормално бе другар дека се губи трага .. направи скрил акаунт на име од роднина твој и кога сакаш да депозитираш на бет365 депозитирај од тој акаунт за да може после да ги повлечеш дирекно на него па од тој акаунт на твојот .. така многу провизија ќе ти зема ако правиш на секое . Јас така правев имам еден на мое име еден на мајка ми . И си ставам јас пари дирекно на мојов а од него ги префрлам на тој на име од мајка ми и од него на бет365 ..
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.494
Поени од реакции
2.064
Нормално бе другар дека се губи трага .. направи скрил акаунт на име од роднина твој и кога сакаш да депозитираш на бет365 депозитирај од тој акаунт за да може после да ги повлечеш дирекно на него па од тој акаунт на твојот .. така многу провизија ќе ти зема ако правиш на секое . Јас така правев имам еден на мое име еден на мајка ми . И си ставам јас пари дирекно на мојов а од него ги префрлам на тој на име од мајка ми и од него на бет365 ..
Колкава е провизијата за праќање пари од еден на друг акаунт на Скрил?
Пошо до сеа ПејПал имам користено само а таму беше бесплатно, мислев и овде ќе е...
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.281
Поени од реакции
4.957
Колкава е провизијата за праќање пари од еден на друг акаунт на Скрил?
Пошо до сеа ПејПал имам користено само а таму беше бесплатно, мислев и овде ќе е...
1% е провизија .. т.е на 100 евра 1 евро така беше .
 
Член од
10 февруари 2013
Мислења
240
Поени од реакции
80
Ме мрзи да читам на тапаталк сум.значи треба да идам у банка да уплакам 5 евра или се се прави од дома ајде мало објаснение,фала
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.281
Поени од реакции
4.957
Ако имаш на картичка пари не мора да одиш во банка :D Ако немаш треба да ставиш минимум 350 денари и така ќе може да депозитираш.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.494
Поени од реакции
2.064
Уште едно прашање, го верифицирав акаунтот нс bet365 и повлков пари на Скрил. За колку време ќе ми се префрлат на Скрил акаунтот?
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.547
Поени од реакции
2.484
Ај сеа кажете како да пуштам повеќе утакмици, значи нормално како што си прајме в кладилница. Клавам 5 утакмици, за 5 евра, коеф. 10 да земам 50 евра?
Никако не можам да се снајдам.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.281
Поени од реакции
4.957
Ај сеа кажете како да пуштам повеќе утакмици, значи нормално како што си прајме в кладилница. Клавам 5 утакмици, за 5 евра, коеф. 10 да земам 50 евра?
Никако не можам да се снајдам.
Ставаш 5 бетови и од страна кај што ти излагаат имаш опција Multiple bet стегаш на него и ќе видиш коефициент , ако имаш 2 пишува doubles , 3 trebles , 4 4 folds , 5 5 folds ...
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
88
Поени од реакции
16
imam payza smetka so desetina dolari a nemam kade da gi trosam.postoi li nacin nekade da se oblozuvam online.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.103
Поени од реакции
2.514
Дечки да не читам пошо немам мн време, ак мојт некој да ми кажит шо ги пратит работиве, дали е проблем со законот ваѓането на пари од вакви страни за онлајн кладејне и како се справувате со то, и која друга ми ја препорачувате после бет356, пошо коллу шо видов на ова некој игри шо јас ги играм не постоет.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.819
Поени од реакции
11.945
Може преку MasterCard Debit да се вадат пари од бетот? И како оди тоа?
 
M

martin64

Гостин
Luge aj kazete mi kaj mozam da igram rulet i dali mozam za 0.1 dolari minimum uplata na crno/crveno
 

Kajgana Shop

На врв Bottom