Battlestar Galactica

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.056
Сега ја даунлоадирам првата сезона. Само не ми е јасно. Прво треба да го гледам филмот од 2003 година, па после овие серии и после нив Разор ? Или како иде тоа :)
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Така е најправилно, и пожелно.. ама не е неопходно да се гледа мини-серијата од 2003.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Значи прво оваа да ја гледам http://www.imdb.com/title/tt0314979/.
А ова е филм или мини - серија ?
А иначе почнав од оваа http://www.imdb.com/title/tt0407362/ да ја спуштам првата сезона :|. Сега ме збуна малце :)
Еве овде се ти пишува како одат по ред. Најубаво гледај се по ред. Нека не те буни тоа кајшто пишува mini series, замисли ги како подолги епизоди :)
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Mini series = филм во неколку дела.. во случајот на BSG, прво бил направен филмот/мини-серијата/пилот епизодата во два дела, па после редовните 3 сезони, па Razor. Сега го изгледав најпрвиот дел, и би го дополнил претходното мислење - гледањето на BSG по редослед е МНОГУ пожелно :)

Штета што оваа сезона што доаѓа ќе и` биде последна на најдобрата серија од последниве неколку години..
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.056
Хаха, да сватив сега. Глупак. Не ни помислив на тоа. Мислев мини серии нешто друго ама ај нема везе:). Одвај чекам да спуштам све и да гледам, чим ја фалите толку серијава.:)
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Вратена е она, некаде 10 месеци :)

Добра епизода. Во стил ја започнаа 4та сезона. Се надеваме на продолжение со исто темпо...
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Еј супер, едвај чекав да почнат! Одам да даунлоадирам сега:)
 

oBi_VaN

Is the man!
Член од
11 ноември 2007
Мислења
756
Поени од реакции
21
Кара Трејс ис крејзи санофабич :)
Ајде добро е, почнаа!!!
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Еј ај ако може некој што не го мрзи да ми прати линк од торентот по ПП :):)
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.584
Поени од реакции
13.247
А шо се работи во серијава? Ништо од постовиве не разбрав! :) Aj чиче гугл знае.
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Втората најдобра епизода сезонава.. после толку чекање и досадни епизоди со Baltar :)

Starbuck се среќава со хибридот, и после слушање куп глупости, доаѓа следниов дел:
Hybrid напиша:
Thus will it come to pass.. A dying leader will know the truth of the Оpera House. The missing 3 will give you the Five, who have come from the home of the 13th. You are the Harbinger of Death, Kara Thrace. You will lead them all to their end. End of line.
Колку убаво се надоврзува на Razor.. сега и самата го дознава тоа што стариот хибрид и` го кажа на Kendra Shaw:

Razor Hybrid напиша:
... Kara Thrace will lead the human race to its end. She is the Herald of the Apocalypse, the Harbinger of Death. They must not follow her ...
Oh Starbuck, what art thou? :)

Значи, Тројката (третиот модел - Deanna) уште во храмот ги виде the last Five (од кои знаеме 4), поради што целата линија на модели беше "замрзната". Сега пак се дознава дека последните пет (Humans? Cylons? Seraphs?) доаѓаат од планетата на тринаесеттото племе - нашата Земја. И, дали планетата што ја видовме беше Јупитер? Луда работа.. :)

All this has happened before, and will happen again..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom