Barclays Premier League - Season 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема за следната сезона?


  • Вкупно гласачи
    83
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Гонете се бре сите у п.м шо викате не бил лош играч, мислите сите вие Стариџ можат да испаднат. Само се надевам некако кокошките у последен момент да дадат подобра понуда, никогаш не сум сакал Тотенхем да ни украдат играч како сега.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Гонете се бре сите у п.м шо викате не бил лош играч, мислите сите вие Стариџ можат да испаднат. Само се надевам некако кокошките у последен момент да дадат подобра понуда, никогаш не сум сакал Тотенхем да ни украдат играч како сега.
У право си, увидов разлика.
Стариџ не добиваше шанса, за разлика од овој.[DOUBLEPOST=1409592628][/DOUBLEPOST]Али дефинитивно јако ќе биде ако распали, велам АКО :)
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.761
Поени од реакции
20.472
Едногодишна позајмица ќе е, ако се докаже ќе го вратиме ако не задржете го :icon_lol:
Исто е и за Чичарито и за останатите што ќе замината, само чекаат нашиве Фалкао да потпише.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
@Ilumious ќе ми се исполни изгледа желбата. :D
Остај што зборат :D Дени секогаш игра со 100% од него, трча, покрива, напад, одбрана, средина, ако не верувате еве најсвеж пример ви е двомечот со Баерн, искина дечкото. Неговиот најголем проблем го знаеме сите, финишингот. Но сепак не е тој класа шпиц каков што треба да е стартер за тим како Арсенал, како што објасни Пеџа погоре.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Да не ме сфатите погрешно, го поштуем Велбз, сериозно само смешно ми е што сакавте/се надевавте да кажам на Фалкао/Бензема а добивте напаѓач кој е трет избор во екипата што треба да се бори со вас за топ4 пласман за вас да ви биде прв избор.

Па да, нешто како Стариџ.
Се надевале тие што не го знаат Венгер и Арсенал. Јас дури очекував дека никој нема да земеме, а со Велбек ќе бидам многу задоволен, баш на Фрос тоа и го кажував уште пред недела дена. :)
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Кретени ли го водат клубот, па ако е позајмица капак на се, и ако по некоја случајност даде 20 гола ќе треба така оправен да им го вратиме на Јунајтед. МИЗЕРИИ!
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Се надевале тие што не го знаат Венгер и Арсенал. Јас дури очекував дека никој нема да земеме, а со Велбек ќе бидам многу задоволен, баш на Фрос тоа и го кажував уште пред недела дена. :)
Брат и јас си го познавам Ливерпул и знам какви луѓе го водат ама се надевав на Фалкао, кога излегоа „муабети“.

Само стариот да не го чува на клупа а прва постава да му игра Џаџа :D
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Остај што зборат :D Дени секогаш игра со 100% од него, трча, покрива, напад, одбрана, средина, ако не верувате еве најсвеж пример ви е двомечот со Баерн, искина дечкото. Неговиот најголем проблем го знаеме сите, финишингот. Но сепак не е тој класа шпиц каков што треба да е стартер за тим како Арсенал, како што објасни Пеџа погоре.
Па и немавме некој избор за напаѓач. Фалкао немаше шанси за кај нас да не се лажеме. Поради многу причини, не само парите.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ало, дај бе нека пише некој нешто у фан клуб Ливерпул сам си постирам цел ден, ќе ги скинам „моиве“.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
пшшшт се јавуваат за Клеверли од Евертон[DOUBLEPOST=1409593496][/DOUBLEPOST]Со дрес од Барса, Ливерпул и Челзи :pos:

4555555555.png :
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Ајде кажујте ако имате некој дефанзивец за продавање моментало што е на Колни да ви го купиме. :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom