Bet365 - обложувајте се преку интернет!

Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.847
Ако не е на правилно место темава, преместете ја.

www.bet365.com е страна за интернет обложување. Ги има сите лиги, многу спортови, имате обложување во живо, и искрено има многу повише типови од нашите кладилници, и башка е многу поинтересно. Обложувањето иде преку картица со тоа што при регистрација ќе мора да ставите deposit од 5 евра и подоцна тие пари ќе ги користите за кладење.

Јас почнав со тие 5 евра, моментално имам 1000 денари. :D

Да напоменам дека мора да имате 18 години, пошто ќе ви бараат верификација на датата за раѓање преку лична или пасош.

Еден поздрав до Gojak YNWA кој до сега има околу 800 евриќи фатено :D
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Ако не е на правилно место темава, преместете ја.

www.bet365.com е страна за интернет обложување. Ги има сите лиги, многу спортови, имате обложување во живо, и искрено има многу повише типови од нашите кладилници, и башка е многу поинтересно. Обложувањето иде преку картица со тоа што при регистрација ќе мора да ставите deposit од 5 евра и подоцна тие пари ќе ги користите за кладење.

Јас почнав со тие 5 евра, моментално имам 1000 денари. :D
Чекај сега да те прашам нешто. Пред 2 години кога немав картица направив акаунт со од другар ми картицата на негово име и ми се јавуваја по телефон да ми ги провереле податоците.. во јануари отворив мој акаунт и пак треба да ми се јават за да ми ги верификуваат податоците за да можам да ги подигам парите .. уште има ваков систем или е како на бвин со слика од лична карта пасош или кредитна картица и без јавувања без замарања .. и уште нешто .. на акаунтот од пред 2 години ме изиграа добро .. депозитирав преку картица и после ми викаат не може да ги примаш на картица парите само преку банковен трансфер .
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.847
Чекај сега да те прашам нешто. Пред 2 години кога немав картица направив акаунт со од другар ми картицата на негово име и ми се јавуваја по телефон да ми ги провереле податоците.. во јануари отворив мој акаунт и пак треба да ми се јават за да ми ги верификуваат податоците за да можам да ги подигам парите .. уште има ваков систем или е како на бвин со слика од лична карта пасош или кредитна картица и без јавувања без замарања .. и уште нешто .. на акаунтот од пред 2 години ме изиграа добро .. депозитирав преку картица и после ми викаат не може да ги примаш на картица парите само преку банковен трансфер .
Може или да ти се јават, или сега имаат ставено да пратиш слика од лична карта или пасош за да ја верифицираат датата на раѓање. Имаше уште еден начин, некој број од пасошот ама не ми изгледаше сигурно и се одлучив за методот со лична карта. Исто така ова мораш да го направиш ако сакаш да правиш withdraw на парите од бет365 на картицата. Уште немам направено withdraw али би требало да е се во ред бидејќи сум verified costumer.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.169
Поени од реакции
8.468
Чекај сега да те прашам нешто. Пред 2 години кога немав картица направив акаунт со од другар ми картицата на негово име и ми се јавуваја по телефон да ми ги провереле податоците.. во јануари отворив мој акаунт и пак треба да ми се јават за да ми ги верификуваат податоците за да можам да ги подигам парите .. уште има ваков систем или е како на бвин со слика од лична карта пасош или кредитна картица и без јавувања без замарања .. и уште нешто .. на акаунтот од пред 2 години ме изиграа добро .. депозитирав преку картица и после ми викаат не може да ги примаш на картица парите само преку банковен трансфер .
ти рекле дека не можат да примаш на картица зашто највероватно МКД не е на листа на земји на кој им исплакаат на картаца без разлика што си депонирал преку картица, а и банковниот трансвер не е проблем, дај им податоци и парите ке ти ги префрлат, обично трансверот оди 3-5 работни дена.
Ова не е практика само на бет365 туку има многу кладилници со слични правила.
 
Член од
25 април 2012
Мислења
443
Поени од реакции
580
Кога ке праќате лични карти, пасоши или друг документ онлине на накоја страна, првин покријте ги матичниот бр. брјот на лична карта, паспошот.... остајте ги само датумот на раѓање, името и сликата(со линија преку очите).
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.201
Поени од реакции
14.514
ти рекле дека не можат да примаш на картица зашто највероватно МКД не е на листа на земји на кој им исплакаат на картаца без разлика што си депонирал преку картица, а и банковниот трансвер не е проблем, дај им податоци и парите ке ти ги префрлат, обично трансверот оди 3-5 работни дена.
Ова не е практика само на бет365 туку има многу кладилници со слични правила.
Не треси глупости, неколку години успешно уплаќам у повлекувам на картица.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.169
Поени од реакции
8.468
Не треси глупости, неколку години успешно уплаќам у повлекувам на картица.
не тресам глупости, читај што сум напишал, не реков дека не си вадел ти пари, јас само дадов претпоставка зошто може да да биде така,читај подобро, сум напишал највероватно, пошто не знам како е, а јас имам над 10 сметки на различни кладилници ама се наогам во земја каде што не ми префрлаат на картичка туку сите трансвери ми ги прават на директен банковен трансвер, затоа само дадов претпоставка дека можда и со МКД е случај, затоа не се сили кога немаш појма со кого дикутираш барем за оваа работа.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Картичката треба да биде Visa Electron, јас користам од Уни Банка и сум немал никаков проблем. Баш во понеделникот повлеков 730 евра, не ми земаа провизија и си стигнаа парите за 2 дена.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.201
Поени од реакции
14.514
не тресам глупости, читај што сум напишал, не реков дека не си вадел ти пари, јас само дадов претпоставка зошто може да да биде така,читај подобро, сум напишал највероватно, пошто не знам како е, а јас имам над 10 сметки на различни кладилници ама се наогам во земја каде што не ми префрлаат на картичка туку сите трансвери ми ги прават на директен банковен трансвер, затоа само дадов претпоставка дека можда и со МКД е случај, затоа не се сили кога немаш појма со кого дикутираш барем за оваа работа.
Тресеш претпоставки, неможеш да даваш претпоставки за нешто што незнаеш како е пошто не си тука.
Јас претпоставувам дека у Австралија неможат да влечат пари од бет4973 пошто таа и таа банка не им давала.

А за болдираното, браво мангуп си пошто имаш сметки у 10 различни кладилници... а од кај знаеш дека јас немам?
--- надополнето: 27 септември 2012 во 16:00 ---
Картичката треба да биде Visa Electron, јас користам од Уни Банка и сум немал никаков проблем. Баш во понеделникот повлеков 730 евра, не ми земаа провизија и си стигнаа парите за 2 дена.
Сеа коа ќе ти стигне честитка од УЈП за данок на добивка :pos::pos::pos::pos:

се шалам
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Тресеш претпоставки, неможеш да даваш претпоставки за нешто што незнаеш како е пошто не си тука.
Јас претпоставувам дека у Австралија неможат да влечат пари од бет4973 пошто таа и таа банка не им давала.

А за болдираното, браво мангуп си пошто имаш сметки у 10 различни кладилници... а од кај знаеш дека јас немам?
--- надополнето: 27 септември 2012 во 16:00 ---


Сеа коа ќе ти стигне честитка од УЈП за данок на добивка :pos::pos::pos::pos:

се шалам
Не им давам па мајка јана нека е. Се преоптив да ги добијам Барса ја чекам со Гранада 1+ у 89 дава гол, нив ќе им давам данок. На апчиња ќе ги дадам парите више се тресам и на суво :)
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.169
Поени од реакции
8.468
Тресеш претпоставки, неможеш да даваш претпоставки за нешто што незнаеш како е пошто не си тука.
Јас претпоставувам дека у Австралија неможат да влечат пари од бет4973 пошто таа и таа банка не им давала.

А за болдираното, браво мангуп си пошто имаш сметки у 10 различни кладилници... а од кај знаеш дека јас немам?
--- надополнето: 27 септември 2012 во 16:00 ---


Сеа коа ќе ти стигне честитка од УЈП за данок на добивка :pos::pos::pos::pos:

се шалам
Во Австралија можеш да повлекуваш пари од бет365, пошто сега тие имаат и австралиска дозвола, инаку на пример ке ти кажам дека на пример спортингбет не исплакаат на картица во Австралија, исто така бетфаир, еве на пример прва кладилница со која сум работел беше Вилијам хил и со нив не беше проблем, сега не знам како е, сите кладилници немаат исти правила, затоа претпоставував а не тврдев, ама очигледно ти имаш проблем со поимите па не можеш да разбериш што е претпоставка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom