Barclays Premier League - Season 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема за следната сезона?


  • Вкупно гласачи
    83
Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.060
Поени од реакции
194.757
Среќа што оди Фалкао во Јунајтед, па не ни го загрозува баш патот до титулата. Да отидеше во Сити, ќе беше ептен тешко.


Radamel Falcao to earn £346,000 per week as Manchester United pay £24 million for season-long loan
10 милиони евра е позајмицата а платата ќе ја зема како што ја земаше во Монако, затоа што е уште нивни вработен. Англиски данок е пресметан овде.
За Фалкао 10М платени за позајмица и 12М плата се ризик ако одлучат да не го откупат,22М пропаднати за една одиграна сезона.
За Манчестер не се ништо тие пари.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
33.799
Поени од реакции
48.906
10 милиони евра е позајмицата а платата ќе ја зема како што ја земаше во Монако, затоа што е уште нивни вработен. Англиски данок е пресметан овде.
Да, еве го и линкот
http://www.telegraph.co.uk/sport/football/teams/manchester-united/11068678/Radamel-Falcao-to-earn-346000-per-week-as-Manchester-United-pay-24-million-for-season-long-loan.html
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.155
Среќа што оди Фалкао во Јунајтед, па не ни го загрозува баш патот до титулата. Да отидеше во Сити, ќе беше ептен тешко.


Radamel Falcao to earn £346,000 per week as Manchester United pay £24 million for season-long loan
Гледам уште ви се свежи сеќавањата од Фалкао, иако поминаја неколку години :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
33.799
Поени од реакции
48.906
Гледам уште ви се свежи сеќавањата од Фалкао, иако поминаја неколку години :D
Нели ќе чекаше да се официјализира прво. Ќе видиме дали сега на овој Челзи, со овој Јунајтед ќе успее да му даде 3.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.060
Поени од реакции
194.757
Да ама данокот ќе биде вратен затоа што е играч на Монако, тоа и Балаг прееска објаснуваше, со англиски данок изнесувало олку фунти :) ќе видиме најточно на крај од септември во финансискиот извештај од клубот колку зема.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
33.799
Поени од реакции
48.906
Ќе гледаат сигурно да зима помалце од Руни иначе одма ќе има реакции :P
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.060
Поени од реакции
194.757
Ќе гледаат сигурно да зима помалце од Руни иначе одма ќе има реакции :P
Руни со прошлиот договор имаше клаузула да е најплатен, не знам за овој дали важи истата. .. :)
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.715
Поени од реакции
20.352
Среќа што оди Фалкао во Јунајтед, па не ни го загрозува баш патот до титулата. Да отидеше во Сити, ќе беше ептен тешко.


Radamel Falcao to earn £346,000 per week as Manchester United pay £24 million for season-long loan
Шо не си пишал и за Нани дека ќе ја плаќаме платата? :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom